آشنایی با انواع بلوک سیمانی + شناخت کامل هر نوع | IAGCO

آشنایی با انواع بلوک سیمانی + شناخت کامل هر نوع

گچ پاششی پلیمری
مراحل اجرای گچ پاششی پلیمری
شهریور ۱۴, ۱۳۹۸
لیست قیمت مصالح ساختمانی
لیست قیمت مصالح ساختمانی در ساخت و ساز
شهریور ۱۷, ۱۳۹۸
نمایش همه

آشنایی با انواع بلوک سیمانی + شناخت کامل هر نوع

آشنایی با انواع بلوک سیمانی

آشنایی با انواع بلوک سیمانی

انواع بلوک سیمانی تولید شده در دنیا

آشنایی با انواع بلوک سیمانی: بلوک سیمانی به کلیه مصالح قطعه ای و بلوک شکل که از سیمان ساخته شده باشد بلوک سیمانی یا بتنی گفته می شود.  این نوع بلوک ها برای ساخت دیوار های باربر و غیر باربر در ساختمان به کار میروند.  بلوک های سیمانی به دو دسته کلی بلوک سنگین سیمانی و بلوک سبک سیمانی تقسیم بندی میشود.انواع بلوک های ساختمانی،بلوک بتنی هبلکس،بلوک ساختمانی سبک,بلوک بتنی, بلوک نیوجرسی و دال بتنی را از شرکت سنگ دانه ایرانیان می توانید دریافت کنید.

بلوک سبک بتنی :

بلوک سبک بتنی طبق استاندارد به بلوک هایی گفته می شود که دارای چگالی حداکثر ۱۷۰۰ کیلوگرم برمتر مکعب باشد. مواد متشکل آن از سیمان، ماسه، آب و سبک دانه های طبیعی یا صنعتی می باشد .سبک دانه های طبیعی به عنوان پوکه معدنی نظیر پومیس (Pomis) و پوکه قروه (Scoria) و سبک دانه های صنعتی به صورت رس منبسط شده و سبک دانه ها که الزامات استاندارد ملی ایران را برآورده می سازد قابل استفاده می باشد.

بلوک های معدنی :این بلوک یکی از انواع بلوک سیمانی می باشد که  از مخلوط سبک دانه های طبیعی با سیمان و آب بدست می آید. برای حفظ سبکی  این قطعات، مقدار ریزدانه طبیعی کاهش یافته و محصول نهایی با تخلخل بالا تولید می شود. جرم حجمی بلوک های سبک معدنی کمتر از ۱۲۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب و مقاومت آنها حداقل ۳۰کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. پومیس یکی از پوکه های معدنی مناسب و کارآمد برای تولید این گونه بلوک ها می باشد  که دارای وزن مخصوص کم و مقاومت بالا در ترکیب با مواد سیمانی می باشد که در بلوک های معدنی تولیدی شرکت ما نیز از این پوکه ها استفاده می شود.

آشنایی با انواع بلوک سیمانی

بلوک های صنعتی : این بلوک از مخلوط سبک دانه های صنعتی با سیمان و آب ساخته می شود. جرم حجمی بلوک های سبک صنعتی کمتر از ۹۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب و مقاومت آنها حداقل ۳۰کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. ضخامت دیواره بلوک های توخالی برای استفاده  بیشتر از ویژگی های عایق کاری آن ها بیش از بلوک های سیمانی معمولی است ( حدود ۳ سانتی متر ). بلوک های سبک در انواع مختلف جهت دیوارهای پیرامونی و تیغه داخلی تولید شده و دارای کاربردهای وسیعی در ساخت انواع دیوارهای پوشش خارجی ، جدا کننده و نما می باشند.

این مقالات را از دست ندهید:  همه چیز در مورد دیوارچینی - مراحل ساخت و مصالح

بلوک سبک هبلکس

بلوک هبلکس نیزیکی از انواع بلوک سیمانی و پیش ساخته است که در ساختمان سازی استفاده فراوان دارد. مواد تشکیل دهنده این بلوک سبک از سیلیس, سیمان, آهک و پودر آلومینیوم می باشد. بلوک سبک هبلکس در دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد و فشار ۱۲ اتمسفر در اتوکلاوها پخته و به قطعات مورد نیازبرش داده می شود. دارای دو نوع اتوکلاوی و غیر اتوکلاوی است که نوع غیر اتوکلاوی آن دارای قیمت وکیفیت کمتر ازنوع اتوکلاوی آن می باشد. این بلوک ساختار حفره ای دارد و تخلخل آن زیاد است به همین جهت مقاومت فشاری آن کم است و به عنوان دیوار باربر نمی توان از آن استفاده کرد و ساختمانی که این بلوک در آن مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای اسکلت باشد.

آشنایی با انواع بلوک سیمانی

قیمت بلوک هبلکس

سنگ دانه ایرانیان یکی از برجسته ترین ارائه دهندگان انواع بلوک ساختمانی از جمله بلوک هبلکس, بلوک نیوجرسی, و ….می باشد. این شرکت با کیفیت ترین بلوک هبلکس را با قیمت هایی بسیار مناسب در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. کلیه ی بلوک های ساختمانی سنگ دانه ایرانیان از نوع بلوک استاندارد می باشد که جهت دریافت قیمت بلوک هبلکس می توانید با ما تماس بگیرید و یا  لیست قیمت بلوک سبک  را به صورت آنلاین بررسی کنید.

مزایا و معیایب بلوک سبک هبلکس

مزایا:

  • وزن این بلوک ها حدود یک چهارم آجر می باشد
  • سادگی در اجرای تاسیسات ساختمانی به دلیل قابلیت اره خوری
  • مصرف کمتر ملات نسبت به سایر مصالح
  •  کار با آن به مهارت خاصی نیاز ندارد
  • به علت صاف بودن سطح آن ضخامت گچ مصرفی روی سطح آن لازم نیست بیشتر از ۱تا۲ سانتی متر باشد
  • مقاومت در برابر آتش و حشرات
  • سرعت اجرای آن ۲الی ۳ برابر مصالح سنتی است
  • صرفه جویی در مصرف انرژی  به علت عایق بودن در برابر گرما ,سرما والکتریسیته
  • صرفه جویی درهزینه حمل ونقل به دلیل سبکی وزن
  • عایق رطوبت (مناسب برای مکان های شرجی و پربارش)
این مقالات را از دست ندهید:  شن و ماسه چگونه شکل می گیرد

معایب:

متاسفانه امروزه بین مردم شایعه شده است که این بلوک ها از مقاومت پایینی برخردار است که شما با یک جستوجو ساده می توانید متوجه شوید که این موضوع فقط و فقط شایع می باشد و بلوک هبلکس ببسیار مقاوم می باشد مقاومت فشاری بلوک هبلکس 35کیلوگرم در هر سانتی متر مربع می باشد.

آشنایی با انواع بلوک سیمانی

بلوک نیوجرسی

بلوک نیوجرسی نوعی مانع بتنی می باشد که جهت هدایت در مسیر قرار داده می شود. این قطعات به صورت پیش ساخته و قابل اتصال به هم می باشند که هنگام برخورد کناره ای خودرو به دلیل زاویه کم لبه های آن به عنوان هدایتگر برگردان عمل کرده و موجب کاهش خسارت می شود. از این وسیله به عنوان محافظ عابران پیاده، محافظت از کارگران پروژه های عمرانی در مقابل خودروها، موانع موقت و موانع امنیتی ضد تروریستی همچنین سیل بند، جلوگیری از انتشار آتش در جنگل ها، هدایتگر رودخانه و چند خطه کردن جاده ها نیز به کار می رود.

علت نامگذاری این مانع بتنی به نیوجرسی این بوده است که در سال 1950 میلادی موسسه فناوری استیون به درخواست دپارتمان بزرگراه های ایالت نیوجرسی در غرب ایالت متحده آمریکا برای چند خطه کردن بزرگراه ها این وسیله را طراحی نمود.

آشنایی با انواع بلوک سیمانی

کاربرد نیوجرسی:

نوعی جدا کننده بتنی می باشد که در ارتفاع مختلف از قبیل یک ، دو و سه متری طراحی و تولید می شود که در بزرگراه ها برای جلوگیری از دور زدن ها و خلاف رانندگان متخلف و ایجاد امنیت و جلوگیری از اتفاقات ناگوار و تصادفات و در بعضی موارد ورود و خروج و هدایت ترافیک و جلوگیری از نور چراغ های روبرو ایجاد می شود.

این مقالات را از دست ندهید:  معایب استفاده از بلوک هبلکس
دال بتنی

دال بتنی به نوعی از سقف یا عرشه گفته می شود که به صورت یک پارچه و کامل از ترکیب بتن و فولاد به دست می آید. دال بتنی به طور کلی از میلگرد و بتن تشکیل شده است.

پرداخت دال بتنی

دال بتنی به شیوه های گوناگون پرداخت می شود. این روش ها بستگی به بهره برداری مورد نظر از دال های بتنی دارند. رنگ ها و بافت های سطحی متنوعی مانند سطوح نقش دار یا با دانه های نمایان ممکن است مورد نظر باشد.

بعضی از سطوح برای به وجود آوردن مسیر های هم تراز و بالا رفتگی های سطحی مورد نظر ، امکان دارد که احتیاج به عملیات تراز کردن و شمشه کشیدن داشته باشند . در حالی که برای برخی دیگر ، عملیات پرداخت سطح ، امکان دارد که از طریق جاروکشی ، تخته و یا ماله کشی انجام شود.

امیدواریم از این مقاله از وبسایت IAGCO اطلاعات لازم را کسب نموده و توانسته باشیم به دانش شما در این حوزه کمک کرده باشیم.

درصورت داشتن هر گونه سوال میتوانید از طریق کامنت ها اقدام نمایید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهند داد.

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + پانزده =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید