اجرای دیوار محوطه باغ و دیتیل اجرای آن  | IAGCO

اجرای دیوار محوطه باغ و دیتیل اجرای آن 

خرید بلوک سبک اراک
خرید بلوک سبک اراک + لیست قیمت
دی ۱۹, ۱۳۹۹
تفاوت بلوک های 3 جدار با بلوک 2 جدار
تفاوت بلوک 3 جدار با 2جدار چیست؟
دی ۲۱, ۱۳۹۹
نمایش همه

اجرای دیوار محوطه باغ و دیتیل اجرای آن 

دیوار محوطه باغ

نحوه اجرای دیوار محوطه باغ و دیتیل های اجرایی

به طور کلی انسان امروزه با ساخت دیوار، حریم خصوصی خود را تعیین می کند. دیوارها علاوه بر مشخص کردن حریم ما، از داشته هایمان هم مراقبت می کنند. موضوع اصلی این مقاله اجرای دیوار محوطه باغ و دیتیل اجرای آن است. بنابراین اگر شما باغی دارید که هنوز آن را دیوار کشی نکرده اید، خواندن این مقاله به شما کمک می کند که روش اصولی دیوارکشی را یاد بگیرید. همچنین ما در این مقاله علاوه بر نحوه ساخت دیوار باغ، انواع مصالحی را که می توانید برای ساخت دیوار باغ خود استفاده کنید را به شما معرفی می کنیم تا دغدغه خاصی برای این امر نداشته باشید.

انواع دیوارهای محوطه باغ

انواع دیوارهای محوطه باغ

در این بخش از مقاله ما انواع مصالح برای اجرای دیوار محوطه باغ را به شما عزیزان معرفی می کنیم. همچنین اگر علاقه دارید که بدانید اجرای تاسیسات در بلوک های سه جدار چگونه است؟ پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط را بخوانید.

انواع مصالح دیوارچینی برای محوطه باغ به شرح زیر هستند:

  1. دیوار باغی که جنس مصالح آن از سنگ است
  2. دیوار باغی که جنس مصالح آن از آجر است
  3. دیوار باغی که جنس مصالح آن از بلوک بتنی است
  4. دیوار باغی که جنس مصالح آن از بتن پیش ساخته است
  5. دیوار باغی که جنس مصالح آن از توری سنگ است

دیوار باغی با جنس سنگ

از مهم ترین مزایای این دیوار باغ، هزینه پایین آن است. سنگ یکی از مصالح طبیعی و در دسترس است. در میان مصالح سنگی، ماسه سنگ از مهم ترین آن ها است. دیوار کشی با مصالح سنگی راحت است و افراد مبتدی هم می توانند به راحتی این کار را انجام دهند. توجه داشته باشید، برای اینکه بتوانید از سنگ برای دیوار کشی خود استفاده کنید، باید از سنگ هایی استفاده کنید که اندازه هایی تقریبا یکسان داشته باشند.

همچنین برای دیوار چینی دور محوطه باغ خود، ابتدا باید یک بستر را از جنس بتن آماده کنید. در مرحله بعدی باید سنگ ها را بر روی یکدیگر قرار دهید، برای محکم کردن آنها باید از سیمان استفاده کنید. توجه داشته باشید، بستری که برای ایجاد دیوار سنگی ایجاد می کنید باید، پهنایی معادل چند ده سانتی متر داشته باشد، بستر ایجاد شده شما باید مسطح باشد. از مزیت های خوب دیوار چینی با سنگ ماندگاری آن است. البته زیبایی دیوار ایجاد شده با سنگ کمتر از مصالح دیگر برای دیوار چینی است.

این مقالات را از دست ندهید:  اطلاعات جامع درمورد دیتیل اجرایی دیوارچینی

دیوار باغی با جنس آجر

همان طور که می دانید یکی از مصالح رایج در دیوار چینی، آجر است. بیشتر افراد برای دیوار کشی باغ خود از آجر استفاده می کنند، چرا که آجر باعث می شود، دیوار کشی سریع تر انجام شود. هزینه دیوار چینی با آجر از سنگ بیشتر است. از مزایای خوب آجر این است، که فرد می تواند راحت تر دیوار چینی را انجام دهد. در دیوار چینی آجری فرد باید برای ساخت دیوار، ابتدا بستری از جنس بتن را آماده کند. شاید وزن کم آجر نسبت به سنگ باعث شود، دیوار چینی را سریع تر انجام دهید، اما مقاومت دیوارهای ایجاد شده با آجر کمتر از دیگر مصالح است.

دیوار باغی با جنس بلوک بتنی

امروزه بیشتر افراد برای افزایش زیبایی و استحکام دیوار از بلوک بتنی استفاده می کنند، جنس این بلوک همانطور که از نامش پیداست از بتن است. استحکام دیواری که با بلوک بتنی چیده شود، خیلی بیشتر از آجر است. برای چیدن دیوار با بلوک بتنی، شما باید مانند دیگر مصالح، ابتدا زیر سطحی را آماده کنید که از جنس بتن باشد. توجه داشته باشید که، دیوار شما در صورت نداشتن زیر سطح بتنی کج میشود. همچنین برخی از دیوارها به دلیل نداشتن زیر سطح ترک برمیدارند.

دیوار باغی با جنس بتن پیش ساخته

یکی از بهترین مصالح برای اجرای دیوار محوطه باغ را میتوان بلوک های بتنی از پیش ساخته دانست. بلوک های بتنی از پیش ساخته شده امروزه در بازار در اندازه ها و ابعاد مختلفی موجود هستند و در نتیجه فرد خریدار می تواند برای دیوار چینی باغ خود از دو نوع دیوار پیش ساخته استفاده کند. در روش اول از اجرای دیوار محوطه باغ، ستون هایی را در داخل زمین فرو می کنند، سپس دیوارهای از پیش ساخته بتنی را در میان ستون های کار گذاشته شده، محکم می کنند. در روش دوم از دیوار چینی پیش ساخته بتنی، فرد نیازی ندارد که ستون هایی را در خاک کار بگذارد، چراکه دیوارها خود ایستا ساخته شده اند. همچنین از مزیت های خوب این دیوارها می توان به استحکام و سرعت اجرای بالای آن را نام برد.

این مقالات را از دست ندهید:  دیوار چینی اصولی با مصالح جدید

البته از معایب این روش از دیوار چینی میتوان به هزینه بالای آن اشاره کرد. در نتیجه فرد برای دیوار چینی باغ خود با استفاده از دیوار پیش ساخته بتنی، باید مصالح را با ماشین آلات مخصوصی حمل کند، تا مصالح در طول مسیر دچار آسیب نشوند.

دیوار باغی با جنس توری سنگ

جالب است بدانید امروزه اجرای دیوار محوطه باغ، با توری های سنگی هم انجام می شود. در این روش از دیوار چینی فرد به تنهایی نمی تواند کاری را از پیش ببرد، چرا که باید برای انجام این مدل از دیوار چینی ابتدا مهارت خاصی داشت، همچنین حمل کردن آن ها به تنهایی ممکن نیست. توری های سنگی، در واقع از سنگ و فلز ساخته شده اند. برای ساختن توری های سنگی، فرد باید ابتدا، چهار چوب هایی از جنس فلز بسازد، در مرحله بعد چهار چوب فلزی را از قلوه سنگ پر می کنند. باید توجه داشته باشید که برای ساخت این چهار چوب های فلزی باید، ارتفاع و ضخامت آن را استاندارد در نظر بگیرید. مانند دیگر روش های دیوار چینی باید برای ساخت دیوار با توری های فلزی هم از یک زیر ساخت بتنی مناسب استفاده کنید. بستر بتنی شما باید استحکام لازمه را داشته باشد و چند سانتی متر از زمین بیرون آمده باشد. از مزیت های خاص این روش از دیوار چینی میتوان به ظاهر خاص آن اشاره کرد.

توجه کنید که برای اجرای دیوار محوطه باغ با توری سنگی باید یک زیر سطح بتنی  داشته باشید. پس در مرحله اول باید بستری بتنی با ارتفاع چند سانتیمتری ایجاد کنید. در مرحله بعد باید، ساختارهای داخل بستر بتنی را محکم کنید. این دیوارهای مزایایی هم به همراه دارند. توری های سنگی ظاهری متفاوت دارند و نمونه های آن کم تر است. از طرفی هم مقاومت بسیار خوبی دارند. زمان ساخت توری های سنگی، باید وزن و ضخامت رسته های فولادی را محاسبه کنید. در واقع دیوار چینی با توری سنگ را باید افرادی متخصص انجام دهند.

دیتیل اجرای دیوار محوطه باغ

دیتیل های اجرای دیوار محوطه باغ

اکنون که با انواع مختلف دیوار باغ آشنا شدید، ما در این بخش از مقاله دیتیل ساخت دیوار باغ را برای شما عزیزان شرح می دهیم. قبل از اینکه چگونگی ساخت دیوار و نکات آن را برای شما شرح دهیم، باید بگوییم که اگر شما قصد دارید دیوار باغ خود را از اول بسازید، باید توجه داشته باشید که زیر ساخت آن را دوباره تراز کنید، چرا که تراز نبودن زیر ساخت، باعث می شود دیوار باغ شما کج شود.

این مقالات را از دست ندهید:  همه چیز در مورد دیوارچینی - مراحل ساخت و مصالح

در مرحله اول شما باید برای دیوار خود یک زیر ساخت یا به اصطلاح زیر بنای مناسب ایجاد کنید، معمولا برای ساخت دیوار باغ زیر ساختی 150 میلی متری را ایجاد می کنند. این زیر بنای مناسب باعث می شود دیوار شما مستحکم تر شود. سیمان زیر ساخت شما را محکم می کند.

در مرحله بعد باید بلوک ها را به ترتیب بچینید. باید این نکته را در نظر داشته باشید که شما نمی توانید، تمامی بلوک ها را به یک باره بچینید، این کار شما باعث می شود فشار بر روی بلوک های ردیف اول بیشتر شود.

اگر شما قصد دارید، دیوار چینی خود را در فصل زمستان انجام دهید، باید هنگام کار نایلونی را با خود به همراه داشته باشید، چراکه باران کار شما را خراب می کند و ملات ها را می شوید. نایلون باعث می شود، باران ملات شما را از بین نبرد.

یادتان باشد که دیوار چینی را بر اساس خطوطی که از قبل با گچ رسم کرده اید، انجام دهید. اگر طول و عرض دیوار شما برابر نباشد، شما با مشکل مواجه میشوید. این نکته را هم فراموش نکنید، که باید ترکیب ملات بتن را 1 به 2 در نظر بگیرید.

در مرحله بعد شما باید، بلوک ها را به ترتیب کار بگذارید و از فیکس بودن لایه های جدیدی که کار گذاشته اید با لایه های پایین تر مطمئن باشید، تا دیوار شما به اصطلاح موج نداشته باشد. همچنین دیوار چینی معمولا به زمان زیادی احتیاج دارد و برای انجام آن به چند روز وقت احتیاج دارید.

نتیجه گیری

دوستان عزیز، دیوار چینی امری نیست که شما بتوانید به تنهایی آن را انجام دهید. برای دیوار چینی باید از افراد حرفه ایی کمک بگیرید و البته مصالح هم یکی از موارد مهم در دیوار چینی است. از این رو شما با خرید محصولات ما علاوه بر کیفیت و قیمت مناسب، یک حس خوب را از خرید تجربه می کنید. امیدواریم محتوای این مقاله از وبسایت IAGCO برایتان مفید واقع شده باشد.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید