اجرای دیوار چینی با بلوک سبک در تهران | IAGCO

اجرای دیوار چینی با بلوک سبک در تهران

خدمات دیوار چینی با آجر در تهران
خدمات دیوار چینی با آجر در تهران
شهریور ۷, ۱۳۹۸
دیوار چینی اصولی با مصالح جدید
دیوار چینی اصولی با مصالح جدید
شهریور ۱۰, ۱۳۹۸
نمایش همه

اجرای دیوار چینی با بلوک سبک در تهران

اجرای دیوار چینی با بتن سبک

اجرای دیوار چینی با بتن سبک

دریافت پروژه اجرای دیوارچینی با بلوک سبک در تهران

اجرای دیوارچینی با بلوک سبک بسیار ساده میباشد و مانند دیوارچینی با دیگر مصالح بنایی است. به همین دلیل تمام عملیات بنایی با بلوک سبک، بر اساس مشخصات و ضوابط و معیار های فنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و نیز استاندارد شماره 70  موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران اجرا میشود.بلوک­های سبک معمولا داراى ویژگی های مثبتی چون امکان اره کشی، میخ کوبی، سوراخ­کاری و یا شیارکنی، تعبیه عبور تاسیسات مکانیکال و الکتریکال، نصب چارچوب­ها، درب، پنجره، اجرای تزئینات، پوشش­ها و رنگ­هاى مقتضى و نماهاى مختلف را داراست.

اجرای دیوار چینی با بلوک سبک در تهران

برای دیوار چینی با بلوک سبک سیمانی ، پس از آماده سازی سطح مورد نظر و تراز کار با ریختن یک لایه ملات ماسه و سیمان ( حدود 250کیلوگرم سیمان در هر متر مکعب) به ضخامت حداکثر25 میلی متر به روی سطح کار، اولین رگ بلوک به صورتی که قسمت بسته بلوک به سمت بالا و سمت باز بلوک روی ملات قرارگیرد. سپس بعد از ملات ریزی به ضخانت 5/1 سانتی متر رج های بعدی را به صورت دقیق و تراز روی هم قرار میدهیم. دقت داشته باشید که درزهای قائم رجهای بالای هم، بطور یک رج درمیان باید دقیقا در یک راستا باشد.

سعی کنید در ساخت دیوار تنها از یک نوع بلوک استفاده شود. برای قسمت های کوچک از بلوک نیمه سبک (یا نصف کردن بلوک در طول یا ارتفاع بوسیله فرز گرانیت بر ویا تیشه تیز)و یا آجر سبک استفاده گردد. بکار گیری بلوک سبک با سایر مصالح نظیر آجر در رج آخر دیوار و یا زیر پنجره ها بدلیل تفاوت ضریب انبساط باعث ناهماهنگی دیوار شده و ممکن است سبب ایجاد ترک شود. توجه داشته باشید در صورت استفاده از فرز گرانیت بر یا تیشه تیز برای نصف کردن، بلوک تنها از محل ضربه دونیم می شود و قسمت دیگر آن نیز قابل استفاده است.

این مقالات را از دست ندهید:  قطعات پیش ساخته ساختمانی بتنی

بلوک سبک

مشاوره رایگان قبل از اجرای پروژه دیوار چینی

شما می توانید جهت سفارش خود برای خرید بلوک سبک یا پروژه دیوارچینی خود با شرکت از طریق شماره های زیر تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را در اختیار کارشناسان ما قرار دهید تا بهترین مشاوره را دریافت کنید.

مشاوره خرید بلوک

 

در مورد اجرای تمام مصالح بنایی، بهتر است قبل از اجرا، بلوک ها آبپاشی شوند تا آب ملات را به خود جذب نکند. بلوک سبک بدلیل جذب آب مناسب بر خلاف بلوک های هبلکس و CLC و بتن گازی نیازی به غرقاب شدن ندارد.

توصیه میکنیم برای اطمینان بیشتر از اجرای صحیح دیوار، ابتدا رج اول دیوار در تمام قسمت های مورد نیاز چیده شود و پس از آن اقدام به چیدن رج های بعدی به شکل یکنواخت در ارتفاع صورت گیرد. بر اساس قوانین مقررات ملی ساختمان، ارتفاع دیوار چیده شده در یک قسمت نباید نسبت به سایر دیوارهای ساختمان بیشتر از یک متر شود.

حداکثر طول آزاد دیوار جداکننده نباید از 40 برابر ضخامت دیوار (در تیغه چینی با بلوک ضخامت 10 حداکثر 4 متر و ضخامت 15 بلوک حداکثر 6 متر) و ارتفاع دیوار حداکثر 5/3 متر بیشتر شود و برای طول یا ارتفاع بیشتر باید از قوطی بعنوان وال پست استفاده گردد.

دیوارساخته شده با بلوک سبک، در صورتی که به شیوه درستی اجرا و شاقولی شده باشد، می توان لایه گچ و خاک را حذف نموده و تنها یک لایه گچ سفید استفاده گردد. جهت اجرای تاسیسات و ایجاد شیار برای عبور لوله های تاسیسات می توانید از شیارزن و یا تیشه تیز استفاده کنید. در صورت اجرای صحیح، تنها لایه بیرونی بلوک از محل ضربه شکسته شده و سایر قسمت های بلوک سالم مانده و بلوک از هم پاشیده نمی شود.

دیوار چینی با بلوک سبک

دیوار چینی با بلوک سبک

مزایای کاربرد و اجرای بتن سبک

  • با کم کردن بار وارد بر روی فونداسیون ساختمان ، موجب کوچک تر شدن ابعاد آن ، کم تر شدن تعداد و کوچک تر شدن شمع ها و کاهش مقدار آرماتورهای و به تبع آن اجرای سریع تر و آسان تر فونداسیون می گردد .
  • کاهش بار مرده سبب کوچکتر شدن اعضاء نگهدار می شود .
  • کاهش بار مرده به طور مستقیم باعث کم شدن نیروهای لرزه ای وارد بر سازه می گردد .
  • در گسترش پل ها می توان با استفاده از مواد سبک مانند بتن سبک می توان عرشه پل را جهت تحمل ترافیک بیشتر بزرگ تر نمود بدون این که تغییری در سازه و یا فونداسیون پل به وجود آوریم.
  • با توجه به مقاومت مناسب بتن سبک دانه در برابر آتش سوزی می توان از حداقل پیشنهاد شده ضخامت بتن در کف ها کاست.
  • حمل و نقل قطعات پیش ساخته با بتن سبک بسیار راحت تر بوده و هزینه کم تری در بردارد.
این مقالات را از دست ندهید:  بلوک عایق صدا، نسل جدید بلوک های سبک

سبکدانه هائی از این جنس ،علاوه بر سبک بودن به سبب شرایط خاص تولیدی ، دارای مزایای ویژه ای هستند ، که از آن جمله می توان به این موارد اشاره نمود :

به عنوان محصولی صنعتی از نظر کیفیت دارای یکنواختی مناسبی می باشد .

مانند سنگدانه های طبیعی محدودیتی از نظر معادن ندارد .

بدون مواد زیان آوری است که ممکن است در سنگدانه های طبیعی باشد و ph آن در حد نرمال و در حدود 2/7 می باشد .

به علت قرار گرفتن در معرض حرارت بیش از 1200 درجه سانتی گراد فاقد مواد آلی مضر می باشد . به دلیل مذکور در بند بالا ،مقاومت مطلوبی در برابر شوک های حرارتی دارند .

بتن تولیدی با این روش می تواند به صورت سازه ای مورد استفاده قرار گیرد. به این منظور باید از خمیر سیمان با مقاومت بالا استفاده نمود و به همین دلیل در تولید ایت نوع بتن سبک که کاربرد سازه ای نیز دارد از میکروسیلیس وکاهنده های آب اختلاط و ترکیبی از سنگدانه و سبک دانه استفاده می شود .مقاومت بتن سبکدانه نیز با وزن مخصوص آن رابطه ای معکوس دارد .از دیگر خواص بتن سبکدانه می توان به مواردی نظیر مقاومت مطلوب در برابر آتش و همچنین یخ زدگی ،افت و نیز جمع شدگی بسیار پایین اشاره نمود .

دوام بتن در برابر مواد شیمیایی به دو عامل کیفیت و دوام خمیر سیمان و دانه ها بستگی دارد ،دانه های لیکا از نظر شیمیایی خنثی و پایدارند . آزمایشات انجام شده نشان داده است ph این دانه ها حدود 2/7 است و دانه های لیکا از نظرشیمیایی خنثی هستند .بنابراین این نوع ماده هیچ گونه مواد خورنده و شیمیایی  را دارا نمیباشد. سازگاری این نوع بتن با محیط زیست ، مانند بتن معمولی می باشد .

این مقالات را از دست ندهید:  کارخانه تولید بلوک سبک و نحوه تولید آن

در صورت استفاده انبوه از این مصالح می توان شاهد صرفه جوئی قابل توجه در سوخت های فسیلی در هر سال بود . در ضمن در مناطق زلزله خیز ،در صورت کاهش وزن مرده سازه و بالتبع کاهش نیروی زلزله ، می توان ابعاد اجزاء سازه ای ساختمان را کوچک تر اختیار کرد و در مصرف مصالح سازه ای صرفه جوئی به عمل آورد . بنابراین ممکن است استفاده از مصالح سبک باعث کاهش هزینه تمام شده ساختمان نیز بشود .

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید