بلوک باغی و کاربرد آن + لیست قیمت | IAGCO

بلوک باغی و کاربرد آن + لیست قیمت

ضریب انتقال حرارت در انواع بلوک
مقایسه ضریب انتقال حرارت بلوک های مختلف
آذر ۳۰, ۱۳۹۹
بلوک سنگین سیمانی چیست؟ + لیست قیمت
دی ۷, ۱۳۹۹
نمایش همه

بلوک باغی و کاربرد آن + لیست قیمت

بلوک باغی

بلوک باغی چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مقاله تخصصی قصد داریم شما را با یکی از نام های آشنا در صنعت سازه و ساختمان یعنی بلوک باغی آشنا نمائیم. این بلوک یکی از پر استفاده ترین و پر کاربرد ترین مصالح ساختمانی در ایران به حساب می‌آید که برای ساخت ساختمان، برج و سازه های مختلف کاربرد گسترده ای دارد و به خصوص در طول سالیان اخیر، به یکی از اصلی ترین انتخاب های، معماران و بنا ها تبدیل شده است.

بلوک باغی

بلوک باغی چیست، قیمت بلوک باغی، خرید بلوک باغی

بلوک بتنی یا همان بلوک سیمانی، انواع مختلفی دارند که با ترکیب ماسه و سیمان یا مواد پوکه معدنی و سیمان تولید می شود؛ یکی از انواع مختلف بلوک سیمانی، بلوک سیمانی سنگین یا همان بلوک ماده سنگین است.
به بلوک سیمانی سنگین، بلوک باغی گفته می شود و از ترکیب آب، ماسه و سیمان تولید خواهد شد؛ این ترکیب در قالبت های نسبتا بزرگ و مخصوص بلوک ریخته می شود و به بلوک سیمانی سنگین تبدیل خواهد شد.

ویژگی بلوک باغی

بلوک سیمانی سنگین همانطور که از اسمش پیداست، اندازه بزرگی دارد و از نظر وزنی نیز، سنگین است؛ این اندازه بزرگ و قالب بزرگ آن، باعث می شود تا دیوار سازی و دیوار چینی بسیار راحت تر و سریع تر انجام شود.

از آن جایی که باغ متراژ زیادی دارد و اگر از بلوک های دیگر استفاده شود، زمان زیادی نیاز خواهد داشت، از بلوک باغی استفاده می شود؛ به همان دلیلی که گفته شد، می توان دیوار چینی باغ های متراژ بالا را، با استفاده از این نوع بلوک، با سرعت بسیار بالا تری انجام داد.
دلیل نامگذاری این بلوک ها هم به دلیل استفاده آن ها در باغ بوده و به دلیل اینکه اصلی ترین کاربردا بلوک سیمانی سنگین یا بلوک باغی، در دیوار چینی باغ های متراژ بالا می باشد، این نام بر روی بلوک سیمانی سنگین گذاشته شده است.

این مقالات را از دست ندهید:  نحوه دیوار چینی با انواع سنگ (توضیحات جامع)

همچنین به دلیل سنگین بودن این نوع بلوک، از آن ها نمی توان در ساخت سازه و ساختمان های سنگین استفاده کرد؛ تنها کاربرد آن ها در دیوار کشی، دیوار چینی و حصار کشی است.

اگر از این نوع بلوک ها در ساخت ساختمان ها و سازه های بزرگ استفاده شود، بدون شک فشار زیادی به سازه وارد می شود و ممکن است به راحتی دچار مشکل و حتی ریزش کلی شود.

مقاومت بلوک باغی

به دلیل استفاده از نوعی افزودنی، مقاومت بلوک سیمانی بزرگ در برابر رطوبت و هوای آزاد، بسیار بالا است؛ به طوری که می توان گفت ممکن است هیچ آسیبی در برابر رطوبت به این بلوک ها نرسد و مانند روز اولش، سالم بماند.

شما می توانید جهت خرید بلوک باغی یا بلوک سیمانی سنگین از طریق شماره های زیر نیز با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

مشاوره خرید بلوک سبک

قیمت بلوک سبک را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

انواع بلوک باغی

بلوک سیمانی سنگین در اصل یک نوع است اما اگر بر اساس ملات و مواد به کار رفته در ساخت آن ها بررسی کنیم، می توانیم بگوییم که دو نوع هستند؛ نوع اول این بلوک ها، طبیعی بوده و همانطور که گفته شد، از ترکیب آب، ماسه و سیمان تولید می شوند.

اما نوع دیگر، با استفاده از افزودنی های خاص و البته پیشرفته تولید می شوند، که از همان ویژگی استحکام و مقاومت در برابر رطوبت هوا برخوردار هستند؛ در ساختار بلوک هایی که از مقاومت در برابر رطوبت برخوردار هستند، از این افزودنی ها استفاده شده است.

به طور کلی خرید بلوک های نوع دوم که افزودنی های خاص در ساختار آن ها به کار رفته است، از نظر اقتصادی و کیفیتی سطح بالا تری دارد و می تواند ماندگاری بیشتری نسبت به بلوک سیمانی سنگین معمولی داشته باشد.

این مقالات را از دست ندهید:  بلوک سنگین سیمانی چیست؟ + لیست قیمت

از نظر ساختار بلوک ها هم دو دسته وجود دارد؛ دسته اول بلوک‌ های ته بسته هستند و دسته دوم بلوک های ته باز نامیده می شوند.
بلوک های ته بسته برای دیوار چینی و تیغه چینی مناسب هستند؛ به طور کلی هر شخصی که قرار است دیوار چینی و تیغه چینی انجام دهد، به سراغ استفاده از بلوک ته بسته می رود که بسیار به صرفه و کاربردی است.

بلوک های ته باز نیز برای ساخت استخر و چاه استفاده خواهد شد؛ امروزه می توانید در ساخت اکثر استخر ها و چاه ها، بلوک های ته باز را مشاهده کنید. مناسب ترین مصالح برای ساخت استخر و چاه، همین بلوک ته باز خواهد بود.

تولید بلوک باغی

قیمت ماسه بسیار ارزان است و به دلیل اینکه یکی از اصلی ترین مواد برای ساخت بلوک سیمانی سنگین خواهد بود، تولید کنندگان بیشتر از ماسه استفاده می کنند و سعی می کنند قیمت تمام شده بلوک را با استفاده بیشتر از ماسه، کم کنند.

استفاده بیش از حد از ماسه می تواند کیفیت بلوک را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد و همین امر باعث می شود تا سازه ها، از استحکام بسیار پایینی برخوردار باشند.

حتی امروزه مشاهده شده است که برخی تولید کنندگان از ماسه در ساخت بلوک سیمانی سبک هم استفاده می کنند که کار بسیار اشتباهی است و قطعا آسیب های بسیار زیادی را به ساختمان وارد می کند.

از بلوک سیمانی سنگین به دلیل بزرگ بودن اندازه و ابعادش و همچنین قیمت بسیار مناسب آن، برای دیوار کشی مساحت بزرگ (نه سازه و ساختمان های سنگین) استفاده می شود و انصافا هم مقرون به صرفه و کاربردی خواهد بود.

این مقالات را از دست ندهید:  همه چیز درباره بلوك بتنی و کاربرد آن

استفاده از بلوک سیمانی سنگین یا همان بلوک باغی می تواند صرفه جویی بسیار زیادی در وقت داشته باشد؛ به دلیل ابعاد بزرگ، استفاده از این بلوک ها می تواند در وقت اتمام پروژه تاثیر بسیار زیادی بگذارد و از این نظر هم کاملا به صرفه خواهد بود.

قیمت بلوک باغی

قیمت بلوک سیمانی سنگین را نمی توان به صورت واحد دانست؛ یعنی به هیچ عنوان بلوک سیمانی سنگینی که ابعاد بزرگ تری دارد، با بلوک سیمانی سنگین ابعاد کوچک تر یکسان نخواهد بود.

کاربرد بلوک باغی

همانطور که گفته شد، از بلوک سیمانی ته بسته برای دیوار چینی و تیغه چینی استفاده می شود و از بلوک سیمانی ته باز، در ساخت استخر و چاه ها استفاده خواهد شد؛ البته استفاده از این بلوک ها بسیار به صرفه است و می تواند از نظر قیمت و زمان، شما را جلو بیندازد و باعث صرفه جویی نسبتا چشمگیری در هر دوی آن ها شود.

جمع بندی نهایی

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد، استفاده از بلوک سیمانی سنگین می تواند استحکام سازه شما را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد؛ اما حتما باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از این بلوک ها به دلیل سنگین بودن، در ساختمان ها و سازه های سنگین وزن استفاده نکنید.

استفاده از این بلوک ها در ساختمان و سازه های سنگین وزن می تواند فشار زیادی را به سازه وارد کند و در نهایتب باعث ریزش و آسیب رسیدن به سازه شود.

امیدواریم از این مقاله وبسایت IAGCO نیز لذت برده و نهایت استفاده را برده باشید.

heavy block

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 5 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید