خدمات دیوار چینی ساختمان در تهران | IAGCO

خدمات دیوار چینی ساختمان در تهران

دیوار چینی با انواع سنگ
نحوه دیوار چینی با انواع سنگ (توضیحات جامع)
شهریور ۴, ۱۳۹۸
دیوار چینی سوله با بلوک سیمانی
قیمت دیوار چینی سوله با بلوک سیمانی
شهریور ۶, ۱۳۹۸
نمایش همه

خدمات دیوار چینی ساختمان در تهران

خدمات دیوار چینی در تهران

خدمات دیوار چینی در تهران

خدمات دیوار چینی ساختمان در تهران: دیوارها یکی از اصلی ترین عناصر قائم در ساختمان ها و بنا های مختلف هستند. مطابق تعریف ، اعضای سازه ای قائم با بعدی بزرگتر از سه برابر ضخامت ، دیوار نامیده میشوند. علاوه بر این ، دیوار ها انتقال دهنده بار ساختمان به زمین می باشند. عملیات دیوار چینی شامل انتخاب نوع آجر ، ملات مصرفی و روش اجرای کار باید بر اساس مشخصات ، نقشه های اجرایی و دستورات دستگاه نظارت  انجام شود.

خدمات دیوار چینی ساختمان در تهران

دیوار خارجی ساختمان

دیوار خارجی در اصل دیواری است که مشرف به خیابان، کوچه، حیاط و یا ساختمان کناری است. این دیوار معمولا با آجرهایی با ضخامت 20 سانتی متر چیده می شوند. ضخامت دیوار خارجی پس از اجرای عایق ها (صوتی و رطوبتی)، سنگ، گچ خاک و گچ، امکان دارد به 35 سانتی متر هم برسد.

ارتفاع دیوار جان پناه در پشت بام، حداقل 110 سانتیمتر میباشد.

ارتفاع دیوار داخل واحدها، بین 275 تا 290 سانتی متر میرسد.

دیوار داخلی ساختمان

دیوار داخلی مطابق نقشه فضاها و اتاقهای ساختمان را ایجاد می کنند و ضخامت آجرچینی در آنها با ضخامت 10، یا 15 سانتی متر انجام میشود.

دیوار سرویس های بهداشتی بدلیل وجود لایه کاشی و ملات، می تواند7 سانتی متر باشد

– تیغه کمد دیواری را معمولا 7 سانتیمتر ساخته میشود تا بیشترین فضای مفید را در اختیار شما بگذارد، عمق کمد دیواری نیز باید حداقل 60 سانتی متر باشد.

در یک دسته بندی دیگر، دیوارها را به دیوار باربر (حمال) و دیوار غیر باربر تقسیم می کنند.در ساختمانهایی که اسکلت دارند (فلزی یا بتنی) همه دیوارها غیرباربر هستند.

دیوار چینی ساختمان

دیوار چینی ساختمان

انواع آجر در دیوار چینی ساختمان

آجرها از خاک رس به صورت خشت گلی پخته شده  به صورت سنگ تهیه میشوند و نوع ماسه آهکی آن از عمل آوردن خشت ماسه آهکی که از فشردن مخلوط همگن ماسه سیلیسی با آهک در قالب ساخته میشود ، با بخار تحت فشار زیاد به دست می آید. آجرهای بتنی مانند بلوک های سیمانی تهیه می شوند.

این مقالات را از دست ندهید:  انواع شن و ماسه ساختمانی + تصویر

آجر رسی:

آجر رسی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی که به وسیله بشر تولید شده است، می باشد. سنگ باوجود فراوانی و استقامت به راحتی در دسترس قرار نمی‌گیرد، این مصالح طبیعی فرم دلخواه را به آسانی به خود نمی‌گیرد و با صرف هزینه بسیار قطعات آن یکسان می گردند و در این حالت نیز دورریز زیادی از خود به جا می گذارد. در حالی که گل حاصل از خاک رس که منشا تهیه آجر است به راحتی شکل دلخواه را به خود می گیرد و محصولی همگن به دست می‌دهد.

از این رو می توان با قالب زدن گل و حرارت دادن آن مصالحی سخت، دارای مشخصات فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی یکسان، متناسب با کاربرد، منطبق با فیزیک بدن انسان، با فرآیند تولید ساده، سریع و حمل ونقل آسان تولید کرد.

انواع آجر غیررسی و اشکال آن:

آجر جوش آجر خاص در صنعت سفال پزی است که در کشورهای صنعتی دارای اهمیت ویزه ای است از این آجر برای نماسازی ساختمان ها فرش کف پیاده روها پوشش بدنه و کف آبروها و مجراهای فاضلاب و تونل ها و ساختن دودکش ها فرش کف کارخانه ها انبارهای کشاورزی و سالن های دامداری پرورش طیور استخر های صنعتی و جز اینها استفاده می شود.

انواع خاص آجر تولیدی در کشور های اروپایی:

آجرهایی در کشورهای صنعتی اروپا تولید می شوند که هنوز تولید آن در ایران مرسوم نشده است از آن جمله بلوکهای توخالی آتش بند برای نصب دور ستونها به منظور جلوگیری از نفوذ آتش قطعات ویزه به شکل منحنی های کوز و کاس قطعات درپوش روی دیوار قطعاتی که از اجزا هستند مانند کلوک، سرقد، گوشه و جزاینها که هنوز در ایران تولید نمی شوند.

این مقالات را از دست ندهید:  دیوار چینی اصولی با مصالح جدید

آجرهای نسوز:

آجرهای نسوز مقاومت حرارتی بسیار زیادی دارند به همین دلیل در پوشش درونی کوره‌های صنعتی از این نوع آجرها استفاده می‌شود. آجرهای نسوز انواع مختلفی دارد. باتوجه به نوع ماده استفاده شده در ترکیبات آنها، گستره‌های مختلفی را تحمل می‌کنند. تا دهه ۱۹۶۰ از کربن و خاک نسوز برای پوشش کوره‌ها استفاده می‌شد، اما امروزه با ساخت انواع آجرهای نسوز از آنها در پوشش داخلی کوره استفاده می‌شود.

درزیر برخی از انواع مختلف آجر دیرگداز توضیح داده شده است

خدمات دیوار چینی ساختمان

خدمات دیوار چینی ساختمان

آجرهای سیلیسی:

قسمت عمده این آجرها را خاک‌های سیلیسی تشکیل شده است به نام کوارتزیت شناخته میشود . کوارتزیت شامل ۹۵% SiO2 و به مقدار جزئی Al2O3،Fe2O3، TiO2،K2O و Na2O می‌باشد. از این آجرها در گذشته برای پوشش جدار درونی کوره‌های فولادسازی استفاده می‌شد.

ولی بدلیل رسانایی گرمایی زیاد در نفوذناپذیری در مقابل گازها، امروزه بیشتر برای پوشش جدار درونی کوره‌های تولید خمیر شیشه در کارخانه‌های شیشه سازی، کوره‌های کک سازی گازسوز و کوره‌های سرامیک سازی استفاده می‌شود.

آجرهای آلومینیومی:

این آجرها، دارای مقدار بسیار زیادی از آلومین (Al2O3) می‌باشند. آنها را از مخلوط کائولن ، بوکسیت و کروندوم که بیش ار ۷۰% آلومین دارد، تهیه می‌کنند دمای پخت این آجرها در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. آجرهای نسوز آلومینیومی برای پوشش جداره درونی کوره‌های ذوب فولاد استفاده میشوند.

در مقابل مواد قلیایی مقاومند، بنابراین از آنها برای پوشش جداره درونی کوره‌های سیمان سازی و شیشه‌سازی هم استفاده می‌شود.

آجرهای نسوز قلیایی:

این آجرها شامل اکسید منیزیم (MgO) و SiO2 به فرمول ۲MgO SiO2 می‌باشند. برای تهیه اکسید منیزیم ، کربنات منیزیم طبیعی (ماگنزیت یا دولومیت را در دمای بین ۵۵۰ درجه سانتی‌گراد تا ۱۸۰۰درجه سانتی‌گراد حرارت می‌دهند. اضافه کردن مقداری Cr2O3 (اکسید کروم III(یاFe2O3 )اکسید آهنIII )به مخلوط MgO وSiO2 باعث افزایش مقاومت گرمایی آجرهای نسوز قلیایی می‌شود.

این مقالات را از دست ندهید:  مقایسه بلوک سیمانی با هبلکس

از این آجرها برای پوشش جدار درونی کوره‌های باز در فولادسازی، کوره‌های دوار در کارخانه‌های سیمان سازی و در قسمتهای بالای کوره‌های ذوب شیشه و صنایع فلزات غیرآهنی، استفاده می‌شود.

آجرهای نسوز ویژه:

این آجرها نوع خاصی از آجرهای نسوز میباشند و در صنعت برای منظورهای ویژه‌ای کاربرد دارند. این آجرها از ترکیبات فلزات واسطه می‌شوند. متداولترین آجرهای این گروه عبارتند از:

آجر زیرکونیوم:

این آجر از سولفات زیرکونیوم طبیعی با افزودن مقدار کمی آلومین به کوارتز ساخته میشود. بیشترین کارایی آن در ساختن کوره ذوب آلومینیوم، کوره مخزن شیشه مذاب و کوره‌های دارای دمای بالا می‌باشد. همچنین از ذوب سولفات زیرکونیوم با آهک ناخالصی آن به همراه سیلیکات کلسیم جدا می‌شود و می‌توان( ZrO2اکسید زیرکونیوم) خالص بدست آورد. با افزودن مقدار ۵ درصد وزنی از MgO یا CaO ، بلورهای مکعبی آن تشکیل می‌شود.

ZrO2 مقاومت گرمایی بالایی دارد، به همین جهت از آن در ساختن بوته‌های ذوب فلز در صنایع ذوب فولاد و در راکتورهای اتمی به عنوان بازتاب دهتده نوترون استفاده می‌شود.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید