انواع بلوک سبک سیمانی + تصاویر و خرید آنلاین | IAGCO

انواع بلوک سبک سیمانی + تصاویر و خرید آنلاین

قیمت انواع شن و ماسه در تهران
قیمت انواع شن و ماسه در تهران
شهریور ۱۷, ۱۳۹۸
خدمات پیمانکاری و دیوار چینی
خدمات پیمانکاری و دیوارچینی در تهران
شهریور ۲۱, ۱۳۹۸
نمایش همه

انواع بلوک سبک سیمانی + تصاویر و خرید آنلاین

سازنده انواع بلوک سبک سیمانی

سازنده انواع بلوک سبک سیمانی

ساخت انواع بلوک سبک سیمانی

مهندسان ساختمان تمام سعی خود را برای سبک سازی ساختمان می کنند. با توجه به نیاز گسترده و روز افزون جامعه به مسکن به برای بالا رفتن سرعت ساخت، سبک سازی و بالا بردن مقاومت ساختمان در برابر بارهای جانبی بلوک سبک سیمانی استفاده می شود. با توجه به این موضوع که حجم قابل توجه یک ساختمان مسکونی بلوک دیوارها و پارتیشن داخلی است. و این بلوک ها هر چه سبک تر باشد وزن کل ساختمان کمتر می شود. سبک بودن بلوک باعث صرفه اقتصادی در کل سازه می شود.

سازنده بلوک سبک

کارخانه سازنده بلوک سبک یک مجموعه بسیار وسیع می باشد که در آنجا بلوک های ی سبک سیمانی در انواع مختلف تولید می شوند و پس از آن به بازار فروش عرضه می شوند. برای راه اندازی کارخانه ی تولید کننده بلوک سبک نیاز به هزینه ی بالایی می باشد زیرا در گام اول به جای بسیار بزرگی نیاز داریم  که تهیه این مکان بسیار هزینه بردار می باشد و سپس تهیه ی دستگاه هایی می باشد که برای تولید این بلوک ها نیاز زیرا خرید این دستگاهها که بسیار گران می باشند بسیار هزینه ی هنگفتی را در بر دارد از این رو راه اندازی این مجموعه بسیار هزینه بردار می باشد.

بلوک سبک همان بلوک هبلکس است که با نام سبک معرفی می شود. اما این بلوک ها نام های دیگری نیز دارند که سازندگان بر روی آن ها گذاشته اند اما علت سبک گفتن به این بلوک ها وزن مخصوص و بسیار پایین این بلوک ها می باشد به حدی بلوک ها سبک بوده که وقتی داخل آب قرار می گیرند در آب فرو نمی روند و روی سطح آب باقی می مانند که این نشان دهنده سبکی آن هاست که این وزن بسیار پایین نیز برای سازه های ما بسیار مفید می باشد زیرا هرچه میزان فشار به سازه کم تر باشد مقاومت سازه بیشتر شده و در مقابل فشار های وارده بیشتر دوام می آورد. البته که این بلوک ها مزایای دیگری نیز دارند که در ادامه کمی توضیح خواهیم داد.

انواع بلوک سبک سیمانی

انواع بلوک سبک سیمانی

این بلوک ها مقاومت فشاری زیادی دارند و دربرابر بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله مقاومت می کنند و درصد خرابی ها را کاهش می دهند. موضوع دیگر ابعاد بزرگ این بلوک ها می باشد که سرعت اجرا را افزایش می دهند و هزینه های نیرو انسانی برای اجرا کاهش پیدا می کند .

این مقالات را از دست ندهید:  مقاوم سازی و پوشش در برابر حریق سازه های فولادی

انواع بلوک ساختمانی

در یک تقسیم بندی کلی بلوک های ساختمانی به بلوک های سقفی و دیواری تقسیم بندی می شوند. در این مقاله بلوک های دیوار را معرفی می کنیم.

بلوک سیمانی معمولی

این نوع بلوک سیمانی برای دیوار های باربر استفاده می شود. مواد تشکیل دهنده این بلوک از شن و ماسه است. وزن این بلوک کمی بیشتر است. این بلوک برای پارتقسیم بندی فضای داخلی استفاده نمی شود. بلوک های سیمانی در اندازه ها و ابعاد و با مصالح متفاوتی بسته به نیاز تولید می شوند البته در سال های اخیر آنها را در اندازه های استاندارد با ضخامت های استاندارد می سازند.قیمت بلوک سیمانی معمولی ارزان تر از دیگر بلوک ها می باشد.

سازنده انواع بلوک سبک

سازنده انواع بلوک سبک

بلوک سیمانی سبک

بلوک سبک سیمانی که در استاندارد ملی ایران  شماره ۷۷۸۲ به بلوک هایی گفته می شود که وزن مخصوص آن ها حداکثر ۱۷۰۰ کیلوگرم برمتر مکعب باشد. و اگر چگالی آن ها بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب باشد بلوک نیمه سبک نامیده می شوند.

سبک دانه های طبیعی به عنوان پوکه معدنی نظیر پوکه بستان آباد و پوکه قروهو سبک دانه های صنعتی به صورت رس منبسط شده (لیکا) و سبک دانه ها که الزامات استاندارد ملی ایران را برآورده می سازد قابل استفاده می باشد.بلوک سبک از سیمان، ماسه، آب و سبک دانه های طبیعی یا صنعتی ساخته می شود.

بلوک سبک پوکه معدنی

این نوع بلوک ها همان طور که از نامش پیداست حاصل پوکه های استخراج شده از معدن می باشد. و همان خاکستر مواد آتشفشانی است. پوکه معدنی در نیمه شمالی کشور به فراوانی یافت می شود. که همین مسئله باعث قیمت مناسب آن است. دو نوع از رایج ترین پوکه های معدنی، پوکه معدنی قروه و پوکه معدنی تبریز است.

این مقالات را از دست ندهید:  خدمات پیمانکاری و دیوارچینی در تهران

بلوک های پوکه ای از مخلوط این دو نوع پوکه به نسبت های مشخص به همراه سیمان با عیار ۳۵۰ تولید می شود.قیمت بلوک پوکه معدنی کمتر از بلوک پوکه صنعتی می باشد.

سازنده بلوک سبک

سازنده بلوک سبک

بلوک سبک پوکه صنعتی

این نوع بلوک ها از پوکه های صنعتی تولید می شوند. پوکه صنعتی به روش صنعتی تولید می شود. ماده اصلی آن خاک رس است. که در کارخانه ها و در کوره های بسیار بزرگ و در دمای بسیار بالا در طی فرآیندی تولید می شوند.

که یکی از این کارخانه های تولید پوکه صنعتی کارخانه لیکا است. بلوک لیکا قیمت بالاتری نسبت به سایر بلوک های سیمانی دارد.

پوکه صنعتی به خودی خود بسیار سبک است. و به تنهایی نمی توان آن را به صورت بلوک درآورد. برای همین دربلوک سبک، بلوک پوکه صنعتی به مقدار ۳۰% ماسه افزوده می شود که همین مسئله باعث سنگین شدن بلوک پوکه صنعتی( بلوک صنعتی لیکا) نسبت به بلوک پوکه ای معدنی می شود.

بلوک پوکه صنعتی(بلوک صنعتی لیکا) بسیار مقاوم در مقابل آتش سوزی و همچنین عایق صوت و حرارت ایده آلی می باشد.

بلوک سبک

بلوک سبک نیز یکی از بلوک های مورد استفاده در دیوار چینی ساختمان است. بلوک ها سیمانی سبک از اختلاط سیمان ، آب ،سنگدانه های سبک پس از لرزاندن و متراکم نمودن در دستگاه های مخصوص ساخت بلوک تولید می شوند.

این نوع از بلوک های پوکه ای در ابعاد مختلف قابلیت تولید داشته و به صورت تو خالی و ته پر می باشند که سبب کاهش در هزینه ساخت ساختمان و کاهش وزن ساختمان می شود.

انواع بلوک سبک سیمانی

انواع بلوک سبک سیمانی

قیمت بلوک سبک

باید توجه داشته باشید که شرکت سنگ دانه ایرانیان بلوک های سیمانی ارسالی خود را با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت تضمین می کند. با توجه با وابستگی قیمت بلوک سیمانی سبک به عواملی همچون قیمت سیمان و قیمت پوکه معدنی و یا پوکه صنعتی لیکا و وابستگی قیمت بلوک بتنی سنگین به قیمت سیمان و قیمت سنگدانه های طبیعی و همچنین متغیر بودن هزینه های حمل و نقل و سایر هزینه های جانبی طبیعی محصولات بلوک سیمانی دارای نوسانات قیمت می باشد. جهت اطلاع از قیمت  بلوک سبک  با ما تماس بگیرید.

این مقالات را از دست ندهید:  فروش بلوک بتی ارزان پلی استایرن در کرج

مشاوره خرید بلوک

امیدواریم از این مقاله از وبسایت IAGCO اطلاعات لازم را کسب نموده و توانسته باشیم به دانش شما در این حوزه کمک کرده باشیم.

درصورت داشتن هر گونه سوال میتوانید از طریق کامنت ها اقدام نمایید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهند داد.

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید