شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه | IAGCO

شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه

فروش بلوک بتنی پلی استایرن در کرج
فروش بلوک بتی ارزان پلی استایرن در کرج
شهریور ۱۲, ۱۳۹۸
قیمت مصالح ساختمانی در تهران
قیمت مصالح ساختمانی در تهران
شهریور ۱۳, ۱۳۹۸
نمایش همه

شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه

شرکت تولید کننده شن و ماسه

شرکت تولید کننده شن و ماسه

شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه : ماسه های تولید شده توسط کارخانه و شرکت تولید کننده شن و ماسه  جایگزین مناسبی از ماسه رودخانه برای ساخت بتن است. شن و ماسه تولید شده از سنگ گرانیت سخت با خرد کردن تولید می شود. ماسه خرد شده از نوع مکعبی با لبه های زمینی است که به عنوان مصالح ساختمانی شسته شده و درجه بندی می شود. اندازه ماسه های تولید شده (M-Sand) کمتر از 4.75 میلی متر است.

شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه

تعریف:  شن و ماسه مخلوطی از دانه های کوچک از مواد سنگی و دانه ای است که به طور عمده با اندازه تعریف می شود ، ماسه ریزتر از شن  و درشت تر از سیلت است. و تا اندازه 0.06 میلی متر تا 2 میلی متر متغیر است. ذراتی که از 0.0078125 میلی متر بزرگتر باشند اما از 0.0625 میلی متر کوچکتر هستند ، سیلت نامیده می شوند.

ماسه با فرسایش یا سنگ ریزه های شکسته و هوازدگی سنگ ها ساخته می شود ، که توسط دریاها یا رودخانه ها حمل می شود. و یخ زدایی و ذوب شدن در زمستان در حین شکستن باعث ایجاد شن و ماسه می شود. گاهی اوقات شن و ماسه در سواحل نیز می تواند توسط قطعات خرد شده مرجان ، استخوان و پوسته شکسته شود که توسط شکارچیان شکسته می شوند و سپس توسط دریا مورد ضرب و شتم قرار می گیرند و حتی قطعات کوچک شیشه از بطری هایی که در دریا و سایر مواد معدنی دور انداخته می شوند مواد یا استخوان های ماهی ها یا سایر حیوانات اقیانوسی به وجود آیند. شن و ماسه همچنین می تواند به عنوان یک کلاس بافت از نوع خاک  در نظر گرفته شود. خاک شنی حاوی بیش از 85 درصد ذرات اندازه شن و ماسه به صورت جرم می باشد.

شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه

شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه

چرا از ماسه تولید شده استفاده می شود؟

ماسه های تولید شده گزینه ای جایگزین برای شن و ماسه رودخانه است. به دلیل رشد سریع صنعت ساخت و ساز ، تقاضای ماسه به طرز چشمگیری افزایش یافته است ، که باعث فقدان شن مناسب رودخانه در بیشتر قسمت های جهان می شود.

با توجه به تخلیه ماسه های رودخانه ای با کیفیت مناسب برای استفاده در ساخت و ساز ، استفاده از ماسه های تولیدی افزایش یافته است. دلیل دیگر استفاده از M-Sand در دسترس بودن و هزینه حمل و نقل آن است.

این مقالات را از دست ندهید:  نحوه اجرای گچ پاششی چگونه است

از آنجا که شن و ماسه تولید شده را می توان با صخره های گرانیتی سخت خرد کرد و به وجود آورد ، می توان آن را به راحتی در همان نزدیکی در دسترس قرار داد و هزینه حمل و نقل از بستر شن و ماسه رودخانه  دور را کاهش می دهد.

بنابراین می توان با استفاده از ماسه تولیدی به عنوان ماده جایگزین برای ساخت و ساز ، هزینه ساخت را کنترل کرد. مزیت دیگر استفاده از شن و ماسه تولیدی این است که می تواند بدون گرد و غبار باشد ، اندازه شن و ماسه  به راحتی قابل کنترل است به گونه ای که درجه بندی لازم برای ساخت و ساز را برآورده می کند.

علاوه بر استفاده شن و ماسه  در ساختمان‌های بتنی که برجسته ترین و مهم‌ترین محل مصرف شن و ماسه، است این مصالح در نقاط مختلف همه ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله در پی‌سازی قریب به اتفاق ساختمان‌ها که از دو طبقه بیشتر است از بتن استفاده می‌گردد که باید در ساختمان بتن شن و ماسه مصرف شود همچنین در ساختمان‌های آجری برای چیدن آجر از ملات ماسه و سیمان استفاده می‌نمایند.

شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه

شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه

ترکیب شن

ماسه اساساً از مواد دانه ای غیر تلفیقی تشکیل شده است که از قطعات سنگ یا ذرات معدنی یا مواد اقیانوسی تشکیل شده است. این ماده عمدتاً از مواد معدنی سیلیکات و ذرات گرانول سنگی سیلیکات ساخته شده است. به طور معمول کوارتز مهمترین ماده معدنی است زیرا دارای خواص بسیار مقاوم در برابر آب و هوا است. سایر مواد معدنی رایج سازنده سنگ مانند آمفیبول و میکا نیز در ماسه یافت می شوند. مواد معدنی سنگین مانند تورمالین ، زیرکون و غیره نیز با غلظت کمتری در ماسه ها وجود دارند. اما از سطح بالایی ، بیشتر ماسه های ساحل از کوارتز خاکستری یا برنزه و فلدسپار ساخته شده اند. با این حال ، رایج ترین ماده معدنی موجود در ماسه کوارتز است, همچنین به عنوان دی اکسید سیلیکون نیز شناخته می شود. این در صورت ترکیب سیلیکون و اکسیژن تشکیل می شود. فلدسپار یافت شده ترین گروه مواد معدنی موجود در سطح زمین است و حدود 65٪ از سنگهای زمینی را تشکیل می دهد. وقتی باد و دریا در سواحل شلاق می خورند ، این گرانولهای ریز و جوان را به ساحل منتقل می کنند و ماسه ها را با این ترکیب تشکیل می دهند.

این مقالات را از دست ندهید:  انواع و قیمت متدهای ساخت دیوار و دیوارچینی برای ساختمان

مزایای استفاده از ماسه تولیدی

به خوبی در نسبت مورد نیاز طبقه بندی می شود.

فاقد ترکیب آلی و محلول است که بر زمان تنظیم و خاصیت سیمان تأثیر می گذارد ، بنابراین می توان مقاومت لازم بتن را حفظ کرد.

وجود ناخالصی هایی از جنس خاک رس ، گرد و غبار و لجن نیست ، باعث افزایش نیاز آب می شود ، همانطور که در مورد شن های رودخانه وجود دارد که باعث ایجاد اختلال در پیوند بین خمیر سیمان و مصالح می شود. بنابراین ، افزایش کیفیت و دوام بتن.

شن و ماسه سنگ از سنگ سخت (گرانیت) با استفاده از جدیدترین فناوری بین المللی بدست می آید ، بنابراین خاصیت لازم شن را بدست می آوریم.

M-Sand از نظر شکل مکعب است و با استفاده از فناوری هایی مانند سنگ ضربه ای از جنس استیل بالا کربن و سپس فرآیند ROCK ON ROCK که مترادف با فرآیند طبیعی است که در اطلاعات شن و ماسه رودخانه انجام می شود.

از ماشینهای مدرن و وارداتی برای تولید M-Sand استفاده می شود تا از منطقه مورد نیاز درجه بندی ماسه اطمینان حاصل شود.

خواص شن و ماسه تولید شده برای ساخت بتن

تولید کننده شن و ماسه

تولید کننده شن و ماسه

استحکام بالاتر بتن

ماسه های تولید شده به درجه بندی جریمه ها ، خواص بدنی مانند شکل ، بافت های سطح صاف و قوام نیاز دارند که باعث می شود بهترین ماسه مناسب برای ساخت و ساز باشد. این خصوصیات فیزیکی ماسه با کاهش تفکیک ، خونریزی ، لانه زنبوری ، حفره ها و مویرگی ، مقاومت بیشتری به بتن می دهد.

بنابراین درجه شن و ماسه مورد نیاز برای اهداف معین کمک می کند تا بتن حفره ها بین سنگدانه های درشت پر شود و بتن را فشرده تر و متراکم تر کند و در نتیجه مقاومت بتن را افزایش می دهد.

دوام بتن

از آنجا که شن و ماسه تولید شده (M-Sand) از کیفیت انتخاب گرانیت فرآوری می شود ، از لحاظ فیزیکی و شیمیایی متعادل برای ساخت سازه های بتنی دارا می باشد.

این خاصیت M-Sand به سازه های بتنی کمک می کند تا در برابر شرایط شدید محیطی مقاومت کنند و با کاهش نفوذپذیری ، نفوذ رطوبت ، اثر انجماد و افزایش دوام سازه های بتنی از خوردگی فولاد تقویت شده جلوگیری می کنند.

این مقالات را از دست ندهید:  ماسه شکسته بهتر است یا ماسه طبیعی(ماسه رودخانه ای)؟

کارایی بتن

اندازه ، شکل ، بافت نقش مهمی در کارایی بتن دارد. با مساحت بیشتر سطح ماسه ، تقاضا برای سیمان و آب برای پیوند ماسه با مصالح درشت افزایش می یابد.

کنترل این خصوصیات فیزیکی شن و ماسه ساخت باعث می شود که بتن به مقدار کمتری آب نیاز داشته باشد و بتن قابل کارایی بیشتری را فراهم کند. استفاده کمتر از آب همچنین به افزایش استحکام بتن ، تلاش کمتری برای مخلوط کردن و قرار دادن بتن کمک می کند و در نتیجه باعث افزایش بهره وری فعالیت های ساختمانی در محل می شود.

شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه

شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه

کمتر نقص ساختمانی

نقص ساختمانی در حین قرارگیری و پس از بتن ریزی مانند تفکیک ، خونریزی ، لانه زنبوری ، حفره ها و مویرگی در بتن با استفاده از M-Sand کاهش می یابد زیرا دارای زمان تنظیم اولیه و نهایی بهینه و همچنین ظرافت عالی است.

اقتصاد

همانطور که در بالا گفته شد ، از آنجا که استفاده از M-Sand باعث افزایش دوام ، استحکام بالاتر ، کاهش تفکیک ، نفوذپذیری ، افزایش کارایی ، کاهش نقص پس از بتن شده است ، این امر اثبات می کند که به عنوان یک مصالح ساختمانی جایگزین ماسه رودخانه می شود.

همچنین می تواند در بسیاری موارد هزینه حمل و نقل شن و ماسه رودخانه را پس انداز کند.

سازگار با محیط زیست

استفاده از ماسه های تولید شده مانع از لایروبی بسترهای رودخانه از ماسه رودخانه می شود که ممکن است منجر به بروز فاجعه محیطی مانند کاهش آب زیرزمینی ، کمبود آب ، تهدید برای ایمنی پل ها ، سدها و غیره شود تا M-Sand ها از نظر ماسه رودخانه سازگار با محیط زیست باشند.

ماسه های تولید شده  در کاخانه تولید کننده شن و ماسه جایگزینی از ماسه رودخانه برای ساخت بتن است. شن و ماسه تولید شده از سنگ گرانیت سخت با خرد کردن تولید می شود.

ماسه خرد شده از نوع مکعبی با لبه های گرد است که به عنوان مصالح ساختمانی شسته شده و درجه بندی می شود. اندازه ماسه های تولید شده (M-Sand) کمتر از 4.75 میلی متر است.

امیدواریم از این مقاله از وبسایت IAGCO اطلاعات لازم را کسب نموده و توانسته باشیم به دانش شما در این حوزه کمک کرده باشیم.

درصورت داشتن هر گونه سوال میتوانید از طریق کامنت ها اقدام نمایید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهند داد.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + بیست =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید