فروش بلوک بتی ارزان پلی استایرن در کرج | IAGCO

فروش بلوک بتی ارزان پلی استایرن در کرج

آشنایی با گچ و سیمان ساختمانی
آشنایی با گچ و سیمان ساختمانی
شهریور ۱۱, ۱۳۹۸
شرکت تولید کننده شن و ماسه
شرکت تولید کننده و فروش شن و ماسه
شهریور ۱۲, ۱۳۹۸
نمایش همه

فروش بلوک بتی ارزان پلی استایرن در کرج

فروش بلوک بتنی پلی استایرن در کرج

فروش بلوک بتنی پلی استایرن در کرج

فروش بلوک بتی ارزان پلی استایرن در کرج: بلوک بتنی «پلی استایرن» که در سال های اخیر به وفور برای ساختمان سازی در تهران و کرج استفاده می شوند. این بلوک های یونولیتی به دلیل سبک بودن و ارزان بودن آن ها  مورد توجه بسیاری از انبوه سازان قرار گرفته است. این بلوک ها، در برابر آتش به راحتی حجم خود را از دست می دهند و تنها اشکال این بلوک ها، عدم مقاومت در برابر حرارت و شعله وری آنها است. با وجود پوشش نسوزی که زیر و روی این بلوک را محصور کرده است، در هنگام آتش سوزی در ساختمان، این بلوک ها تنها تا ۲۰ دقیقه تاب مقاومت در برابر حرارت را دارند.

فروش بلوک بتی ارزان پلی استایرن در کرج

ایمنی ساختمان های مسکونی در برابر حریق و حادثه از جمله مسائلی است که باید از نظر ایمنی شهری مورد توجه قرار گیرد. در ایمنی یک ساختمان موارد زیادی نقش دارد که می توان به مصالح به استفاده شده در آن به عنوان یکی از اصلی ترین  موارد اشاره کرد. بلوک های سقفی پلی استایرن نقش باروری ندارند و به همین دلیل در برابر زلزله ایمن هستند.

انواع بلوک های سقفی یونولیتی (پلی استایرن):

1-قابل اشتعال

2-غیر قابل اشتعال

در صورتی که از جنس مرغوب این بلوک بتنی در ساختمان سازی استفاده شود، در برابر آتش مقاومت بیشتری از خود نشان خواهند داد. نوع غیرقابل اشتعال این بلوک های بتنی نیز با رعایت ضوابط محدود شود تا از حریق های گسترده در ساختمان ها جلوگیری شود.

وزن بلوک های بتنی سقفی (پلی استایرن):

وزن هر قطعه بلوک بتنی پلی استایرن که در ساختمان سازی به استفاده می شود ، ۱۵ کیلوگرم می باشد، در حالی که وزن بلوک های بتنی یونولیتی بسیار ناچیز است و تا اندازه بسیار زیادی موجب پایین آوردن وزن ساختمان می شود.

ماده اولیه بلوک های سقفی یونولیتی (پلی استایرن) :

ماده اولیه یونولیت پروپان است و در پتروشیمی به شکل جامد در آمده یونولیت اولا نام یک شرکت در ایران است و اخیرا این ماده را تحت عنوان پلاستوفوم ( پلی استایرن انبساطی ) نام می‌برند.

فروش بلوک بتی ارزان پلی استایرن در کرج

فروش بلوک بتی ارزان پلی استایرن در کرج

ضریب های عایق بودن بلوک بتنی سقفی یونولیتی (پلی استایرن):

 • ۱۰ سانتی متر یونولیت معمولی در برابر صدا ۴۲ دسیبل عایق است.
 • ۱۰ سانتی متر یونولیت معمولی در برابر گرما ۳۵ % عایق است.
 • ویژگی های بلوک های بتنی پلاستو فوم
 • سبکی قطعه بلوک نسبت به ابعاد
 • کاهش ۳۰ درصدی حجم بتن
 • کاهش مصرف فولاد
 • کاهش مصرف تیرچه
 • صرفه جویی در مصرف قالب بندی

ضوابط فنی برای استفاده از بلوک های سقفی پلی استایرن منبسط شده در سیستم سقف تیرچه بلوک

بلوک های بتنی سبک سقفی از نوع پلی استایرن منبسط شده  زمانی عملکرد مناسب و قابل قبول خواهند داشت که مواردی از جمله ایمنی در برابر آتش، رواداری های ابعادی، مقاومت مصالح (که می تواند با دانسیته مصالح ارتباط داشته باشد)، شکل هندسی و روش اجرایی مناسب در آن رعایت شود. بنابراین لازم است تا مشخصات بلوک بتنی تولیدی با ضوابط زیر انطباق داشته و در اجرا نیز از روش ها و محافظت های صحیح بهره گیری گردد. بدیهی است که سیستم سقف تمام شده باید علاوه بر تطابق با این ضوابط، مانند سایر سیستم های ساختمانی به طور کامل با مقررات ملی ساختمان و تمام ضوابط و آئین نامه های مصوب مرتبط انطباق داشته باشد.

الزامات ایمنی بلوک های بتنی پلی استایرن در مقابل آتش:

تنها استفاده از انواع کند سوزشده بلوک بتنی سقفی پلی استایرن منبسط شده مجاز می باشد و استفاده از انواع غیرکندسوز ممنوع است.

این مقالات را از دست ندهید:  خواص عمومی مصالح ساختمانی

تولید کنندگان موظف می باشند مدارک لازم مبنی بر استفاده از مواد اولیه از نوع کندسوز شده برای تولید بلوک را به شرح زیر ارائه نمایند :

مواد اولیه (پودر پلی استایرن منبسط شده محصول کارخانجات پتروشیمی ) باید از نوع کندسوز باشد. در این زمینه باید مدارک فنی معتبر از کارخانه فروشنده مواد اولیه دریافت گردد. مدارک فوق باید قرار گرفتن ماده اولیه از نظر واکنش در برابر آتش را، بر اساس استانداردهای معتبر بین المللی، در یکی از گروه های زیر نشان دهد:

EN 13501  یا گروه های بهتر از آن مطابق با استاندارد ۱D  گروه

DIN  یا گروه های بهتر از آن مطابق با استاندارد ۴۱۰۲ B گروه ۱

BS 3837مطابق با استاندارد ۱ A تیپ

ASTM E مطابق با استاندارد ۸۴ A گروه

برای حفاظت ازبلوک بتنی سقفی پلی استایرن و جلوگیری از برخورد مستقیم هرگونه حریق احتمالی با بلوک نیاز است تا زیرسقف به وسیله پوشش مناسب محافظت شود. پوشش باید به تیرها و تیرچه ها متصل و مهار گردد . اتصال مستقیم به بلوک بتی پلی استایرن (مانند گچ کاری مستقیم بر روی بلوک بدون استفاده از اتصالات مکانیکی ) به تنهایی قابل قبول نیست. انواع پوشش های مورد پذیرش به شرح زیر می باشند:

پوشش گچ یا پوشش های محافظ پایه گچ- پرلیت یا گچ – ورمیکولیت یا تخته گچی به ضخامت حداقل ۵ سانتی متر که به نحو مناسب و صحیح و مستقل از بلوک به سقف سازه ای مهار شده باشد.

اتصال مستقیم اندود به بلوک با هر شکل هندسی (اعم از معمولی یا دارای انواع شیار ) به تنهایی و بدون استفاده از اتصالات مکانیکی به هیچ عنوان مجاز نمی باشد و حتما باید از اتصالات مکانیکی مهار شده به تیرها و تیرچه ها (نظیر سیستم رابیتس )استفاده شود. لذا تولیدکنندگان موظف هستند از ارائه هر گونه اطلاعات شفاهی یا کتبی به مصر ف کنندگان که مغایر با این موضوع باشد، خودداری نمایند.

فروش بلوک بتی ارزان پلی استایرن

فروش بلوک بتی ارزان پلی استایرن

انبارکردن بلوک بتنی :

 1.  بلوک های بتنی پلی استایرن منبسط شده در محل کارگاه ساختمانی به دور از هر گونه مواد قابل اشتعال (نظیر رنگ ها ، حلال ها یا زباله های قابل اشتعال) نگهداری شوند.
 2. محل نگهداری باید به صورتی باشد که از احتمال ریزش یا تماس براده های داغ یا جرقه های ناشی از جوشکاری یا هر گونه شیء داغ دیگر با بلوک ها در کارگاه ساختمانی پیشگیری شود.
 3. محل انبار اصلی بلوک ها حتی حد امکان به دور از محل عملیات ساختمانی باشد تا از سرایت هر گونه شعله یا حریق احتمالی به محل انبار اصلی جلوگیری شود.
 4. توصیه می شود بلوک ها را بیش از 60 متر مکعب انبار نکنید . در صورت نیاز به انبار کردن مقادیر بیش از ۶۰ متر مکعب، بلوک ها به قسمت های با حجم حداکثر ۶۰ متر مکعب تقسیم شده و بین هر دو قسمت حداقل ۲۰ متر فاصله وجود داشته باشد.
 5.  کلیه کارگران و کارکنان باید نسبت به عدم استفاده از هرگونه شعله و نیز عدم استعمال سیگار در مجاورت محل نگهداری بلوک ها توجیه شوند و استفاده از تابلوی استعمال دخانیات ممنوع در مجاورت محل نگهداری بلوکها ضروری است. تعدادی کپسول آتش نشانی نیز در نزدیکی محل نگهداری بلوک ها تعبیه شود.

الزامات مکانیکی :

حداقل مقاومت بلوک های بتنی تولیدی در برابر بارهای حین اجرا باید برابر با ۲۰۰ کیلوگرم به ازای هر ۳۰ سانتی متر طول بلوک باشد. این بار باید در وسط بلوک در نواری به عرص 7 سانتی متر اعمال شود.

این مقالات را از دست ندهید:  آشنایی با گچ و سیمان ساختمانی

تذکر: آزمایش ها نشان می دهند که به علت تفاوت های موجود در مواد اولیه و فرآیند تولید، چگالی دقیقی برای کسب مقاومت مذکور در فوق نمی توان مشخص کرد. با این وجود به عنوان یک راهنمای کلی انتظار می رود که در صورت تولید مناسب، بلوک های با عرض ۵۰ و ارتفاع ۲۵ سانتی متر با دانسیته حدود ۱۴ ۱۳ کیلوگرم بر متر مکعب دارای مقاومت مورد نظر باشند. ضمناً با فرض شرایط مساوی از نظر مواد اولیه، فرآیند تولید و ضخامت بلوک بتنی ، هر چه که عرض بلوک ابیشتر باشد یا ارتفاع آن کاهش یابد، به چگالی بیشتری برای کسب مقاومت لازم نیاز خواهد بود.

کارخانجات تولیدکننده بلوک های بتنی پلی استایرن منبسط شده لازم است دارای آزمایشگاه حداقل برای کنترل رواداری های ابعادی و باربری بلوک باشند . در این آزمایشگاه باید باربری بلوک ها با استفاده از جک با بار معادل ۲۰۰ کیلوگرم و به صورت نواری بر روی بلوک های به طول ۳۰ سانتی متر مورد آزمایش قرار گیرد .

استفاده از بلوک های با طول کمتر از ۳۰ سانتی متر احتمال شکست بلوک رتا افزایش می دهد . لذا به استفاده کنندگان توصیه می شود از به کار بردن بلوک های با طول کمتر خودداری نمایند. همچنین هرگونه تولید و یا ارائه بلوک های به طول کمتر از ۳۰ سانتی متر به مصرف کنندگان ممنوع است.

استفاده از بلوک های توخالی با طول کمتر از بلوک کامل (برش آن به قطعات کوچکتر از یک بلوک کامل ) ممنوع است.

برای بلوک های دارای حفره که در ابتدا و انتهای دهانه یا در مجاورت پل های اصلی یا در مجاورت تیرهای عرضی و یا در هر محلی که امکان ورود بتن به داخل حفره ها وجود داشته باشد، قرار می گیرند، به منظور جلوگیری از سنگین شدن سقف و هدر رفتن بتن باید تمهیدات لازم برای بستن حفره های بلوک به وسیله درپوش ها یا پرکننده های مناسب به نحو مطمئن به عمل آید تا از ورود بتن به داخل آن جلوگیری شود و یا اصولاً در این قسمتها از بلوک های توپر استفاده شود.

بلوک بتنی پلی استایرن

بلوک بتنی پلی استایرن

الزامات ابعادی:

۲۷میلی متر باشد. از آنجایی که افزایش عرض لبه نشیمن این نوع بلوک ها (در ± ۱-۳     عرض لبه نشیمن بلوک ها در محل قاعده باید ۲ مقایسه با بلوک های سفالی و بتنی ) سبب  کاهش عرض موثر جان تیرچه بتنی می گردد، لذا برای جبران آن توصیه می شود عرض فوندوله  تیرچه در هنگام ساخت حداقل برابر ۱۴ سانتیمتر درنظر گرفته شود.

رعایت پخی در دو لبه فوقانی به ارتفاع ۵ و قاعده ۵ سانتی متر به منظور سهولت در عبور بتن به داخل تیرجه ها ضروری می باشد.

حداکثر رواداری طول، عرض و ضخامت بلوک از مقدار اسمی اعلام شده، به شرح زیر باشد:

طول بلوک در هر نقطه حداکثر ۵± میلی متر به ازای هر متر طول اسمی بلوک و عرض بلوک حداکثر ۳± میلی متر با عرض اسمی بلوک می تواند تفاوت داشته باشند. ضخامت هیچ نقطه اندازه گیری شده از بلوک نباید بیش از ۵± میلی متر با مقدار اسمی تفاوت داشته باشد.

کلیه لبه های بلوک ها (به غیر از محل های پخی در لبه های فوقانی ) باید گونیا باشند. رواداری مجاز برای انحراف از گونیا بودن لبه های طولی و عرضی حداکثر ۵± میلی متر به ازای هر ۱۰۰۰ میلی متر طول یا عرض نمونه می باشد. حداکثر انحراف از گونیا بودن لبه ضخامت ۳± میلی متر می باشد.

این مقالات را از دست ندهید:  بلوک سبک دو جداره چیست و چه کاربردی دارد؟
مشخصات ظاهری:

بلوک های بتنی  باید دارای ظاهر سالم و یکپارچه باشند . سطح بلوک بتنی باید نسبتاً صاف باشد و بین دانه های پلی استایرن فاصله مشخص ظاهری وجود نداشته باشد.

لازم است تا نام تولید کننده، کندسوز بودن محصول، حداقل چگالی و اندازه های طول، عرض و ضخامت بلوک بر روی تمام بلوک های تولیدی کارخانه حک یا چاپ یا برچسب شود. در صورت استفاده از چاپ یا برچسب، این کار باید به نحو تثبیت شده انجام شود، به صورتی که امکان پاک شدن یا برآمدن ساده در حین نقل و انتقال یا سوءاستفاده توسط افراد وجود نداشته باشد .

عایق داخل پانل ها :

این دو سطح مشبک فولادی ماده عایقی از جنس پلی استایرن کند سوز  گرید (F )و یا عایق های شناخته شده دیگر با ضخامت های مناسب قرار دارد که کاربرد این عایق ها در جلوگیری از تبادل حرارت و برودت و صدا به تناسب موقعیت ساختمان، عملکرد خوبی دارد و در آزمایشات انجام شده بر روی یک قطعه پانل که شرایط مناسب ساخت و نصب و بتن پاشی را گذرانیده باشد نشان داده است که دیوار ۱۰ سانتی متری ( شبکه ۵/۷ با عایق ۶ سانتی متری پلی استایرن و اندود سیمانی طرفین ) معادل ۶۰ سانتی متر دیوار آجری خاصیت عایق بودن را دارا است.

کاربردهای بلوک بتنی پلی استایرن

ساختمان و ویلا سازی

صنعت نفت و پتروشیمی و آب و فاضلاب

ساختمان های بلند مرتبه

عایق بندی حرارتی و رطوبتی

سوله و سیلو و سازه های بلند

کاربردهای بلوک های بتنی یونولیتی در ساختمان :

پانل را می توان جهت دیوارهای محیطی و جداکننده های داخلی ساختمان ها استفاده کرد که بیشترین کاربرد این محصول در ساختمان های مرتفع می باشد زیرا در طراحی و ساخت چنین ساختمان هایی کاهش منطقی وزن مصالح ( بار مرده ) مد نظر است که با استفاده از این محصول دستیابی به این مهم ممکن می شود. زیرا وزن یک متر مربع دیوار آجری ۲۲ سانتی متری با ملات ماسه سیمان و اندود طرفین بیش از ۴۵۰ کیلوگرم می باشد در اندودهای ( از نوع سبک ) طرفین کمتر از ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد و طبعا به کار گیری پانل کاهش بار مرده ساختمانهای بلند مرتبه را به طرز قابل توجهی موجب می گردد با پانلها می توان ساختمانهای یک یا دو طبقه را بدون استفاده از اسکلت فلزی بنا کرد و به عنوان دیوارهای باربر تقسیم کننده و همین طور سقف از آن بهره گرفت. پانل به جهت خود ایستا بودن در اجرای دیوار بلند سالن های سوله و سیلوها و آشیانه های هواپیما کاربرد موثر و مطمئن دارد.

پانل ها به جهت سبک بودن و حمل آسان آن در مناطق صعب العبور قطعه ای کاملا مفید جهت ویلاسازی و انبوه سازی می باشد. ایستایی و مقاومت بالای سیستم باعث می شود که ساختمان های یک تا دو طبقه را بدون استفاده از اسکلت فلزی بنا کرد و اجرای سقف مسطح و شیبدار و گنبدی و … از قابلیت های بی نظیر این مصالح مفید ساختمانی می باشد.

امیدواریم از این مقاله از وبسایت IAGCO اطلاعات لازم را کسب نموده و توانسته باشیم به دانش شما در این حوزه کمک کرده باشیم.

درصورت داشتن هر گونه سوال میتوانید از طریق کامنت ها اقدام نمایید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهند داد.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید