قیمت دیوار چینی سوله با بلوک سیمانی | IAGCO

قیمت دیوار چینی سوله با بلوک سیمانی

خدمات دیوار چینی در تهران
خدمات دیوار چینی ساختمان در تهران
شهریور ۵, ۱۳۹۸
خدمات دیوار چینی با آجر در تهران
خدمات دیوار چینی با آجر در تهران
شهریور ۷, ۱۳۹۸
نمایش همه

قیمت دیوار چینی سوله با بلوک سیمانی

دیوار چینی سوله با بلوک سیمانی

دیوار چینی سوله با بلوک سیمانی

قیمت دیوار چینی سوله با بلوک سیمانی : یکی از انواع مصالح استفاده شده در دیوار چینی سوله استفاده از بلوک سیمانی میباشد، بلوک های سیمانی به دلیل استفاده از سنگ دانه های سبک وزن کمی دارند.بلوکهای سیمانی از اختلاط سیمان، آب و سنگدانه های سبک پس از لرزاندن و متراکم نمودن در دستگاههای مخصوص ساخت بلوک ساخته می شوند.این نوع از بلوکهای سیمانی سبک در ابعاد مختلف قابلیت تولید داشته و به صورت تو خالی ته پر می باشند که سبب کاهش هزینه ساخت و سازهای ساختمان و کاهش وزن سازه می شود. این محصولات با دستگاه های اتوماتیک تولید شده و دارای اشکال هندسی منظم می باشد. برای اطلاع از قیمت دیوار چینی با بلوک سیمانی با ما در ارتباط باشید.

مزایای دیوار چینی سوله با بلوک سیمانی

دارا بودن مشخصات فنی جهت رعایت الزامات مبحث 19 آئین نامه مقررات ملی ساختمان کشور

کاهش انتقال صوت به خصوص در محط های صنعتی(عایق صوتی)

قابلیت کاربرد در دیوارهای داخلی و خارجی سوله

قابلیت بالای سوراخ کاری، برش کاری، اره کاری و نصب آسان تجهیزات روکار بر روی بلوک سیمانی

قابلیت چسبندگی بسیار بالا بلوک سیمانی با انواع دوغاب بتنی در دیوارهای محیط های مرطوب ساختمان (مانند سرویس های بهداشتی و آشپزخانه)

قابلیت چسبندگی بسیار زیاد بلوک با انواع ملات های مورد استفاده در نما کاری و ملاتهای پایه گچی

چسبندگی بسیار خوب، بین بلوک و ملات سیمانی به دلیل همجنس بودن بلوک و ملات که هر دو سیمانی هستند.

کاهش هزینه های مربوط به نازک کاری داخلی و نمای ساختمان به دلیل سطوح صاف زیرکار بااجرای این بلوک سیمانی

این مقالات را از دست ندهید:  مشکلات استفاده از بلوک غیراستاندارد چیست؟

نصب سریع و آسان و پیشرفت سریع در ساخت و ساز ساختمان

دیوار چینی با بلوک سیمانی

دیوار چینی با بلوک سیمانی

نحوه دیوار چینی سوله با بلوک

ابتدا سطح زمین مورد نظر برای دیوار چینی توسط ملات ترکیب شده از ماسه و سیمان(حداقل 250 کیلوگرم سیمان در هر مترمکعب ملات) به ضخامت حداکثر 2.5 سانتیمتر تسطیح و تراز می شود. سپس بلوک های سیمانی رج اول قرار داده می شود.نحوه قرارگیری بلوک های سیمانی بدین شکل است که کف پر بلوک به سمت بالا و سطح تو خالی به سمت پایین قرار داده شود.سپس به وسیله ماله یا کمچه یک لایه ملات به ضخامت 5 الی 8 میلیمتر بر روی سطح بلوک رج قبل گذاشته و بستر کار برای چیدمان بلوک های رج بعد فراهم می گردد. به این صورت و با کنترل تراز بودن افقی و قائم دیوار، رعایت بست ها و اتصالات در تقاطع ها و…ردیف های بعدی بلوک چینی اجرامی گردد.

نکات حائز اهمیت در دیوار چینی سوله

بلوکهای سیمانی باید کاملاً تراز چیده شوند، بطوریکه جدار بلوکها کاملاً قائم بوده و درزهای قائم رجهای متوالی ، به طور یک رج در میان ، در مقابل هم قرار گیرند. بلوک نصب شده، نباید پس از گیرش اولیه ملات، از جای خود حرکت داده شود.

استقرار نهایی بلوک، باید زمانی صورت گیرد که ملات هنوز شل باشد.در ساخت دیوارهای سوله باید تا حد ممکن فقط از یک نوع بلوک استفاده شود. استفاده از بلوک سبک به همراه دیگر مصالح معمولی به دلیل تفاوت ضرایب انبساط باعث ناهماهنگی دیوار شده و ممکن است باعث ترک خوردگی دیوار شود.

در صورت نیاز به قطعاتی که دارای اندازه طول رندی نمی باشند، می توان بلوک سیمانی را به راحتی با سنگ فرز و یا تیشه تیز به اندازه قطعه مورد نظر برید. در این حالت به شدت پرت مصالح کاهش می یابد. باید در نظر داشت که از خرد کردن بلوک با پتک و یا وسایلی که با برخورد ضربه باعث ایجاد ترک در جان بلوک می نمایند، اجتناب ورزید.

این مقالات را از دست ندهید:  نکات مورد نیاز برای افزایش مقاومت دیوارها

در مورد اجرای کلیه مصالح بنایی در دیوار چینی، بهتر است قبل از اجرا، بلوکها کمی خیس شوند تا آب ملات را به خود جذب نکرده و به اصطلاح ملات را نسوزاند. بلوکها بهتر است قبل از مصرف نم پاشی شوند.

برای اجرای صحیح دیوار چینی کنترل ابعاد و تقاطع ها ، بهتر است پس از آماده شدن تراز کف، ابتدا رج اول بدون ملات چیده شده و سپس بر اساس الگوی بدست آمده ،دیوارچینی شروع گردد.

با توجه به اینکه کلیه مصالح بنایی جهت دیوار چینی به تنهایی عایق رطوبتی نمی باشند، پیشنهاد میشود از این مصالح بدون اجرای لایه نما جهت اجرای دیوارهای خارجی استفاده نشود.

دیوار چینی با بلوک سیمانی

دیوار چینی با بلوک سیمانی

دستورالعمل اجرایی بلوک سیمانی در دیوار چینی

ملات

از آنجاییکه بلوکهای سبک راعی از نظر مواد تشکیل دهنده دارای سیمان می باشد، در صورت استفاده از ملات ماسه و سیمان به دلیل پیوند مستحکمی که در نتیجه نفوذ ذرات مـلات به حـفره های بدنه بلوکهای سبک به ـوجـود می آید، انسجام بیشتری نسبت به سایر واحدهای بنایی ایجاد شده و ترکیب مـلات و بـلوک یک واحــد یـکپارچه در مقابل بارهای ثقلی و جانبی را ایجاد می کند و لذا دارای مقاومت فشاری و خمشی بیشتـری نسبت به سایـر واحدهای بنایی دارد. ملات استفاده شده در دیوار چینی با بلوک سبک بصورت ملات عمومی ماسه سیمان با نسبت 6 : 1 و یا 5 : 1 پیشنهاد می گردد.

دمای استفاده از بلوک

در شرایط اقلیمی متفاوت و مناطق سرد و خشک و گرم و معتدل و در دمای بالای صفر، این محصولات بدون آسیب دیدگی قابل استفاده می باشند و محدودیتی در زمینه دمای محیط و استفاده از بلوک های سبک سیمانی در دمای بالای صفر وجود ندارد.

این مقالات را از دست ندهید:  مقایسه بلوک سیمانی با هبلکس

اجرای روکار

جهت اجرای روکار دیوارها، در صورتیکه دیوارها به شیوه درستی اجرا و شاقولی شده باشند می توان لایه گچ و خاک را حذف نموده و جهت اجرای روکار تنها از یک لایه گچ استفاده کرد.با توجه به ضخامت جداره های بلوکه سبک سیمانی (حدود 2 تا 3 سانتی متر) می توان لایه گچ و خاک را حذف نمود. جهت جلوگیری از ترک خوردن احتمالی دیوارها در محل بادبندها، باید از توری مرغی جهت تقویت سطح استفاده گردد.

مراقبت

پس از اتمام کار روزانه یا وقفه در عملیات بنایی، دیوارچینی را از تابش مستقیم نور خورشید، حرارت زیاد، وزش باد و جلوگیری از یخ زدن های احتمالی باید با پیش بینی پوشینه های مراقبتی، محافظت نمود. عملیات بنایی در دمایی که در آن امکان یخ زدن ملات وجود دارد ممنوع می باشد.در شرایط متعارف دیوارچینی با ملات ماسه سیمان، باید حداقل 3 روز مرطوب نگه داشته شود.که این دوره مراقبت با توجه به شرایط اقلیمی محل اجرا و صلاح دید مجری متفاوت می باشد، اما در هر حال دوره نگهداری نباید کمتر از یک روز باشد.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید