ویژگی ها بلوک ماسه ای و کاربرد آن | IAGCO

ویژگی ها بلوک ماسه ای و کاربرد آن

قیمت بلوک سبک گیلان | خرید بلوک سبک گیلان
خرید بلوک سبک گیلان + لیست قیمت
دی ۱۱, ۱۳۹۹
اجرای والپست بتنی
اجرای والپست بتنی و مقایسه قیمت با والپست فلزی
دی ۱۴, ۱۳۹۹
نمایش همه

ویژگی ها بلوک ماسه ای و کاربرد آن

بلوک سبک ماسه و کاربردآن

ویژگی های بلوک ماسه ای کدام اند و چه کاربردهایی دارند؟

کاربران گرامی امروز قصد داریم موضوع بلوک ماسه ای و هر آنچه که به آن مربوط می شود را مورد بررسی قرار دهیم، پس با ما همراه باشید. یکی از مهم ترین و اساسی ترین مصالح مورد نیاز جهت ساخت و ساز ساختمان های مختلف اعم از ساختمان های اداری و مسکونی، بلوک های ساختمانی می باشند که انواع مختلفی دارند و با توجه به ویژگی های خاصی که دارند در قسمت های خاصی از ساختمان مورد استفاده قرار گرفته می شود.

نوع های مختلفی از بلوک ها وجود دارد که در قسمت های مختلف سازه استفاده می شود. مهم ترین ویژگی بلوک های ساختمانی افزایش سرعت ساخت و ساز است. ما در این مقاله شما را با تمامی ویژگی های بلوک ماسه ای و هر آنچه که در ارتباط با آن وجود دارد آشنا خواهیم کرد. توجه داشته باشید که استفاده و خرید بلوک های ماسه ای سبب می شود سرعت ساخت و ساز به بهترین شکل ممکن افزایش پیدا کرده و استحکام ساختمان دوچندان شود. شما می توانید برای خرید بلوک های ماسه ای با بالاترین کیفیت ممکن به وبسایت iagco مراجعه کنید و خریدی ایده آل و البته مطمئن را به مناسب ترین قیمت ممکن داشته باشید.

بلوک ماسه ای چیست؟

قبل از بررسی هر موضوعی بهتر است به سوال رایج بلوک ماسه ای چیست پاسخ دهیم و ویژگی های خاص بلوک های ماسه ای را در میان انواع بلوک ها مورد بررسی قرار دهیم.
بلوک ماسه ای یکی از انواع بلوک ساختمانی محسوب می شوند که جهت ساخت سازه های مختلف با کم ترین زمان و عدم نیاز به استفاده از مواد خام در محل ساخت و ساز مورد استفاده قرار گرفته می شود. مهم ترین تفاوتی که بین بلوک های مختلف وجود دارد، مواد استفاده شده در ساخت آن ها است. به بلوک هایی که مواد اصلی مورد استفاده در ساخت آن ها ماسه، سیمان و آب باشد، بلوک های ماسه ای گفته می شود و در ساخت و ساز نیز استفاده بسیاری می شود.

این مقالات را از دست ندهید:  تفاوت بلوک لیکا و بلوک هبلکس

نحوه ی ساخت بلوک ماسه ای به چه صورت است؟

مراحل ساخت بلوک ماسه ای

در ادامه به نحوه ی ساخت بلوک ماسه ای خواهیم پرداخت. در ارتباط با ساخت بلوک ماسه ای باید بگوییم که مهم ترین مواد مورد استفاده در ساخت این نوع، بلوک ماسه و سیمان می باشد که از آب به اندازه و نسبت مناسب جهت روان کنندگی مخلوط ساخته شده استفاده می شود. نکته ای که در این باره باید مورد توجه قرار گرفته شود، سخت شدن مخلوط و نقش آن در کیفیت نهایی بلوک است.

اندازه و رعایت نسبت مخلوط آب با سیمان و ماسه باید به دقت اندازه گیری شده و به طور منظم کنترل شود. در صورتی که در مخلوط سیمان و ماسه جهت ساخت بلوک ماسه ای نسبت آب کم تر از اندازه ی مشخص شده باشد، مدت زمان مورد نیاز جهت سفت شدن بلوک بیشتر شده و قسمت هایی ملات بدون آب و خشک خواهند ماند.

یکی از مهم ترین نکته ها در ساخت بلوک ماسه ای اندازه گیری واحد های مواد جهت مخلوط شدن است. البته برای به دست آوردن بهتین کیفیت و مناسب ترین نوع بلوک های ماسه ای باید متناسب با نوع آب و هوا و هر اقلیم، اقدام به ساخت بلوک کرد. به عنوان مثال در هر منطقه آب و هوا و درجه حرارت متفاوت بوده و به طبع به ترکیب خاصی از مواد نیاز است.

مهم ترین نکات در انتخاب و خرید بلوک ماسه ای کدام اند؟

مهمترین نکات هنگام خرید بلوک ماسه ای

یکی از رایج ترین سوال هایی که در ارتباط با بلوک ماسه ای وجود دارد سوال نکات مهم حائز اهمیت در خرید بلوک ماسه ای است که در ادامه آن را شرح می دهیم. در اولین مرحله باید به آب و هوای متفاوت در منطقه ها توجه ویژه ای داشته باشید و این که هر منطقه ای با توجه به آب و هوای متفاوتی که دارد نیاز به یکسری مصالح خاص دارد تا بتواند بیشترین مقاومت را در سازه خود ایجاد کند.
یکی از مهم ترین علت های استفاده از مقادیر متفاوت در ساخت بلوک های ماسه ای نیز همین تفاوت در آب و های مناطق مختلف و تفاوت در نیاز های میزان مقاومت بلوک ها می باشد. شما می توانید با مراجعه به وبسایت فروش بلوک iagcoir اقدام به خریداری مناسب ترین و باکیفیت ترین بلاک موجود نمایید.

این مقالات را از دست ندهید:  خرید بلوک سبک از قم + لیست قیمت - خرید آنلاین

البته این تغییر مقدارهای ملات و مواد مورد استفاده جهت ساخت می تواند با توجه به محل ساخت نیز تغییر کند. باید توجه داشته باشید که با توجه به کاربری سازه ی خود باید اقدام به خریداری بلوک ماسه ای کنید. بلوک های متفاوتی ساخته شد و در بازار عرضه می شوند که از رایج ترین آن ها می توان به بلوک باغی، بلوک سفال و همچنین بلوک سبک اشاره کرد. از هر بلوکی در قسمت خاصی از سازه استفاده می شود به همین دلیل باید به این نکته که در کدام قسمت از ساختمان از بلوک استفاده می شود نیز توجه نمایید. قبل از خرید بلوک از کیفیت بلوک ها و نسبت مخلوط شدن مواد تشکیل دهنده ی آن اعم از سیمان و ماسه اطمینان حاصل کنید. سعی کنید قیمت بلوک های مختلف را با توجه کفیت ان ها مقایسه کنید.

قیمت بلوک ماسه ای به توجه به چه ویژگی های مشخص شده و چقدر است؟

از مهم ترین ویژگی هایی که در قیمت بلوک ماسه ای تاثیر گذار است درصد به کار رفته ی مواد و همچنین سطح استاندارد های به کار رفته در ساخت بلوک ها می باشد. به عنوان مثال یک بلوک ماسه ای که با استفاده از استاندارد های موجود ساخته شده باید سطحی صاف و یکدست داشته باشد و هیچگونه شکستگی در سطح آن دیده نشود. صاف بودن سطح یک بلوک سبب می شود تا ملات مورد استفاده جهت ساخت به راحت ترین شکل ممکن به سطح بلوک چسبیده و در کنار استحکام بیشتر ظاهری مناسب تر را ایجاد نمایند.
البته در ساخت بلوک ماسه ای به ازای هر یک پیمانه سیمان سه و نیم پیمانه ماسه مخلوط می شود و این سبب می شود مخلوط به دست آمده به نسبت ملاتی خشک باشد.

این مقالات را از دست ندهید:  قیمت بلوک هبلکس، خرید بلوک هبلکس

مشاوره خرید بلوک سبک و بلوک سنگین

بلوک های سفالی، سبک و باغی چه ویژگی هایی دارند؟

بلوک سبک به تازگی مورد استفاده در ساخت ساختمان ها قرار گرفته شده و مهم ترین ویژگی آن نیز استفاده از پوکه در کنار سیمان و ماسه و همچنین حباب های ریز هوا است. استفاده از حباب های ریز هوا در ساخت این بلوک ها سبب شده تا بلوک های ساخته شده وزنی سبک داشته باشند.

بلوک باغی از پراستفاده ترین بلوک ها در ساخت و ساز می باشد که از ان در ساخت برج و … استفاده می شود. البته بلوک های دیگری همانند بلوک سفال نیز در ساخت و ساز ها مورد استفاده قرار می گیرد که در ترکیبات این نوع بلوک ها از خاک رس و مواد دیگری همانند آهک استفاده می شود و پس از پشت سر گذاشتن مراحل قالب گیری در کوره هایی مخصوص و در دمایی معادل 900 درجه پخته می شوند.

درمورد مقایسه ضریب انتقال بلوک های مختلف نیز حتما مطالعه داشته باشید.

نتیجه گیری
شما می توانید برای خرید هر کدام از سفال های نام برده به یکی از بهترین و برترین وبسایت های ارائه دهنده ی خدمات فروش بلوک ها مراجعه کرده و متناسب با موقعیت و نیاز خود خریدی ایده آل داشته باشید. یکی از بهترین وبسایت های موجود، وبسایت iagco است که با مراجعه و انتخاب نوع بلوک مورد نیاز خود می توانید خریدی تضمینی را تجربه کنید.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید