لیست قیمت مصالح ساختمانی در ساخت و ساز | IAGCO

لیست قیمت مصالح ساختمانی در ساخت و ساز

آشنایی با انواع بلوک سیمانی
آشنایی با انواع بلوک سیمانی + شناخت کامل هر نوع
شهریور ۱۶, ۱۳۹۸
قیمت انواع شن و ماسه در تهران
قیمت انواع شن و ماسه در تهران
شهریور ۱۷, ۱۳۹۸
نمایش همه

لیست قیمت مصالح ساختمانی در ساخت و ساز

لیست قیمت مصالح ساختمانی

لیست قیمت مصالح ساختمانی

لیست قیمت مصالح ساختمانی در ساخت و ساز: انواع زیادی از مواد مورد استفاده در ساخت و ساز وجود دارد. متداول ترین انواع موادی که به طور مرتب با آنها کار می کنیم بتن مسلح ، فولاد ، چوب و سنگ است. هر ماده دارای خواص مختلفی از جمله چگالی ، استحکام ، دوام و هزینه است که بسته به نوع کاربرد ، بعضی از آنها نسبت به سایرین مناسب تر است.

لیست مصالح ساختمانی

بتن: بتن ماده کامپوزیتی است که از مخلوط کردن سیمان ، سنگدانه هایی مانند ماسه و سنگ خرد شده و آب ساخته شده است.  بتن در برابر فشارهای فشرده سازی بسیار قوی است ، اما شکننده است و استحکام کششی محدود دارد. بتن مسلح در ترکیب با میلگردهای فلزی ، برای طیف گسترده ای از سازه ها مانند ساختمان های بلند چند طبقه ، پل ها ، جاده ها ، تونل ها و بسیاری موارد دیگر قوی تر و مناسب تر است.

فولاد: فولاد یکی از قوی ترین مصالح ساختمانی است که مقاومت بسیار خوبی در برابر تنش و فشرده سازی  دارد. به دلیل نسبت مقاومت به وزن زیاد ، برای چارچوب ساختاری ساختمان های بلند و تأسیسات بزرگ صنعتی ایده آل است. فولاد سازه در اشکال استاندارد از جمله زاویه ، پرتوهای I و کانال های C در دسترس است. این اشکال را می توان با استفاده از پیچ و تاب های با مقاومت بالا به یکدیگر جوش داده یا متصل کرد.

چوب: بسته به نوع مورد نظر در ساخت و ساز ، به ترتیب از چوب های نرم یا چوب های چوب سخت از قبیل کاج یا افرا قطع شده است.موارد استفاده آن  ممکن است به عنوان روکش ، یا پوشش زیرین و یا برای کارهای تزئینی بیشتر – برش ، قالب و کابینت استفاده می شود.

این مقالات را از دست ندهید:  قیمت دیوار چینی سوله با بلوک سیمانی

آجر: آجر به طور سنتی از خشت یا گل ساخته شده است ، به مدت قرن ها در بلوک ها و آتش گرفته شده است. در سال های اخیر ، آجرهای بتونی نقش مهمی در ساخت و سازها ایفا کرده اند.

لیست قیمت مصالح ساختمانی در ساخت و ساز

لیست قیمت مصالح ساختمانی در ساخت و ساز

روش های ساخت بتن

بتن را می توان در سایت مخلوط کرد یا در یک کامیون مخلوط بتنی تحویل داد. این روش تولید بتن رایج ترین نوع تولید بتن می باشد که به آن بتن ریخته گری گفته می شود. بتن تازه می تواند برای ایجاد هر شکل و فرم به قالب های مورد نظر ریخته شود و زمان سخت شدن آن به مواد سنگی مانند نیاز دارد.

عمل آمدن بتن می تواند حداکثر 7 روز طول بکشد تا بتن به بیشترین مقاومت خود برسد و در مرحله پخت اولیه نیاز به توجه ویژه دارد تا از ترک خوردگی یا کاهش ظرفیت جلوگیری شود.

خواص عمومی مصالح ساختمانی:

به طور عمومی مواد و مصالح ساختمانی دارای خواص فیزیکی از قبیل مقاومت و در مقابل نیروهای فشاری ، کششی ، برشی و سایشی هستند علاوه بر این ها می توانیم به هر شکل و اندازه ای که مورد نیاز ما باشد از مواد و مصالح ساختمانی استفاده نماییم.

ترکیب مصالح ساختمانی با آب و هوا و عناصر دیگر نیز از جمله خواص شیمیایی این مواد محسوب می شوند که از این ترکیبات نیز مواد و مصالح جدیدی ایجاد می شود. از طرفی خواص مکانیکی و رفتاری مواد و مصالح ساختمانی از جهات مختلف در علم مهندسی ضروری و الزامی است.

خواص فیزیکی مصالح :

خواص فیزیکی مصالح عبارتنداز : الف : وضع ظاهری مصالح ساختمانی مانند رنگ ، بو ، شکل ظاهری ، وزن ، جرم ، وزن مخصوص،تخلخل،پوکی و…

این مقالات را از دست ندهید:  بررسی اثر عمل آوری داخلی به وسیله سنگدانه

ب: تاثیر حرارت ، دما بر مصالح ساختمانی و مواد اولیه آن نظیر قابلیت انتقال حرارت ، گرمای ویژه ، نقطه ذوب و …

لیست مصالح ساختمانی

لیست مصالح ساختمانی

الف خواص ظاهری مصالح ساختمانی :

  •  جرم
  •  وزن
  •  حجم : حجم جامد جسم شامل حجم مواد جامد مصالح. حجم کلی شامل حجم مواد جامد + فضای خالی داخل مصالح. حجم فضایی یا ظاهری شامل حجم کلی و فضایی بین قطعات مصالح (ماشین آجر).
  •  وزن حجمی مصالح ساختمانی (وزن فضایی یا ظاهری)
  •  وزن مخصوص مصالح ساختمانی
  •  پوکی مصالح :عبارت است از مقدار حجم خالی در اجسام نسبت به حجم جامد مصالح
  •  تخلخل مصالح : عبارت است از حجم کل حفره های داخل مصالح ساختمانی نسبت به حجم کل مصالح.

ب  تاثیر حرارت بر مصالح ساختمانی :

2-1 قابلیت هدایت حرارتی که بستگی به موارد زیر دارد :

الف) مصالح ساختمانی از نظر کیفیت طبیعی و مواد اولیه آن.

ب) ساختمان مولکولی و حالت کریستالی مصالح.

ج) تخلخل ، که هرچه درصد آن بالاتر باشد حرارت کمتری انتقال می یابد.

د) چگونگی تشکیل پوکی در ساختمان مصالح پیش ساخته.

هـ) هرچه سوراخ های داخل مصالح درشتر و به هم پیوسته تر باشند قابلیت هدایت حرارتی آن بیشتر است.

لیست قیمت مصالح ساختمانی

لیست قیمت مصالح ساختمانی

عمده فروشی مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی در بخش خرید عمده مناسب کارفرماها، پیمانکاران و مجریان پروژه‌های ساختمانی می باشد که با خرید مصالح ساختمانی به صورت عمده، می‌توانند محصولات مورد نظر خود را با قیمت‌ کم تر نسبت به خرده‌ فروشی تهیه کنند.

قیمت روز مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی هرچیزی که برای ساخت و ساز ساختمان میتوان از ان استفاده کرد  که شامل چوب، سیمان، سنگ آهک، فلزات، آجر، بتن و رس می شود که جز پر استفاده ترین ها می باشند. انتخاب انواع این مصالح ساختمانی بستگی به قیمت روز مصالح ساختمانی و هزینه ای که برای پروژه های ساختمانی تخمین زده می شود دارد.

این مقالات را از دست ندهید:  انواع و قیمت متدهای ساخت دیوار و دیوارچینی برای ساختمان

بسیاری از مواد طبیعی همچون خاک رس، شن و ماسه، چوب، سنگ و حتی شاخ و برگ ها برای ساختن یک بنا به کار می روند. به غیر از مواد طبیعی، بسیاری از محصولات که ساخته دست انسان هستند، نیز در در ساخت و ساز ساختمان ها کاربرد دارند.

ساخت مصالح ساختمانی در بسیاری از کشورها یک صنعت پایدار است و استفاده از این مواد به طور معمول به صنایع تخصص یافته نظیر نجاری، لوله کشی و عایق کاری ارتباط دارد.

لیست قیمت مصالح ساختمانی

لیست قیمت مصالح ساختمانی

فروش مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی سنگدانه ایرانیان با بهره گیری و از اکیپ متخصص و با تجربه در زمینه برندینگ، بازاریابی، حمل و نقل و فروش مصالح ساختمانی تمرکز خود را بر فروش و تامین انواع سیمان سیاه، سیمان سفید، گچ، تیغه سفال، آجر، موزاییک، فولاد، آهک بسته ای، انواع بلوک، پودر سنگ، خاک و دیوار گچی معطوف کرده است.

مرکز فروش مصالح ساختمانی در تهران

شرکت سنگدانه ایرانیان از معتبرترین و با سابقه ترین مراکز فروش مصالح ساختمانی در تهران از جمله سیمان, آهک, انواع بلوک های سیمانی و آجری و… می باشد. این مجموعه انواع مصالح ساختمانی را با کیفیت مرغوب در اختیار کارفرمایان و پیمانکاران و انبوه سازان با قیمت مناسب قرار می دهد.

امیدواریم از این مقاله از وبسایت IAGCO اطلاعات لازم را کسب نموده و توانسته باشیم به دانش شما در این حوزه کمک کرده باشیم.

درصورت داشتن هر گونه سوال میتوانید از طریق کامنت ها اقدام نمایید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهند داد.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 2 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید