مقایسه قیمت انواع بلوک | IAGCO

مقایسه قیمت انواع بلوک

دیتیل اجرای والپست
دیتیل اجرای والپست چیست
بهمن ۶, ۱۳۹۹
اجرای تاسیسات در بلوک های سبک سه جدار
اجرای تاسیسات در بلوک های سه جدار
بهمن ۸, ۱۳۹۹
نمایش همه

مقایسه قیمت انواع بلوک

مقایسه قیمت انواع بلوک

مقایسه و بررسی قیمت انواع بلوک

با یکی از موضوعات پرطرفدار و حائز اهمیت در حوزه ساخت و ساز یعنی مقایسه قیمت بلوک های مختلف همراه شما علاقه مندان و کاربران عزیز هستیم. پس بدون مقدمه سراغ اصل مطلب می رویم و در ابتدا ماهیت بلوک را مورد بررسی قرار می دهیم.

بلوک چیست؟

قبل از بررسی قیمت بلوک ها، بهتر است یک تعریف کلی از بلوک های ساختمانی را ارائه دهیم و در ادامه به طور کامل قیمت ها و ویژگی های مختلف انواع بلوک های ساختمانی را شرح دهیم.

بلوک های ساختمانی از مهم ترین و اساسی ترین مصالح مورد نیاز در صنعت ساخت و ساز هستند که تقریبا جایگزین آجر شده اند. بلوک ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به مواد مورد استفاده در ساخت آن ها و نحوه ی تولید شدن، به طبع ویژگی ها و قیمت های متفاوتی دارند که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه مود بررسی قرار می دهیم.

هر شخصی که با ساخت و ساز سروکار دارد، می داند که نوع بلوک را باید با توجه به ویژگی و نیاز قسمت های مختلف یک ساختمان خریداری کرده و مورد استفاده قرار داد؛ زیرا هر کدام از بلوک ها ویژگی های متفاوتی داشته و حتی در مواردی مانند دیتیل اجرای والپست نیز، قیمت نهایی با توجه به اسکیت و نوع بلوک انتخاب شده نیز کاملا متفاوت خواهد بود.

مقایسه قیمت انواع بلوک و ویژگی آن ها

بررسی و مقایسه قیمت بلوک

بلوک های شیشه ای و ویژگی آن ها

از بلوک های شیشه ای بیشتر در ساخت و ساز ساختمان های مسکونی، اداری، رستوران ها و بناهای هنری و فرهنگی استفاده می شود. مهم ترین ویژگی های این نوع بلوک که تأثیر بسیار زیادی را در قیمت آن دارد عبارت اند از:

  • در صورتی که از بلوک های شیشه ای در ساخت و ساز مکان ها استفاده شود، به دلیل وجود ضخامت کم این بلوک ها، فضای مفید داخلی افزایش بیشتری را نسبت به بلوک های دیگر ارائه می دهد.
  • با توجه به شیوه ی تولید و مواد مورد استفاده در ساخت بلوک های شیشه ای، امکان استفاده از طرح ها و نقش های مختلف در آن ها وجود دارد. یکی دیگر از ویژگی های این نوع بلوک، کاهش مراحل ساخت و ساز ساختمان ها به دو مرحله ی دیوارچینی و بندکشی است.
  • قیمت پایین بلوک های شیشه در بررسی قیمت انواع بلوک نشان می دهد که بر خلاف ویژگی های خاص و ایده آلی که بلوک های شیشه ای دارند، هزینه ی کمی برای خریدار آن ها نیاز است. همچنین در صورت استفاده از این نوع بلوک ها دیگر نیازی به مراحل دیگر ساخت و ساز همانند سفید کاری، گچ و خاک و… وجود نخواهد داشت.
  • سطح تمیزی و سادگی در بلوک های شیشه ای بسیار بالا است؛ به گونه ای که برخلاف سایر بلوک ها در طول استفاده به هیچگونه رنگ آمیزی نیازی ندارد.
این مقالات را از دست ندهید:  کاربرد بلوک ساختمانی هر کدام در ساخت و ساز و انواع آن

قیمت بلوک های سیمانی در بررسی قیمت انواع بلوک

یکی از رایج ترین نوع بلوک ها در ساخت و ساز، بلوک سیمانی است. با توجه به نام این بلوک در تولید آن ها از موادهای مختلفی از جمله آب، شن، ماسه، انواع مختلف پوکه، ریزدانه و سیمان استفاده می شود که پایه ی مواد در تولید آن، سیمان است. بلوک های سیمانی از نظر وزن به چند دسته ی مختلف بلوک های سبک، نیمه سبک و سنگین تقسیم شده و از نظر کاربرد به دو دسته ی توخالی و توپر تقسیم می شوند که با توجه به نوع و ویژگی هایی که دارند، قیمت های متفاوتی دارند.

از مهم ترین مزیت های بلوک سیمانی می توان به سرعت بالا در اجرا، میزان مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش سوزی، دارا بودن سطحی صاف و یکدست و قیمت بسیار مناسب اشاره کرد. در این قسمت از بررسی انجام شده درباره قیمت بلوک ها باید بگوییم که بلوک های سیمانی دارای قیمت مناسب تری نسبت به سایر بلوک ها هستند.

بررسی قیمت بلوک های پلی استارین

یکی دیگر از رایج ترین نوع بلوک های مورد استفاده در ساخت و ساز، بلوک های پلی استاین هستند که به دو دسته ی بلوک های قابل اشتعال و غیر قابل اشتعال تقسیم می شوند. از مهم ترین مزیت های استفاده از این نوع بلوک ها می توان به موارد گفته شده در قسمت زیر اشاره کرد.

  • وزن بلوک ای پلی استارین نسبت به سایر بلوک های بسیار پایین تر است.
  • مقاومت بسیار بالایی را در برابر زلزله دارد.
  • در صورت استفاده از بلوک های پلی استارین در مصرف گچ و مصالح مورد نیازدیگر صرفه جویی می شود.
  • در برابر ضربه های مختلف، مقاومت بسیار زیادی دارد.
  • عایق صوتی و حرارتی هستند و ساختمان مورد نظر نیازی به عایق کاری نخواهد داشت.
  • در برابر مزایای فراوانی که این نوع بلوک دارد، قیمت بسیار مناسبی داشته و در ساخت و یازهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.
این مقالات را از دست ندهید:  مهمترین تفاوت بلوک سفالی با بلوک سبک

بررسی قیمت بلوک های سبک

در این قسمت از مقاله، به بررسی قیمت بلوک سبک می پردازیم. یکی دیگر از محبوب ترین بلوک های مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز، بلوک های سبک هستند که به انواع مختلفی همانند بلوک های هبلکس، بلوک سبک بتنی، بلوک های پوکه ای (پوکه ی معدنی) و … تقسیم می شود. برای مثال مواد مورد استفاده در ساخت بلوک هبلکس از مجموعه بلوک های سبک موادی همانند سیلیس، سیمان، آهک و پودر آلومینیوم است. این نوع بلوک نیز به دو شکل اتوکلاوی و غیر اتوکلاوی تولید و مورد استفاده قرار گرفته می شود.

بیشترین کاربرد بلوک های اشاره شده در ساخت و سازهای ساختمان های مسکونی، خدماتی و صنعتی و … است. از این نوع بلوک ها به دلیل مقاومت بسیار زیادی که دارند، در ساخت وساز مناطقی که زلزله خیز هستند، استفاده می شود.

همچنین IAGCO تمامی اطلاعات مورد نیاز کاربران در ارتباط با مصالح ساختمانی و قیمت آن ها اعم از قیمت بلوک سبک و … را در قالب مقالات تخصصی در داخل سایت قرار داده و شما می توانید با مطالعه مقالات دیگر، اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

مشاوره خرید بلوک

نتیجه گیری

بلوک ها یکی از مهم ترین مصالح مورد نیاز در صنعت ساخت و ساز هستند که با توجه به نوع و کابردی که دارند، قیمت های بسیار متفاوتی دارند. به عنوان مثال قیمت بلوک های شیشه ای نسبت به مقاومت و زیبایی که دارند بسیار مناسب است و پس از استفاده از آن ها نیازی به سفید کاری و … نخواهد بود و یا بلوک های سبک که انواع مختلفی دارند و با توجه به کاربرد و معیارهای مختلفی در بازار مصالح ساختمانی قیمت گذاری می شوند.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + چهار =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید