هزینه دیوار چینی با بلوک سیمانی در تهران | IAGCO

هزینه دیوار چینی با بلوک سیمانی در تهران

دیوارچینی پیمانکار دیوارچینی
نکات مورد نیاز برای افزایش مقاومت دیوارها
مرداد ۳۰, ۱۳۹۸
دیوار چینی با آجر سفالی
نکات دیوار چینی با آجر سفالی
شهریور ۳, ۱۳۹۸
نمایش همه

هزینه دیوار چینی با بلوک سیمانی در تهران

هزینه دیوار چینی با بلوک سیمانی در تهران

هزینه دیوار چینی با بلوک سیمانی در تهران

هزینه دیوار چینی با بلوک سیمانی در تهران:  دیوار در واقع یک ساختار استوار و یکپارچه و ممتد میباشد که از جنس آجر، سنگ، بلوک بتنی ، چوب یا فلز ساخته میشود، که ضخامت آن با توجه به  طول و ارتفاع، نازک می باشد. دیوار ساختمان ها یا محوطه را محصور و محافظت می نماید یا به عنوان جدا کننده فضاها از یکدیگر به صورت اجزاء یا اتاقها عمل می کند. دیوارچینی باید کاملا قائم و شاقولی بوده ، و امتداد رج ها کاملا افقی باشد. و بند های قائم یک رج در میان دقیقا در مقابل هم قرار گرفته و شاقولی باشند و ضخامت بند آجرها باید طبق نقشه های اجرایی باشد.

هزینه دیوار چینی با بلوک سیمانی در تهران

اصول دیوار چینی:

تنظیم بلوک سیمانی: قرار دادن صحیح هر بلوک سیمانی از نظر افقی و عمودی توسط ضربه زدن با چکش پلاستیکی انجام می‌شود. قرار دادن درست و مناسب ( از نظر تراز و شاقولی بودن) اهمیت زیادی دارد.

اتصال قاب به دیوارهای SIPOREX: جهت کلاف‌ بندی افقی و قائم دیوارهای SIPOREX باید مطابق فصل سوم آیین نامه 2800 عمل کرد در صورت حساسیت و نیاز به دقت بالا می‌توان از ورق مطابق شکل ذیل استفاده کرد که این ورق‌ها سبب افزایش مقاومت جانبی می‌گردد. استفاده از این پلیت در دیوارهای تا ضخامت 12 سانتی متر یک عدد و بیش‌تر از 12 سانتیمتر دو عدد در ضخامت دیوار پیشنهاد می‌شود.

برای اتصال دیوارها به ستون‌ها، دو دیوار به هم و یا دیوار به سقف به جای استفاده از روش‌های سنتی (استفاده از میلگرد به عنوان شاخک) جهت مهار دیوار میتوان از بست‌های فنری به شکل رو به رو استفاده کرد.

این مقالات را از دست ندهید:  قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی

اولین رج دیوار باید همیشه روی یک لایه ملات بنایی (سنتی) با ضخامت بیشتر (حدود 2 تا 3 سانتی‌متر) قرار گیرد در مواردی که ردیف اول روی کرسی چینی یا کف طبقه‌ای قرار می‌گیرد و فاصله آن از سطح زمین کمتر از 30 سانتی‌متر است، یک لایه عایق رطوبتی نیز باید در زیر ملات رج اول قرار داده شود.

عایق رطوبتی باید به طور مناسبی به قسمت های  قائم سازه اتصال یابد

باید توجه نمود تا ملات رج اول کاملا تراز و صحیح قرار داده شود (از هر دو جهت طولی و عرضی) که عمل تراز کردن به کمک ریسمان صورت می‌گیرد. همچنین می‌بایست با قرار دادن شاقول و شمشه تراز بر روی دیوار از قائم بودن کنج‌ها و نبش‌ها اطمینان حاصل کرد.

بین درزهای عمودی بلوک‌ها باید حتما چسب زده شود.

دیوار چینی با بلوک سیمانی

دیوار چینی با بلوک سیمانی

 پخش کردن ملات (چسب)

نباید به هیچ عنوان در قسمت کله و کف قطعات، حفره، فضای خالی یا درز بدون ملات وجود داشته باشد.

برای دستیابی به بالاترین مقاومت و پیوستگی بین قطعات و ملات، باید سطوح محل افقی توسط یک برس از هر گونه گرد و غبار پاک شود.

غبار در صورت باقی ماندن، مانع اتصال کامل می‌گردد. در مواردی که شستشو، از برس زدن راحت‌تر می‌باشد، می‌توان با استفاده از فشار آب، گرد و غبار را برطرف نمود.

ضخامت چسب در سطوح افقی و قائم باید حداکثر حدود 3 میلی‌متر باشد (ویژگی‌های چسب لایه نازک که برای استفاده در دیوار چینی با قطعات SIPOREX مناسب هستند، در استاندارد ملی ایران به شماره 706 ارائه شده است).

این مقالات را از دست ندهید:  قیمت بلوک سبک، خرید بلوک سبک ساختمانی

روان بودن و کارایی چسب باید به میزانی باشد که به راحتی از بین دندانه‌های ماله شانه‌ای عبور کرده و روی سطح اعمال شود. پس از اعمال چسب و تا زمان قرار دادن بلوک در محل خود، شکل دندانه‌های چسب ایجاد شده روی بلوک باید حفظ شده و نریزد.

نصب رج‌های (ردیف‌های) بعدی

درزهای عمودی در هر رج باید حدود 15 سانتی متر با درز عمودی رج زیرین فاصله داشته باشد. از یک چکش پلاستیکی برای تنظیم بلوک‌های سیمانی استفاده می‌شود. بلوک‌های سبک SIPOREX را می‌توان به راحتی با اره دستی یا برقی مخصوص چوب برید و یا مسیر سیم یا کابل و همچنین محل کلید و پریز، لوله‌های تاسیسات و … را به وسیله شیار زن ایجاد نمود.

نصب نعل درگاه

هرگز بدون استفاده از المان کششی فضای زیر بلوک های سیمانی را خالی نکنید زیرا مطابق عکس ذیل باعث خرابی می‌گردد.برای بالای بازشوها از نعل درگاه‌های استاندارد این شرکت مطابق جزییات ذیل استفاده شود یا از المان فلزی مناسب بهره گرفته شود.

بلوک سیمانی

بلوک سیمانی

دیوار چینی با بلوک سیمانی

 • نکات مهم در نظارت دیوارچینی با بلوک سیمانی
 • چیدن بلوک های بتنی باید با رعایت اصول انجام ، به نحوی که قفل و بست کامل بین آجرها ایجاد شود..
 • مشخصات بلوک و نوع ملات مصرفی باید براساس فصل مصالح ، نقشه های اجرایی ، مشخصات فنی و خصوصی و سایر دستورات دستگاه نظارت باشد.
 • دیوارها باید توسط شاخک هایی که به عناصر سازه ای متصل می شوند به طور کامل مهار شوند.
 • در صورتی که فاصله بین اجزای میانقابی و اجزای سازه ای در نقشه ها ذکر شده است این فاصله با فوم اجرا شود.
 • دیوارهای خارجی باید طوری اجرا شوند که ضوابط مبحث نوزدهم (صرفه جویی در مصرف انرژی) به طور کامل رعایت شود.
 • عایق کاری با ایزوگام یا قیر و گونی روی کرسی چینی ها و پای تمام دیوارهایی که با زمین اتصال دارند کاملا الزامی میباشد.
 • انتهای آزاد تیغه های داخلی که دارای طول زیادی هستند به وسیله نبشی به سقف سازه مهار شوند.
 • تمام جان پناه ها علاوه بر میلگرد طولی با میلگرد عرضی به عنوان کلاف، مستحکم شوند.
 • بلوک ها قبل از کار زنجاب شود. (زنجاب: آب دادن)
 • تمام دیوارهای اطراف (باربر وغیر باربر )باید ۳۵ سانتیمتر باشد.
 • درساخت دیوار باربر ازیک نوع بلوک سیمانی استفاده شود.
 • در دیوارهای باربر حداقل سه تا میلگرد آجدار به قطر ۱۰میلیمتر که هرکدام به ترتیب درفواصل و و ارتفاع دیوار به صورت سرتاسری درطول دیوار دربندهای افقی تا محل کلافهای قائم امتداد داده شده ودر داخل آنها مهار گردد.
 • دیوار حتما باید به کمک سنجاقک هایی به ستون متصل گردد.
 • دیوار چینی با بلوک سیمانی باید کاملاشاقول باشد.
 • دیوارها در محل اجرای کلافهای قائم بتن مسلح باید به صورت هشت گیرویا باتعبیه شاخکهای بامیلگرد افقی درهر ۵۰ سانتیمتری ارتفاع اجرا گردد تا اتصال بین دیوار وکلاف را را به خوبی تاْمین کند.
 • دیوارها باید حداقل به مدت سه روز مرطوب نگه داشته شود.
امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 14 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید