کارخانه شن و ماسه | IAGCO

کارخانه شن و ماسه

قطعات پیش ساخته بتنی سبک
قطعات پیش ساخته بتنی سبک
دی ۲۲, ۱۳۹۷
انواع ماسه
معرفی انواع ماسه هایی که در ایران وجود دارد
دی ۲۳, ۱۳۹۷
نمایش همه

کارخانه شن و ماسه

کارخانه شن و ماسه

کارخانه تولید شن و ماسه

کارخانه شن و ماسه چیست؟درباره کارخانه تولید شن و ماسه چه اطلاعاتی دارید؟اگر شما نیز در دسته کسانی هستید که در زمینه ساخت و ساز فعالیت می کنید مطالعه این مطلب می تواند برای شما جذاب و سودمند باشد.در این نوشته قصد داریم به توضیح کار کارخانه های تولید شن و ماسه بپردازیم و ببینیم که شن و ماسه چه کاربرد هایی و در چه زمینه هایی دارند.سپس به معرفی کامل کارخانه شن و ماسه سنگدانه ایرانیان(IAG ) خواهیم پرداخت.با ادامه مطلب با ما همراه باشید.

کارخانه شن و ماسه و حذف واسطه های فروش

کارخانه های تولید شن و ماسه در عین ورود به صنعت تولید،می توانند مراجع معتبری برای فروش انواع شن و ماسه نیز باشند.مزیت های بسیاری در این فرآیند نهفته است.در ادامه به بخشی از این مزایا خواهیم پرداخت.

 • حذف مسلم واسطه های فروش:در صورت خریداری انواع شن و ماسه از کارخانه شن و ماسه،می توانید این محصولات را با قیمت کمتری خریداری نمائید!دلیل آن هم این است که در مقوله فروش موضوع واسطه ها همواره در میان است.گاها تعداد واسطه های فروش بالا رفته و به طبع قیمت شن و ماسه ها بالاتر خواهد رفت.
 • از نزدیک روند تولید شن و ماسه را خواهید دید:در بحث فروش انواع شن و ماسه باید در نظر داشته باشید که در بازار آزاد انواع محتلفی از این مصالح ساختمانی وجود دارد و تشخیص ماسه و شن مرغوب و مناسب برای انواع فعالیت ها کمی سخت به نظر می رسد!با خریداری شن و ماسه مورد نیاز از کارخانه شن و ماسه می توانید از کیفیت محصول اطمینان حاصل نمائید.
 • اعتبار کارخانه نسبت به بازار های آزاد: به نظر می رسد کارخانجات تولیدی شن و ماسه از اعتبار بیشتری نسبت به بازار های مصالح ساختمانی می باشند.هزینه ای که در یک کارخانه شن و ماسه سرمایه گذاری شده شامل هزینه های پرسنل،دستگاه ها و تجهیزات گران قیمت و هزینه تعمیرات و سرویس آن هاست که مجموعا هزینه ای گزاف است.در هر حال به نظر می رسد کارخانه های شن و ماسه بصورت جدی تر و پایدار تری در این حوزه فعالیت دارند.
 • هرچقدر که لازم دارید،بدون محدودیت خریداری کنید: گاها کارفرمایان سازنده در تناژ بالا و تعداد بالا متقاضی محصول خاصی هستند.بازار های آزاد و یا مصالح فروشی ها گاها در مقاطع و دوره های فصلی و دوره به اصطلاح خواب بازار در عرضه محصولات ساختمانی دچار محدودیت و یا اختلال در زمان تحویل آن در موعد مقرر می باشند.
این مقالات را از دست ندهید:  قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی

 شن و ماسه چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

 شن و ماسه چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

در ابتدا شما باید بدانید که شن و ماسه چیست و چه کاربرد هایی دارد.شن و ماسه موارد اولیه و قسمت اصلی سازه های بتنی را تشکیل می دهد.دلیل شناخت و بررسی کیفی شن و ماسه این است که ساختمان های بتنی در مقابل عوامل جوی مقاوم تر هستند و عمر طولانی تری نسبت به سازه های فلزی و آجری دارند.انسان با توجه به نیاز خود به سنگ ها در ابعاد مختلف آن ها را نام گذاری کرده است که نام گذاری به طور کلی به شرح زیر است:

 • ماسه:سنگدانه های ریز
 • شن سنگدانه های درشت
 • قلوه سنگ
 • پاره سنگ
 • تخت سنگ
 • صخره و…

 شن و ماسه چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

این نام گذاری ها کلی هستند اما اگر بخواهیم به صورت جزئی تر و با ابعاد دقیق تری آن ها را نام گذاری کنیم ماسه هایی که قطر آن ها بین 0/02 تا 2 میلی متر است خود به دسته های زیر تقسیم می شوند که از ماسه ها در تهیه ملات های مختلف،بتون و آجر های ماسه-آهکی استفاده می شود.

 • ماسه درشت:ذرات بین 1 تا 2 میلی متر
 • ماسه متوسط:ذرات بین 0/5 تا 1 میلی متر
 • ماسه ریز:ذرات بین 0/2 تا 0/5 میلی متر
 • ماسه خیلی ریز:ذرات بین 0/02 تا 0/2 میلی متر

 شن و ماسه چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

آن دسته از سنگدانه هایی که قطری بیشتر از 2میلی متر داشته باشند شن نامیده می شوند و به دسته بندی های زیر تقسیم می شوند:

 • شن های ریز مشابه خرده سنگ
 • شن نخودی و بادامی؛شن های گرد با سطح صاف
 • شن های سوزنی که طول ان ها 3 برابر عرضشان است
 • شن های پولکی که عرض آن ها 3 برابر ضخامت آن هاست

همانطور که مطالعه کردید شن و ماسه با توجه به ابعادی که دارا می باشند دارای نام گذاری خاص و مصارف خاص هستند.

 شن و ماسه چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

شن و ماسه چگونه تشکیل می شوند؟

شن و ماسه منابع تولید طبیعی و غیر طبیعی دارند که منابع طبیعی تولید آن ها یعنی رسوبات آبرفتی مهم ترین منبع تولید شن و ماسه های ساختمانی هستند.بهره برداری از این ذرات به دلیل ضعیف بودن پیوند بین آن ها بسیار آسان است.هوازدگی علت جدا شدن سنگدانه ها از سنگ مادر است و این ذرات معمولا توسط آب به مناطق پایین تر رانده می شوند.

این مقالات را از دست ندهید:  آشنایی با مصالح ساختمانی ضد زلزله

ذرات حین جابجا شدن در رودخانه با یکدیگر و بستر رودخانه برخورد مداوم دارند و همین موضوع دلیل گرد شدن و ساییدگی این سنگدانه هاست.ساییدگی ذرات خود به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل جنس ذره ها،فاصله حمل آن ها مقدار و سرعت جریان آب می باشند.

در مناطق کوهستانی معمولا شن و ماسه های خوبی تولید نمی شوند سنگدانه های رسوب شده در این مناطق معمولا درشت و گوشه دار هستند چرا که به دلیل سرعت و قدرت پایین آب نتوانستند به مناطق پایین تر حمل شوند و دچار ساییدگی بیشتری بشوند.

شن و ماسه چگونه تشکیل می شوند

بهترین شن و ماسه ها را می توان از آبرفت های رودخانه های پر آب و پر سرعت به دست آورد که همین آبرفت بخش زیادی از نیاز کشور ما را برطرف می کنند.

حال باید بدانید تنها رودخانه ها و جریان آب نیست که شن و ماسه تولید می کند بلکه در مناطق کویری به علت اختلاف زیاد دما در شب و روز و باد های شدید نیز شن و ماسه تولید می شود.البته رسوبات بادی بیشتر ریز هستند و در دسته ماسه ها قرار می گیرند.

به طور کلی شن و ماسه از رسوبات سنگی جمع شده در طبیعت و شکستن و خرد شدن سنگ ها بر اثر عوامل مختلف بدست می آیند که این رسوب گذاری ها بسته به مکان آن ها عوامل مختلفی مثل باد های شدید،باران های مداوم،رودخانه ها،یخ زدگی،جذر و مد دریا و ….دارند.

روش هایی که در بالا به آن ها اشاره شد روش های طبیعی تولید شن و ماسه هستند که توانسته اند بخش عمده ای از نیاز کشور به سنگدانه ها را پاسخ دهند.اما مشکلاتی نیز وجود دارد.با بهره برداری از این منایع طبیعی جایگزین شدن مجدد آن ها زمان زیادی را می گیرد همچنین کنترل کیفی ذرات تولید شده طبیعی آسان نیست چرا که هرکدام از ذره ها از یک سنگ مادر خاص و از شرایط و مخصوص به خود ایجاد شده است.درواقع شن و ماسه های طبیعی دارای انواع گوناگی از سنگ ها با کیفیت ها و کارایی های متفاوت هستند.

این مقالات را از دست ندهید:  کارخانه تولید بلوک سبک و نحوه تولید آن

شن و ماسه چگونه تشکیل می شوند

به دلیل مشکلات ارائه شده تصمیم به تولید شن و ماسه به صورت غیر طبیعی و توسط کارخانه های شن و ماسه گرفته شده است که کنترل کیفیت آن ها آسان تر است.شن و ماسه ها در کارخانه، توسط دستگاه های سنگ شکن تولید می شوند و کیفین آن ها تحت کنترل قرار می گیرد.شن و ماسه های تولید شده در کارخانه ها با نام شن و ماسه شکسته شناخته می شوند.پس از شکستن قطعات سنگ بزرگ درون سنگ شکن ها دانه بندی آن ها طبق نیاز مصرف کننده یا استاندارد ها صورت می گیرد و از آن ها در تولید بتن که اصلی ترین مواد تولید سازه هاست استفاده می شود.

خرید شن و ماسه

شما می توانید جهت خرید شن و ماسه از شرکت IAGCO قبل از خرید از مشاوران ما به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید. شما می توانید از طریق شماره های درج شده در تصویر با کارشناسان ما در تماس باشید.

مشاوره خرید بلوک سبک و بلوک سنگین

کارخانه شن و ماسه سنگدانه ایرانیان

کارخانه شن و ماسه سنگدانه ایرانیان

از جمله بهترین کارخانه های تولید شن و ماسه در ایران کارخانه شن و ماسه سنگدانه ایرانیان است که در طول سال های متوالی توانسته است بهترین مواد اولیه و مصالح ساخت و ساز را تولید کند.مجموعه کارخانه های سنگ دانه ایرانیان با هدف جلب رضایت مشتری و ساخت ایرانی آباد تر برای هموطنان عزیز فعالیت های گسترده ای می کند.همچنین فعالیت های این کارخانه تمام نیاز های قانونی و کاربردی مرتبط با کیفیت،بهداشت حرفه ای،زیست محیطی و ایمنی را پوشش می دهد.

علاوه بر آن سنگدانه ایرانیان می کوشد با حفظ و استفاده از منابع طبیعی از طریق بکارگیری فن آوری های مناسب برای تثبیت و تقویت ایمنی در کار و استاندارد های بهداشتی عمل کند تا بتواند کیفیت محصولات را به صورت مستمر بهبود بخشد و رضایت هرچه بیشتر مشتریان را کسب کند.

مقاله کاربرد ماسه را از وبسایت IAGCO از دست ندهید. شما می توانید اطلاعاتی درمورد کاربرد ماسه نیز در این مقاله به دست آورید.

 

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید