مزایای بلوک سبک و استفاده از در ساختمان سازی | IAGCO

مزایای بلوک سبک و استفاده از در ساختمان سازی

مزیت های بلوک سنگین
مزیت های بلوک سنگین سیمانی چیست؟
بهمن ۱۶, ۱۳۹۹
میزان مصرف سیمان در بلوک سبک
چه میزان سیمان در تولید بلوک سبک مصرف می شود؟
بهمن ۲۱, ۱۳۹۹
نمایش همه

مزایای بلوک سبک و استفاده از در ساختمان سازی

مزایای استفاده از بلوک سبک

مزایای استفاده از بلوک های سبک در ساختمانی سازی

از کارآمد ترین مصالح مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز، بلوک های سبک هستند که به وفور مورد استفاده قرار گرفته می شوند. هنگامی که بلوک های سبک با استفاده از به روز ترین تکنولوژی ها در ساخت و ساز استفاده شدند، تحول بسیار بزرگی در صنعت ساخت و ساز ایجاد شد. مزایای بلوک سبک نسبت به سایر بلوک ها سبب شده که این دسته از بلوک ها به نسبت سایر بلوک ها بیشتر مورد استفاده قرار گرفته شوند.

بلوک سبک چه ویژگی هایی دارد و چه موادی در تولید آن مورد استفاده قرار گرفته می شود؟

ویژگی های بلوک سبک

بلوک های سبک در دسته ی بلوک سیمانی قرار گرفته می شوند. همانطور که از نام این دسته از بلوک ها مشخص است، وزن آن ها به نسبت سایر بلوک ها پایین تر بوده و این سبب به وجود آمدن مزیت های زیادی شده است. مهم ترین و اساسی ترین مواد مورد استفاده در تولید این نوع بلوک عبارت اند از: سیمان، ماسه و آب. دلیل وزن بسیار پایین این بلوک ها نیز، استفاده از حباب های ریز هوا و تولید بتن متخلخل است.

مزایای بلوک سبک کدام اند؟

مزیت های بلوک سبک

همانطور که در قسمت های قبل اشاره کردیم، وزن پایین و شیوه ی خاص تولید این دسته از بلوک ها سبب شده مزیت های فراوانی را برای استفاده کننده ها فراهم آورد. بلوک های سبک مزیت های فراوانی همانند عایق صوتی و حرارتی، مقاومت بالا در برابر فشار، وزن پایین و افزایش سرعت اجرا و… را دارا هستند و ویژگی های ذکر شده، باعث شده است تا بلوک های از نوع سبک محبوبیت بالایی داشته باشد.

این مقالات را از دست ندهید:  مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس

مطلب پیشنهادی: قیمت بلوک سبک لیکا

– سرعت بالا در ساخت و ساز (سرعت بالا در اجرا)

با توجه به این که بلوک های سبک وزن پایینی دارند، به راحت ترین حالت ممکن و بدون صرف هیچگونه انرژی جا به جا می شوند و این موضوع می تواند سبب افزایش سطح سرعت اجرای کار شود. علاوه بر افزایش سرعت اجرا، حمل و نقل بسیار راحتی دارند و حمل و نقل آن ها از مبدأ که خریداری شده است تا مقصد که مورد استفاده قرار گرفته می شوند، بدون صرف وقت و انرژی بالا قابل انجام است.

– مقاومت بالا در برابر آتش و حرارت آن

از دیگر مزایای بلوک سبک، مقاومت فوق العاده ای است که در برابر آتش دارد. میزان مقاومت سازه در برابر آتش یکی از مهم ترین معیارهایی است که مورد بررسی قرار گرفته می شود. هنگامی که از بلوک های سبک در ساخت یک سازه استفاده شود، مقاومت آن در برابر آتش به شدت افزایش پیدا می کند.

– از بین بردن حشرات و دفع انواع مختلف آن ها

با توجه به این که بتن مورد استفاده در تولید بلوک ها، یک ماده بسیار مقاوم و غیر قابل نفوذ برای حشره های مختلف است، بلوک های تولید شده با استفاده از آن مقاومت فوق العاده ای را در برابر نفوذ حشره های مختلف دارا هستند. در صورت استفاده از بلوک های ساختمانی نوع سبک، می توانید به راحتی از نفوذ حشره های مختلف به داخل ساختمان جلوگیری کنید.

– عایق حرارتی و صوتی بودن بلوک های سبک

یکی دیگر از مزایای بلوک سبک، مقاومت بالایی است که در برابر حرارت و صوت دارند. توجه داشته باشید که امروزه ساختمان ها به صورت عمودی ساخته می شوند. به همین دلیل عایق صوتی بودن دیواره های یک ساختمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. افرادی که حساسیت زیای نسبت به سر و صدا دارند، بهتر است از بلوک های سبک در ساخت و ساز ساختمان استفاده کنند و یا ساختمانی را خریداری نمایند که در ساخت دیواره های آن از این دسته بلوک ها استفاده شده باشد.

این مقالات را از دست ندهید:  بلوک سبک هرمزگان + لیست قیمت

توجه داشته باشید که بلوک سبک، مقاومت بالایی را در برابر نفوذ هوای سرد و گرم دارد. به عنوان مثال در فصل سرما، هوای سرد بیرون به محیط داخلی نفوذ پیدا نخواهد کرد و در فصل تابستان و هنگام روشن بودن کولر ها، هوای گرم بیرون به محیط داخل نفوذ نکرده و هوا را گرم نمی کند. پس این بلوک ها می توانند در کاهش میزان مصرف انرژی به افراد کمک فراوانی کنند.

– سطح مقاومت بالا در برابر فشار و…

یکی از مهم ترین مسائلی که در ارتباط با یک سازه مورد بررسی قرار گرفته می شود، میزان مقاومت سازه در برابر فشار و موارد این چنینی است، البته روش های مقاوم سازی ساختمان زیادی وجود دارد که می توان با رعایت آن ها و استفاده از بلوک های سبک، میزان مقاوت ساختمان را به خوبی افزایش داد.
این که یک ساختمان چه مقدار مقاومت در برابر بار دارد و آیا عمر طولانی دارد یا خیر، فاکتورهای مهمی است که هنگام خریداری و یا فروش ساختمان باید مورد بررسی قرار گرفته شود .
یکی دیگر از مزیت های فوق العاده ی استفاده از بلوک های سبک در ساخت و ساز، توانایی بالای آن ها در برابر تحمل بار است.
این که وزن مرده ی ساختمان کم باشد، به عنوان یک مزیت به حساب می آید. همچنین روش های بسیار متفاوتی با هدف کاهش وزن یک سازه مورد استفاده قرار گرفته می شود. از این رو برای آشنایی بیشتر با این مسئله، پیشنهاد می کنیم سری به مقاله ضرورت سبک سازی سازه ها و استفاده از بلوک سبک چیست؟ بزنید.

این مقالات را از دست ندهید:  خرید بلوک سبک از مازندران + لیست قیمت

نتیجه گیری

بلوک های ساختمانی به عنوان یکی از اصلی ترین مصالح مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز به حساب می آیند که با توجه به مواد مورد استفاده در تولید و معیار های متفاوت دیگری، دسته بندی می شوند. بلوک های سبک یکی از انواع بلوک های ساختمانی است که مزیت های فراوانی داشته و از آن جهت کاهش وزن مرده ی ساختمان، عایق شدن ساختمان در برابر صوت و حرارت و … استفاده می شود. به طور کلی از لحاظ هزینه و به صرفه بودن نیز، این نوع از بلوک ها حرف های زیادی برای گفتن دارند و به جرئت می توان گفت، بدون رقیب هستند.

مشاوره خرید بلوک

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 13 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید