خرید بلوک سبک از بندرعباس + لیست قیمت | IAGCO

خرید بلوک سبک از بندرعباس + لیست قیمت

مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس
مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس
دی ۲۶, ۱۳۹۹
دیتیل اجرایی دیوارچینی
اطلاعات جامع درمورد دیتیل اجرایی دیوارچینی
دی ۲۷, ۱۳۹۹
نمایش همه

خرید بلوک سبک از بندرعباس + لیست قیمت

خرید بلوک سبک از مازندران

مهم ترین دلیل استفاده از بلوک سبک در ساخت و سازهای مختلف چیست؟

به صورت کلی برای انتخاب بلوک مناسب میان انواع مختلف بلوک، معیارها و شاخص های فراوانی وجود دارد که یکی از مهم ترین این معیارها، وزن پایین است. همچنین امروزه بلوک سبک جزو یکی از بهترین و محبوب ترین مصالح ساختمانی محسوب می شود و به دلیل ویژگی های فراوان طرفداران خاص خود را دارد. از این رو امروز می خواهیم موضوع بلوک سبک و هر آنچه که در ارتباط با این نوع بلوک وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم تا اطلاعاتتان در این زمینه تکمیل شود.

بلوک سبک

اگر بخواهیم به صورت خلاصه و ساده بگوییم، استانداردی که در کارخانه بلوک سبک برای تولید این محصولات در نظر گرفته شده است به این صورت است که بلوک های سبک باید مقدار چگالی حداکثر برابر با 1 کیلو و 700 گرم بر متر مکعب داشته باشند. البته روش های مورد استفاده جهت ساخت بلوک های جدید نسبت به بلوک های سنگین بسیار مناسب است و چند سالی است که این بلوک ها در ساخت و ساز ها مورد استفاده قرار گرفته می شود.

مهم ترین دلیل استفاده از بلوک سبک در ساخت و سازها چیست؟

همان طور که گفتیم شاخص های فروانی برای انتخاب بلوک های مورد استفاده در ساخت یک ساختمان وجود دارد و فاکتورهای زیادی مورد بررسی قرار گرفته می شود که از مهم ترین آنها می توان به پایین بودن وزن، قیمت بلوک سبک، میزان مقاومت بالای بلوک در برابر فشار، میزان استحکام ، عایق حرارت، رطوبت، دما و … اشاره کرد که البته در این میان، وزن و مقاومت از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. با توجه به این که سبک سازی ساختمان در بین تمامی نکات مهندسی و استانداردهای نظام مهندسی حائز اهمیت است، بیشتر افراد ترجیح می دهند از بلوک سبک بندرعباس در سازه های خود استفاده کنند.
یکی از مهم ترین دلایلی که سبب انتخاب بلوک هایی با وزن سبک در ساخت و سازها می شود، رفتار سازه در برخورد نیروهای جانبی همانند زلزله، باد و … است. با توجه به تحقیقات و تجربه های به دست آمده در این زمینه، هر اندازه وزن یک ساختمان پایین تر باشد می تواند مقاومت بیشتری را در برابر حوادثی همانند زلزله از خود نشان دهد. توجه داشته باشید که تمامی این موارد و نکات براساس تجربه های چندین و چند ساله بدست آمده و به همین دلیل است که تقاضا داریم به آنها توجه کنید.

این مقالات را از دست ندهید:  چه میزان سیمان در تولید بلوک سبک مصرف می شود؟

بلوک سبک چگونه ساخته می شود؟

نحوه ساخت بلوک سبک | خرید بلوک سبک از بندرعباس

برای ساخت بلوک سبک بندرعباس از مواد خاصی با یک نسبت مشخص استفاده می شود. نکته ای که در ارتباط با ساخت بلوک های سبک وجود دارد این است که بیشترین تفاوت در ساخت این نوع بلوک ها بین مرحله ی ساخت ملات و قالب دهی است که به صورت مختصر شرح می دهیم. به طور معمول در ساخت بلوک ها از مواد مختلفی استفاده می شود که نسبت این مصالح با توجه به نوع آن متفاوت است و تقریبا در ساخت تمامی بلوک ها از سیمان استفاده می شود. امروزه برای ساخت بلوک های سبک از پوکه های معدنی استفاده می شود و مهم ترین دلیل استفاده از این پوکه ها، وزن پایین آن ها نسبت به سنگدانه و … است.

بلوک های سبک به چند دسته تقسیم می شوند؟

 

با توجه به این که بلوک سبک بندرعباس انواع مختلفی دارد، در این قسمت از مقاله انواع آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • بلوک های پوکه معدنی

در ساخت بلوک های سبک پوکه ای به جای استفاده از سنگدانه در ساخت آن ها از پوکه ی معدنی استفاده می شود که تأثیر بسیاری را در کاهش وزن بلوک تهیه شده خواهد داشت. پوکه های صنعتی نوعی پوکه هستند که با استفاده از خاک رس ساخته می شوند و با استفاده از روش انبساط فشرده شده و مورد استفاده قرار گرفته می شود. توجه داشته باشید که بلوک پوکه ای در دو نوع توپر و توخالی تولید شده و از نوع بلوک توخالی در ساخت قسمت هایی از یک ساختمان همانند سقف و از بلوک توپر در ساخت قسمت هایی همانند دیوار و … استاده می شود. همچنین مزیت های بلوک پوکه ای باعث شده است تا این نوع از بلوک ها آمار فروش بالایی داشته باشند.

  • بلوک های سیمانی

از بلوک های سبک سیمانی بیشتر در ساخت قسمت هایی از یک ساختمان همانند دیواره ها و قسمت سقف استفاده می شود. همچنین در ساخت بلوک های سیمانی از سیمان، شن، ماسه و آب بهره می گیرند. نکته ای که در ارتباط با این نوع بلوک ها وجود دارد این است که تمامی آن ها در یک اندازه تولید نمی شوند و ابعاد و وزن های متفاوتی دارند.

  • بلوک های گازی

بلوک های گازی نوع دیگری از بلوک های با وزن سبک هستند که به دلیل وزن پایین آن ها به وفور در سازه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته می شوند. با توجه به شیوه ی خاص تولید بلوک های گازی از آن ها به عنوان عایق های حرارتی و صوتی یک ساختمان استفاده می کنند و می توانند در کاهش میزان مصرف انرژی تأثیر فراوانی داشته باشند.
بلوک های گازی در دو نوع مختلف پلی استایرنی و بدون پلی استایرنی تولید می شود. بلوک های گازی در وزن بسیار پایین و عایق صدا و حرارت، سطح مقاومت پایینی را نسبت به دو نوع بلوکی که در قسمت قبل شرح داده شد، دارند.

این مقالات را از دست ندهید:  خرید بلوک سبک البرز + لیست قیمت

خرید بلوک سبک از بندرعباس | دسته بندی بلوک سبک

تفاوت پوکه ی صنعتی و پوکه ی معدنی مورد استفاده در ساخت بلوک از نوع سبک چیست؟

توجه داشته باشید که در تولید بلوک سبک بندرعباس از دو نوع مختلف پوکه ی صنعتی و معدنی استفاده می شود که دراین قسمت به شرح تفاوت هایی که بین این دو نوع پوکه وجود دارند، می پردازیم. پوکه های معدنی به دلیل وجود حباب در فرآیند تولید آن ها بسیار متخلخل هستند و وجود تخلخل در این نوع پوکه سبب می شود تا وزن آن به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند و می تواند به راحتی بر روی سطح آب قرار گرفته شود. استحکام بسیار بالای این نوع پوکه در شرایط مختلف شیمیایی و فیزیکی یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع پوکه است.
پوکه های سبک از خاک رس ساخته و مورد استفاده قرار گرفته می شود. خاک رس را با استفاده از روش انبساط فشرده کرده و در دمای بالای معادل 1200 درجه حرارت می بیند. سطح این نوع پوکه زبر است و در کنار وزن پایینی که دارند، عایق صدا بوده و در ارتباط با ملات های مورد استفاده در ساخت و ساز سازگاری بالایی دارند.

نتیجه گیری

در یک کلام باید بگوییم بلوک های از نوع سبک امروزه در بازار عمران و ساخت و ساز به شدت محبوب هستند و این محصولات ویژه به دلیل عملکرد مناسب، کارایی بالا و دیگر موارد این چنینی به یک فراورده بی رقیب در صنعت ساختمان تبدیل شده اند. پس اگر قصد ساختن یک سازه مطمئن را دارید، در خرید این بلوک ها شک نکنید.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 10 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید