مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس | IAGCO

مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس

خرید بلوک سبک البرز
خرید بلوک سبک البرز + لیست قیمت
دی ۲۵, ۱۳۹۹
خرید بلوک سبک از مازندران
خرید بلوک سبک از بندرعباس + لیست قیمت
دی ۲۷, ۱۳۹۹
نمایش همه

مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس

مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس

مقایسه دو نوع بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس

همراهان و علاقه مندان حوزه عمران و ساخت و ساز، امروز بار دیگر می خواهیم شما را با یکی از مطالب پرچالش یعنی مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس آشنا نمائیم. پس برای دریافت پاسخ هر کدام از سوال های خود در این باره مطالعه ی این مقاله جامع را از دست ندهید و با ما همراه باشید. البته قبل از این که به مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس بپردازیم بهتر است به طور کامل به بلوک های پایه سیمانی و سیپورکس، ویژگی ها، مزایا و معایب آن ها بپردازیم.

بلوک سیپورکس چیست؟

یکی از انواع بلوک های ساختمانی بلوک سیپورکس است که با نام های مختلفی همانند هبلکس نیز شناخته می شود. درصد بیشتری از افراد این نوع بلوک را با عنوان هبلکس می شناسند. بلوک سیپورکس در دو نوع کلی اتوکلاو و غیر اتوکلاو تولید و در بازار مصلاح ساختمانی عرضه می شود. میزان مقاومتی که در بلوک های سیپورکس وجود دارد بالا بوده و در ترکیبات آن از سیمان استفاده شده و به روش اتوکلاو نمودن تولید می شوند. توجه داشته باشید که این دو مورد مهم ترین دلایل سطح بالای مقاومت این بلوک به حساب می آیند.
البته بلوک های سیپورکس دارای مزایای بیشتری هستند که در ادامه به صورت کامل شرح خواهیم داد. تمامی بلوک ها دارای یکسری مزایا و معایب خاصی هستند که در مقاله های مختلف این سایت مورد بررسی قرار می گیرند. به عنوان مثال شما می توانید تمام اطلاعات مربوط به بلوک پوکه ای را در مقاله مزیت بلوک پوکه ای مطالعه کنید.

بلوک سیپورکس چگونه ساخته می شود؟

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم برای درک بهتر مطالب مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس بهتر است از شیوه ی ساخت و ویژگی های این دو نوع بلوک اطلاعات کاملی داشته باشید. ابتدا باید بگوییم مخلوطی که برای ساخت سیپورکس مورد استفاده قرار گرفته می شود، ترکیبی از سیلیس، سیمان، آهک و همچنین پودر آلومینیوم است. مخلوط آماده شده برای ساخت بلوک سیپورکس باید در دمایی معادل 200 درجه ی سانتی گراد قرار گرفته شود.
فشار مورد نیاز جهت ساخت این نوع بلوک فشاری معادل 12 اتمسفر است. یکی از نکات جالب در ارتباط با ساخت بلوک های سیپورکس بالا آمدن بتن در قالب است. هنگامی که مخلوط ها حرارت می بینند افزایش حجم پیدا کرده و به اندازه های مشخصی از قالب بالا می آیند که به چنین اتفاقی به اصطلاح کیک می گویند. در نهایت بلوک های آماده شده آماده ی برش می شوند.

این مقالات را از دست ندهید:  مقایسه پوکه معدنی با پوکه صنعتی

مشاوره خرید بلوک

بلوک پایه سیمانی چیست؟

بلوک های پایه سیمانی یکی از رایج ترین نوع بلوک های موجود در بازار مصالح ساختمانی است. در ساخت این نوع بلوک، از سیمان به عنوان ماده ی پایه استفاده شده و از ترکیب مواد دیگری همانند ماسه و … در ساخت بلوک های سیمانی استفاده می شود. . بلوک های سیمانی نیز با استاندارد های مختلفی تولید شده و هر کدام در ساخت قسمت های خاصی از یک ساختمان مورد استفاده قرار گرفته می شوند. ما در شرکت IAG تولید کننده بلوک سبک می توانیم به شما بهترین مصالح ساختمانی را ارائه دهیم.

مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس

مقایسه بلوک پایه سیمانی و سیپورکس

از هر دو نوع بلوک اشاره شده برای ساخت و سازهای مختلفی استفاده می شود، اما تفاوت های بسیاری بین بلوک های پایه سیمانی و بلوک های سیپورکس یا همان هبلکس وجود دارد که در ادامه به صورت کامل شرح می دهیم.

تفاوت در میزان عایق صدا

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که در مقایسه بلوک های پایه سیمانی و بلوک سیپورکس دیده می شود، تفاوت در سطح عایق بودن بلوک است. به طور معمول بلوک های سیپورکس برای دیواره چینی و آپارتمان ها که عایق بودن صوت از اهمیت زیادی برخوردار است، مورد استفاده قرار گرفته می شود.

تفاوت در عایق حرارت و سرما

یکی دیگر از مسائلی که در ارتباط با مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک های سیپورکس مورد توجه قرار می گیرد، میزان عایق حرارت است. از مهم ترین تفاوت هایی که بین این دو نوع بلوک دیده می شود، تفاوت در سطح عایق بودن آن ها در برابر سرما و حرارت است به این صورت که بلوک های سیپورکس با توجه به مواد به کار رفته در ساخت آن، عایق بسیار خوبی در برابر حرارت و سرما به حساب می آیند و این مهم ترین دلیل استفاده ی فراوان آن ها در امر ساخت و ساز است.

این مقالات را از دست ندهید:  چسب بلوک چیست و مزایای استفاده از آن

این در حالی است که بلوک های سیمانی در برابر حرارت و سرما هیچگونه عایقی ندارند و در صوت استفاده از این بلوک در دیواره چینی و … و تکمیل شدن ساخت و ساز نیاز به عایق کاری وجود خواهد داشت.

تفاوت در سطح عایق رطوبت

اگر به صورت کاملا دقیق به مقایسه بلوک پایه سمیمانی و بلوک سیپورکس بپردازیم باید سطح عایق رطوبت را در این دو نوع بلوک نیز بررسی کنیم. بلوک های سیپورکس در برابر رطوبت کاملا عایق می باشند و مقاوت بسیار زیادی در برابر رطوبت دارند. در حالی که سطح عایق رطوبت در بلوک های پایه سیمانی بسیار کم است.

تفاوت در ابعاد

یکی دیگر از مواردی که می تواند در مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس مورد بررسی قرار گرفته شود، ابعاد بلوک ها است. بلوک های سیپورکس ابعاد بزرگ تری نسبت به بلوک های پایه سیمانی دارند. این میزان بزرگی ابعاد به گونه ای است که اندازه ی ابعاد یک بلوک سیپورکس سه برابر اندازه ی ابعاد یک بلوک پایه از نوع سیمانی است. بزرگ بودن ابعاد (طول) بلوک سیپورکس سبب شده است سرعت اجرای فعالیت های ساخت و ساز با استفاده از این نوع بلوک نسبت به بلوک های دیگر افزایش بیشتری داشته باشد.
به همین دلیل هزینه ی اجرایی این نوع بلوک نسبت به بلوک پایه از نوع سیمانی کم تر خواهد بود. همچنین شما می توانید برای بررسی بلوک سه جدار و بلوک دو جدا، مقاله ی جالب تفاوت سه جدار و بلوک دو جدار را مطالعه کنید.
همچنین در صورتی که نیاز به خرید انواع بلوک ها با کیفیت بالا و هزینه های مناسب دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم از دیگر مقالات و صفحات سایت iagco دیدن کنید و قبل از خرید اطلاعات لازم را در زمینه ی انواع بلوک ها بدست آورده و سپس با خیالی آسوده خریدهای مورد نیاز خود را انجام دهید. ما برای شما دو اصل مهم یعنی کیفیت و بهترین قیمت را تضمین می کنیم.

این مقالات را از دست ندهید:  قیمت بلوک هبلکس، خرید بلوک هبلکس

نتیجه گیری

بلوک های سیپورکس و پایه سیمانی از انواع بلوک هایی هستند که به وفور توسط افراد در امر ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. به طور خلاصه مهم ترین نکاتی که در مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس وجود دارد عبارت اند از:
با توجه به مواد موجود در ترکیبات و شیوه ی ساخت خاصی که بلوک سیپورکس دارد این بلوک عایق حرارت، صدا و همچنین رطوبت هست و این مزیت سبب شده از آن بیشتر در ساخت و سازهای آپارتمانی استفاده شود. در مقابل، بلوک های پایه سیمانی در برابر حرارت و صدا و همچنین رطوبت سطح عایق بسیار کمی دارند. ابعاد بلوک سیپورکس بزرگ تر از بلوک های سیمانی است و این امر سرعت ساخت و ساز را افزایش می دهد.
امیدواریم این مقاله برای شما همراهان و دوستان عزیز مفید بوده باشد

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هفت =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید