اطلاعات جامع درمورد دیتیل اجرایی دیوارچینی | IAGCO

اطلاعات جامع درمورد دیتیل اجرایی دیوارچینی

خرید بلوک سبک از مازندران
خرید بلوک سبک از بندرعباس + لیست قیمت
دی ۲۷, ۱۳۹۹
خرید بلوک سبک مازندران
خرید بلوک سبک از مازندران + لیست قیمت
دی ۲۸, ۱۳۹۹
نمایش همه

اطلاعات جامع درمورد دیتیل اجرایی دیوارچینی

دیتیل اجرایی دیوارچینی

هر آنچه را که در ارتباط با دیتل اجرایی دیوارچینی باید بدانیم

کاربران عزیز امروز با بررسی موضوع دیتیل اجرایی دیوارچینی با شما همراه هستیم. پس برای دریافت پاسخ تمام سوالات خود در این زمنیه با ما همراه باشید و مطالعه ی این مقاله را از دست ندهید. نکات مهمی در ارتباط با دیوارچینی و نحوه ی اجرای آن وجود دارد و این نکات در ارتباط با مصالح مورد استفاده و نوع آن ها متفاوت است. به عنوان مثال دیتیل اجرایی دیوارچینی با استفاده آجر با اجرای دیوارچینی با بلوک متفاوت بوده که در ادامه شرح داده خواهد شد.

مهم ترین مزایای دیوارچینی با بلوک های سیمانی کدام اند؟

امروزه از بلوک های ساختمانی به جای آجر در ساخت وساز های مختلف بسیار رایج شده و مهم ترین دلیل آن هم مزایایی است که بلوک ها در دیتیل اجرایی دیوارچینی دارند و در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

مهم ترین مزایای استفاده از بلوک های سیمانی در سازه های مختلف عبارت اند از:

 • به مقدار قابل توجه در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. با توجه به این که دیوارهای ساخته شده با بلوک در جلوگیری از اتلاف انرژی بسیار تأثیرگذار است می تواند در جلوگیری از مصرف انرژی تأثیر گذار باشد.
 • دیواری که با استفاده از بلوک های سیمانی ساخته شده باشد صوت را از خود عبور نمی دهد، به عبارتی دیگر عایق صوت است.
 • هزینه ی مورد نیاز برای اجرای دیوارچینی با استفاده از بلوک بسیار کم تر از سایر مصالح است.
 • با توجه به وزن پایین بلوک ها، انرژی کم تری برای دیوارچینی مورد نیاز است که در نتیجه سرعت کار نیز افزایش چشک گیری پیدا می کند.
 • اجرا کردن دیوارهای بلوکی در داخل و یا خارج از یک ساختمان به راحت ترین حالت ممکن امکان پذیر خواهد بود.
 • دیواره هایی که از بلوک ساخته شده باشند، سطح استحکام بالایی دارند و این استحکام نیز ناشی از چسبندگی بین دوغاب سیمان و ملات موجود با بلوک ها است.
این مقالات را از دست ندهید:  استعلام قیمت هر متر مربع دیوارچینی ساختمان و پارکینگ سال 98

حتما به صفحه بلوک سبک وبسایت ما سر بزنید و به صورت آنلاین محصولات و قیمت های شرکت ما را مشاهده کنید.

دیتیل اجرایی دیوارچینی با استفاده از بلوک چیست؟

دیتیل اجرای دیوارچینیدر این قسمت از مقاله به صورت کامل مهم ترین مراحل موجود در اجرای دیوار را شرح می دهیم، با همراه باشید.

 1. اولین مرحله در فرآیند دیوارچینی عبارت است از ایجاد یک قسمت صاف و تراز که به عنوان پی نیز شناخته می شود. برای ساختن این قسمت صاف و یکدست از ملات استفاده می شود و نکته ای که در این ارتباط وجود دارد این است که ملات باید به اندازه ای معادل دو تا سه سانتی متر از سطح زمین بالاتر بوده و یا به اصطلاح ضخامت داشته باشد.
 2. مرحله ی بعد از تهیه ی سطح صاف و تراز با ملات، مرحله ی قراردهی ردیف اول بلوک ها یا به اصطلاح عامیانه رج اول است.
 3. دیتیل اجرایی دیوارچینی با استفاده از بلوک به این نکته نیز اشاره دارد که هنگام قراردهی بلوک ها باید توجه داشت که قسمت بسته ی بلوک ها باید رو به بالا قرار داده شود و قسمت باز بلوک رو به پایین و در نهایت با استفاده ملات مورد نیاز و مناسب بین بلوک ها چسیندگی به وجود آورده شود.
 4. پس از قراردهی رج اول بلوک ها باید ازملات مناسب و تهیه شده به اندازه ی یک سانتی متر بر روی بلوک ریخته و صاف شود. در این مرحله می توان ردیف های دیگر بلوک ها را چید. برای بالا رفتن دیوار با ارتفاع مناسب باید مراحل گفته شده از قسمت دوم به بعد را تکرار کنید.
 5. یکی از مهم ترین مراحلی که در ارتباط با دیوارچینی باید مورد توجه قرار گرفته شود، استفاده از مهاربند است. استفاده از مهاربند در ساخت دیوار سبب می شود تا هنگام وقوع اتفاق هایی همانند زلزله خسارت ها به حداقل میزان خود برسند. یکی از ابزارهایی که برای همین منظور مورد استفاده قرار گرفته می شود، شمشه است. شمشه ها را با استفاده از گچ و یا ملات دیگری بین زمین و سقف موجود قرار داده و محکم می کنند تا دیوار شاقول ساخته شود.
 6. هنگام اجرا و ساخته شدن دیوار توجه به تراز بودن دیوار حائز اهمیت است.
 7. مرحله ی پایانی یا هشت گیری به مرحله ای گفته می شود که دیوار تا نزدیکی سقف ساخته شده است و برای ادامه ی روند ساخت و به پایان رسیدن آن از چینش دیگر بلوک استفاده می شود. هشت گیری هنگامی مورد استفاده قرار گرفته می شود که دو دیوار به صورت عمود به هم برسند و برای ساخت قسمتی که به هم می سند از روش هشت گیری اریب استفاده می شود. در بسیاری از موارد از آجرهای فشاری جهت انجام دادن این کار در سازه های مختلف استفاده می شود.
این مقالات را از دست ندهید:  خدمات دیوار چینی با آجر در تهران

مهم ترین نکاتی که در دیتیل اجرایی دیوارچینی وجود دارد کدام اند؟

نکات مهم در دیتیل اجرای دیوارچینی

مهم ترین نکاتی که در ارتباط با دیوارچینی وجود دارد عبارت اند از:

 1.  تمامی بلوک های مورد استفاده در ساخت دیوارهای داخلی و خارجی باید با استفاده از آب خیس شوند و این کار سبب می شود تا آب موجود در ملات با استفاده بلوک جذب شده و در نهایت ملات با سرعت خشک نشود.
 2.  از نکات مهم و حائز اهمیت دیگر در این باره امتداد ندادن دیوارچینی تا ستون است. توجه داشته باشید که دیوارچینی باید تا چندسانتی ستون ادامه پیدا کند و فاصله های ایجاد شده با استفاده از پلی استارین قابل پر شدن هستند.
 3.  برای افزایش سطح چسبندگی بلوک و ملات مورد استفاده در ساخت دیوار باید به مدت 3 تا 5 روز عمل آب دهی به دیوار انجام شود. نگهداری دیوار با استفاده از روش آب دهی سبب می شود به میزان قبال توجهی استحکام دیوار ساخته شده افزایش پیدا کند.
 4.  مقدار ملات مورد استفاده در ساخت رج اول همیشه بیشتر از سایر رج ها است، زیرا از ملات برای تراز کردن نیز استفاده می شود.
 5. پس از کار کردن بلوک و قرار دهی آن ب روی ملات به هیچ عنوان نباید آن را تکات داد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله هایی همانند اجرای دیوار محوطه باغ و دیتیل اجرایی آن را که در وبسایت معتبر iagco وجود دارد مطالعه کنید.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید