بلوک سبک دو جداره، قیمت بلوک سبک دو جداره، سفارش آنلاین

بلوک سبک دو جداره چیست و چه کاربردی دارد؟

روش های عایق کردن ساختمان
جدیترین روش های عایق کردن ساختمان
فروردین ۱۸, ۱۴۰۰
بلوک سبک
قیمت بلوک سبک، خرید بلوک سبک ساختمانی
اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۰
نمایش همه

بلوک سبک دو جداره چیست و چه کاربردی دارد؟

بلوک سبک دوجداره

بلوک سبک دوجداره و کاربرد آن

امروزه به دلیل پیشرفت پروژه های عمرانی، ساختمان سازی و همچنین سرمایه گذاری های کلان در این زمینه، مهندسین ناظر پروژه ها همواره به دنبال استفاده از مواد و مصالح ساختمان سازی با بهترین کیفیت هستند؛ به طوریکه در کنار افزایش مقاومت یک بنا، هزینه های ناشی از تهیه مصالح و بازسازی سازه نیز کاهش پیدا کند.

یکی از مصالح به کار رفته در روند ساخت و ساز یک بنا، بلوک سبک است. این نوع از بلوک ها از ترکیب ذرات هوا به همراه بتن به کار رفته در بلوک تهیه می شود که این ترکیب نوعی بافت اسفنجی با مقاومت بالا را به وجود می آید.

البته بلوک های سبک دارای انواع مختلفی مانند بلوک سبک باغی، بلوک سبک دوجداره ، بلوک های سبک سه جداره و … است که در ادامه قصد داریم درمورد بلوک سبک دوجداره، موارد کاربرد آن وهمچنین ویژگی های مهم این محصول مطالبی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

کاربرد بلوک سبک دوجداره

بلوک سبک دو جداره را بیشتر بشناسیم!

کارخانه بلوک سبک دارای تنوع بالایی در ساخت انواع بلوک های سبک است. یکی از انواع بلوک های سبک، بلوک سبک دو جداره بوده که دارای کاربردهای فراوان در زمینه ساخت و ساز است. از این بلوک ها به عنوان مصالحی برای ساخت دیوارهای اصلی و یا دیوارهای جدا کننده استفاده می شود. در ادامه برخی از ویژگی های مهم بلوک سبک دو جداره را برای شما بررسی خواهیم کرد.

وزن بلوک سبک دو جداره:

بلوک های سبک دو جداره وزن پایین تری نسبت به سایر انواع بلوک های سبک دارد و همین موضوع دلیلی بر حفظ کیفیت بلوک های سبک دوجداره خواهد بود. هر مقدار که وزن یک بلوک پایین تر باشد، قطعا مقاومت آن بالاتر و همچنین کار با آن راحت تر انجام می شود؛ البته تمامی بلوک های سبک دو جداره دارای وزن یکسان نیستند و وزن آن ها بر حسب مواد اولیه به کار رفته در بلوک متغیر است.

این مقالات را از دست ندهید:  آشنایی با گچ و سیمان ساختمانی

ابعاد و اندازه بلوک سبک دو جداره:

بلوک های سبک دوجداره در قسمت های مختلفی از یک ساختمان به کار می روند و برحسب کاربردی که دارند در ابعاد مختلفی برش می خورند؛ به این معنا که برای ساخت دیوارهای داخلی ساختمان بلوک هایی با ابعاد کوچکتر و برای ساخت دیوارهای بیرونی پروژه بلوک هایی با سایز بزرگتر ساخته خواهند شد.

علت ایجاد ابعاد مختلف برای بلوک های سبک، متناسب کردن بلوک با نوع سازه برای بالا بردن مقاومت آن است. اصلی ترین موضوع برای انتخاب و به کارگیری مصالح ساختمانی، کیفیت بالا در محصول بوده که بلوک سبک دوجداره به خوبی توانسته است این انتظار را برآورده کند.

مقدار مقاومت فشاری بلوک:

همانطور که گفتیم برای هر قسمت از ساختمان نوعی بلوک سبک با وزن و میزان مقاومت مخصوص به خود استفاده می شود. بلوک های سبک دوجداره دارای میزان مقاومت بالایی در برابر فشار ناشی از ضربه هستند، به طوریکه از این نوع بلوک ها برای ساخت و ساز در مناطق زلزله خیز کشور نیز استفاده می شود.

عایق حرارتی:

از دیگر ویژگی های موجود در بلوک های سبک دوجداره، قابلیت جلوگیری از انتقال حرارت در بنا است که از آن به عنوان عایق حرارتی نام برده می شود. به دلیل وجود دو لایه در این نوع از بلوک ها، قدرت حفظ حرارت در ساختمان ساخته شده از این بلوک افزایش پیدا می کند.

سرعت اجرا:

هر اندازه که ابعاد بلوک ها بزرگتر باشد سرعت روند کار با محصول نیز بالاتر می رود. در بلوک های سبک دوجداره تا حدودی این سرعت بالا بوده وهمچنین به دلیل وجود فضاهای خالی تعبیه شده در بلوک، قابلیت اجرای سیم کشی در آن ها نیز وجود دارد.

میزان کارپذیری:

میزان کارپذیری بلوک، به معنای میزان توانایی اجرای عملیلات های مختلف بر روی محصول است. عملیات های مختلفی مانند سیم کشی و یا کوبیدن میخ های فولادی در بلوک از ویژگی های خاص این نوع از بلوک ها هستند که به راحتی و بدون شکستگی بلوک انجام می شود.

این مقالات را از دست ندهید:  ماسه شکسته بهتر است یا ماسه طبیعی(ماسه رودخانه ای)؟

بلوک های سبک دوجداره از لحاظ سطح عایق صوتی در چه وضعیتی قرار دارند؟

عایق صوتی بودن بلوک سبک دوجداره

بلوک های سبک دوجداره از دو لایه مجزا ساخته شده اند که وجود این دو لایه در کنار همدیگر بلوک را مقاوم تر می کند. به کار رفتن بلوک های سبک دوجداره در دیوارهای داخلی و یا خارجی یک ساختمان موجب ایجاد یک سطح مقاومت صوتی می شود که این سطح از مقاومت نسبت به بلوک های معمولی بیشتر است.

خالی بودن فضای خالی بین دوجداره در بلوک سبک علتی برای کند شدن سرعت عبور صوت از دیوار و در نتیجه به وجود آمدن خاصیت عایقی جسم خواهد بود. البته بلوک هایی با جداره های بیشتری هم تحت عنوان بلوک های سه جداره وجود دارند که دارای سطح مقاومت عایقی بیشتری هستند.

با موارد کاربرد بلوک های سبک دوجداره آشنا شویم!

بلوک های سبک از پر استفاده ترین مصالح ساختمانی موجود در بازار هستند که در موارد زیادی به کار می روند. در ادامه به چند مورد از این کاربرد ها اشاره می کنیم.

1. اصلی ترین کاربرد بلوک های سبک، ساختمان سازی است؛ چرا که این بلوک ها دارای وزن سبک و مقاومت بالا هستند که تا حدود زیادی می تواند در هزینه های مربوطه صرفه جویی کند.
2. دیوارهای داخلی بنا و همچنین دیوارهای خارجی آن از موارد پر کاربرد بلوک های سبک هستند که با به کار بردن این مصالح می توان مراحل اجرای ساختمان را در جهت مقاوم سازی پیش برد.
3. استفاده از بلوک های سبک برای مکان هایی که نیاز به حفظ دما و حرارت دارند، از دیگر موارد کاربرد این بلوک ها است. همانطور که گفتیم یکی از ویژگی های بلوک سبک دوجداره قابلیت حفظ دما توسط آن است، به سبب همین خاصیت از این نوع بلوک ها برای ساخت مکان های مهم مانند بیمارستان و مراکز آتش نشانی استفاده می شود.
4. از دیگر موارد کاربرد بلوک های سبک دوجداره می توان به استفاده از آن ها به عنوان عایق های صوتی و رطوبتی اشاره کرد. ساخت مراکزی مانند کتابخانه های عمومی، بیمارستان، درمانگاه، اداره و مراکز آموزشی نیازمند بهره گیری از این مزایا هستند.

این مقالات را از دست ندهید:  نحوه دیوار چینی با انواع سنگ (توضیحات جامع)

محدوده قیمت بلوک سبک

بازه قیمت و محدوده قیمت بلوک سبک دو جداره

عوامل مختلفی بر قیمت نهایی بلوک سبک تولید شده در کارخانجات بلوک زنی تاثیر می گذارد که البته این تعرفه ها به صورت مصوب شده در اختیار آن ها قرار می گیرد و هیچ تولید کننده ای مجاز به سرپیچی از این قوانین نخواهد بود. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مهم ترین عامل تعیین قیمت بلوک های سبک، کیفیت مواد اولیه به کار رفته در مرحله ساخت محصول است. هر اندازه که کیفیت بلوک بالاتر و دارای مقاومت بیشتر باشد به تبع آن قیمت محصول نیز افزایش پیدا می کند.

• از دیگر موارد تاثیرگذار بر قیمت بلوک سبک، ابعاد و سایز برش های بلوک است؛ به این معنا که بلوک های بزرگ تر دارای قیمت بالاتری هستند. طبیعی است که مواد به کار رفته در بلوک های با ابعاد بزرگتر بیشتر بوده و همچنین سرعت کار با این بلوک ها نیز افزایش می باید، به همین دلیل تعرفه خرید این بلوک ها نیز بالاتر می رود.

• عوامل دیگری نیز مانند هزینه های حمل و نقل بلوک و نوع آن نیز بر قیمت نهایی محصول تاثیرگذار است. برای اطلاع از قیمت های دقیق این محصولات می توانید با کارشناسان مربوط در این زمینه تماس گرفته و سوالات خود را از آن ها بپرسید.

و سخن پایانی

بلوک های سبک دوجداره با دو لایه بتنی از پر کاربردترین مصالح به کار رفته در ساختمان سازی هستند که از ترکیب کردن مولکول های هوا به همراه بتن ساخته می شوند. مقاومت بالا، ابعاد استاندارد، عایق صوتی، عایق حرارتی و رطوبتی از ویژگی های مهم این محصول است. از موارد کاربرد بلوک های سبک دوجداره می توان به استفاده از آن در ساخت دیوارهای داخلی و دیوار های خارجی ساختمان اشاره کرد.

 

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + یک =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید