بلوک سبک هرمزگان + لیست قیمت خرید بلوک سبک از هرمزگان

بلوک سبک هرمزگان + لیست قیمت

اجرای تاسیسات در بلوک های سبک سه جدار
اجرای تاسیسات در بلوک های سه جدار
بهمن ۸, ۱۳۹۹
10 روش عایق کردن خانه
10 روش عایق کردن خانه
بهمن ۱۰, ۱۳۹۹
نمایش همه

بلوک سبک هرمزگان + لیست قیمت

آیا می دانید اجرای تاسیسات بلوک سبک به چه صورت است؟

امروز با بررسی موضوع بلوک سبک با شما همراه هستیم. برای دریافت پاسخ سوالات خود در این باره با ما همراه باشید.

مهم ترین مزیت های استفاده از بلوک سبک در صنعت ساخت و ساز کدام اند؟

خرید بلوک سبک هرمزگان

در این قسمت ازمقاله سعی داریم شما را با مهم ترین مزیت های بلوک سبک هزمزگان که سبب شده است از آن در ساخت و سازهای مختلف استفاده شود بپردازیم.

  • یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از این نوع بلوک در ساخت و ساز، کاهش بار مرده ی ساختمان است. در صورتی که بار مرده ی ساختمان کاهش پیدا کند به طبع اعضاء نیز کوچک تر خواهد شد.
  • هنگامی که میزان بار مرده ی یک ساختمان کاهش پیدا کند، میزان نیروی وارد شده به ساختمان کاهش پیدا خواهد کرد و در نتیجه میزان خسارت هایی که به یک ساختمان هنگام اتفاق حادثه هایی همانند زلزله وارد می شود، مقدار ناچیزی خواهد بود.
  • در بسیاری از موارد برای گسترش پل ها، عرشه ی پل با استفاده بلوک های سبک برای تحمل ترافیک های بیشتر بزرگ می شود. نکته ای که در ارتباط با این عمل وجود دارد این است که هیچگونه تغییر در سازه به وجود نمی آید.
  • همچنین از بلوک های سبک در قسمت های کفی ساختمان نیز استفاده می شود و مهم ترین دلیل استفاده از آن ها در کف ساختمان نیز، ضد آتش بودن بلوک ها است.
  • حمل و نقل و جابه جایی انواع بلوک های سبک بسیار راحت است و این ویژگی بلوک ها سبب می شود سرعت کار و اجرای آن ها بیشتر شده و در نهایت به کمک گرفتن از کارگر کمتری نیاز خواهد بود.
  •  عایق حرارتی و صوتی بودن یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های بلوک سبک هرمزگان است. هنگامی که از بلوک های سبک هرمزگان در ساخت و سازهای مختلف دیگر ساختمان استفاده شود، نیازی به عایق کاری نخواهد بود. از دیگر مزیت های این نوع بلوک می تواند به مقاومت بالای آن در برابر نفوذ آب و رطوبت اشاره کرد.
این مقالات را از دست ندهید:  مقایسه بلوک سیمانی با هبلکس

چه تفاوت هایی بین هزینه ی خرید بلوک سبک و بلوک های دیگر وجود دارد؟

در این قسمت از مقاله سعی داریم شما را با مهم ترین عوامل تأثیر گذار در قیمت و خرید بلوک های سبک آشنا کنیم. قیمت تمامی بلوک هایی که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار گرفته می شوند، تحت تأثیر عوامل زیادی قرار گرفته می شود و این مهم ترین دلیل وجود نوسانات مداوم در قیمت مصالح ساختمانی از جمله بلوک ها است.
از مهم ترین عواملی که در میزان قیمت هر بلوک تأثیر گذار است، می توان به قیمت سیمان، قیمت مواد اولیه ی مورد نیاز جهت ساخت بلوک و … اشاره کرد. این که قیمت موادی همانند پوکه های معدنی، پوکه های صنعتی، شن، ماسه و … چه مقدار باشد می تواند به صورت مستقیم در قیمت بلوک های تولید شده تأثیر بگذارد. عوامل دیگری از جمله متغیر بودن هزینه های مربوط به حمل و نقل می تواند در کم و یا زیاد بودن هزینه های خرید نقش مهمی را ایفا کند. از این رو وبسایت Iagco برای کاهش هزینه های مربوط به خرید بلوک های سبک برای تمامی عزیزان ساکن رشت، یک صفحه ی اختصاصی تحت عنوان بلوک سبک رشت طراحی کرده تا با مناسب ترین قیمت و باتوجه به روش های مورد نیاز خود، نسبت به خریداری بهترین بلوک از نوع سبک اقدام کنند.

بلوک سبک چگونه ساخته می شود؟

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، تفاوت های زیادی بین روش ساخت بلوک های سبک و سایر بلوک ها وجود ندارد و مهم ترین تفاوت هایی که در ساخت بلوک های سبک و سایر بلوک ها وجود دارد، مربوط به ساخت ملات (مواد مورد استفاده در ساخت) و روش هایی که با استفاده از آن ها قالب دهی انجام می شود. بلوک های سبک انواع مختلفی دارند و در ساخت هر کدام از مواد اولیه ی متفاوتی با توجه به ویژگی های خاصی که دارند استفاده می شود. به عنوان مثال روش تولید بلوک های سبک سفالی با روش تولید بلوک های پوکه ای کاملا متفاوت بوده و این تفاوت به دلیل وجود تناقض در مواد اولیه ی مورد استفاده در ساخت آن ها است.
مهم ترین و اساسی ترین روش تولید تمامی بلوک ها به این صورت است که مواد اولیه ی مورد نیاز با توجه به نیاز و نسبت های دقیق به طور کامل میکس می شود. پس از استفاده از دستگاه های مخصوص و میکس کردن تمامی مواد به بهترین شکل ممکن، مواد آماده شده درون دستگاه مخصوص ریخته می شود تا با استفاده از آن عمل قالب دهی انجام شود. هنگامی که مواد میکس شده درون قالب ها ریخته شدند، درون اتاق های بخاری مخصوص قرار می گیرند. قرار دادن قالب بلوک ها در اتاق های بخار سبب می شود تا تمامی رطوبت موجود در آن ها ار بین رفته و خشک شوند.
پس از این که رطوبت بلوک های تولید شده از بین رفت و کاملا خشک شدند، باید به صورت کامل شماره گذاری و دسته بندی شوند. پس از به اتمام رسیدن مرحله ی دسته بندی، بلوک ها آماده ی ارسال شدن به نقاط مورد نیاز در سراسر کشور می شوند.

این مقالات را از دست ندهید:  خرید بلوک سبک از قم + لیست قیمت - خرید آنلاین

چه تفاوت هایی بین پوکه ی معدنی و پوکه ی صنعتی مورد استفاده در ساخت بلوک سبک وجود دارد؟

با توجه به کاربردهای فراوانی که این دو ماده در تولید بلوک های سبک دارند، در این قسمت از مقاله به بررسی تفاوت های موجود بین این ماده می پردازیم.

پوکه های صنعتی مود استفاده در ساخت بلوک

در ساخت پوکه های صنعتی از خاک رس مرغوب استاده می شود و برای تولید این نوع پوکه به حرارتی معادل 1200 درجه ی سانتی گراد نیاز است. شکل پوکه های صنعتی تقریبا گرد است و بر روی سطح آن ها حالتی زبر و ناهمراه دارد. با توجه به نوع خاک مورد استفاده در ساخت این نوع پوکه ها و شیوه ی خاصی که در تولید آن ها استفاده می شود، وزن نهایی آن ها بسیار پایین است و هنگامی که از آن ها در ساخت بلوک ها استفاده شود، سبب کاهش وزن بلوک تولید شده می شود و میزان مقاوت بلوک سبک را در برابر حرارت و رطوبت افزایش می دهد.

پوکه های معدنی مورد استفاده در ساخت بلوک

هنگامی که این نوع پوکه تولید می شود، بر روی سطح آن مقدار قابل توجهی حباب ایجاد می شود. ایجاد شدن حباب بر روی سطح این نوع پوکه ها سبب می شود آن ها به مقدار قابل توجهی متخلخل شوند. مهم ترین ویژگی پوکه های معدنی، وزن بسیار پایین آن ها و مقاومت بسیار بالایی است که در برابر رطوبت و حرارت دارند.

نتیجه گیری

در این مقاله اختصاصی، به بررسی بلوک سبک پرداختیم و این محصول محبوب را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم از محتوای این مقاله لذت برده باشید.

این مقالات را از دست ندهید:  معایب استفاده از بلوک هبلکس

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − یک =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید