خرید بلوک سبک از کیش + لیست قیمت | IAGCO

خرید بلوک سبک از کیش + لیست قیمت

تفاوت بلوک های 3 جدار با بلوک 2 جدار
تفاوت بلوک 3 جدار با 2جدار چیست؟
دی ۲۱, ۱۳۹۹
خرید بلوک سبک از قم
خرید بلوک سبک از قم + لیست قیمت – خرید آنلاین
دی ۲۳, ۱۳۹۹
نمایش همه

خرید بلوک سبک از کیش + لیست قیمت

خرید بلوک سبک از کیش

خرید بلوک سبک از کیش

کاربران گرامی امروز قصد داریم موضوع بلوک سبک کیش و مزایای استفاده از آن را مورد بررسی قرار دهیم، پس با ما همراه باشید تا از اطلاعات کارآمد موجود در این مقاله بهره ببرید.

به طور کلی بلوک های مورد استفاده در ساخت و سازهای ساختمانی انواع بسیاری دارند که این تنوع بالا سبب شده کیفیت و هزینه ها نیز متفاوت باشند. با توجه به این که بررسی تمامی بلوک های مورد استفاده در ساخت مکان های اداری و مسکونی بسیار زمان بر است ما در این مقاله تمام ویژگی ها و مزایای بلوک های سبک و همچنین مقایسه شاخص کاهش صوت در بلوک های مختلف را بررسی می کنیم.

بلوک سبک چیست؟

خرید بلوک سبک از کیش + لیست قیمت

بلوک های سبک کیش یکی از انواع مختلف بلوک های مورد استفاده در ساخت و ساز هستند که با توجه به نامی که دارند، وزن بسیار پایینی داشته و بیشتر برای ساخت مکان هایی که وزن پایین ساختمان اهمیت بیشتری دارند، مورد استفاده قرار گرفته می شوند. همچنین امروزه افراد بسیاری برای ساخت و ساز های خود به دنبال خرید بلوک های سبک کیش با بالاترین کیفیت هستند. در ادامه به صورت کامل انواع بلوک مناسب و مورد استفاده در ساخت و ساز را مقایسه کرده و ویژگی آن را مورد بررسی قرارمی دهیم، پس با ما همراه باشید.

انواع بلوک سبک کدام اند و چه ویژگی هایی دارند؟

در این قسمت از مقاله با بررسی انواع مختلف بلوک سبک با شما همراه هستیم.

مطلب پیشنهادی: بلوک سبک لیکا

بلوک سبک نوع سیمانی

یکی از رایج ترین بلوک هایی که جهت ساخت و سازها با استحکام بالا مورد استفاده قرار می گیرد، بلوک سیمانی است. در ساخت ساختمان ها از بلوک های سیمانی بیشتر در ساخت قسمت های دیواره ها و سقف استفاده می شود. این نوع بلوک ها در اندازه های بسیار متفاوت و به طبع با وزن های بسیار متنوعی ساخته می شود. از مهم ترین ملاک هایی که در اندازه و وزن بلوک های تولیدی مورد توجه قرار گرفته می شود، نیاز مشتری است. به عنوان مثال وزن بلوکی که برای ساخت دیوار مورد استفاده قرار می گیرد با وزن و ابعاد بلوک سیمانی که برای ساخت سقف مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار متفاوت است.

این مقالات را از دست ندهید:  سبک کردن سازه با بلوک سبک به جای بلوک قدیمی

نکته ای که در این باره حائز اهمیت و قابل توجه است، اندازه ی مشخص شده و استانداردی است که توسط سازمان نظام مهندسی مورد تأیید قرار گرفته و توسط تولید کننده های بلوک مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین مهم ترین موادی که در ساخت بلوک سبک های کیش نوع سیمانی مورد استفاده قرار می گیرد سیمان، شن، ماسه، پرتلند و استفاده از آب به صورت ریخته گری است.
همراهان عزیز، به این موضوع نیز توجه داشته باشید که یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب بلوک، مقایسه شاخص کاهش صوت در بلوک های مختلف است.

بلوک سبک نوع گچی

یکی از مهم ترین ویژگی های بلوک سبک کیش از نوع گچی تنوع زیاد آن ها در تولید است. تعداد زیادی از این بلوک ها با توجه به ابعاد و وزن های مشخصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین کاربرد این نوع بلوک ها، در دیوارهای پیش ساخته است. این نوع بلوک ها دارای سطح بسیار صاف و یکدست بوده و دارای فاق و زبانه هستند. مهم ترین کاربرد فاق و زبانه در بلوک گچی، راحتی استفاده و درهم قرار گرفتن آن ها است. توجه داشته باشید که برای استفاده از آن ها (ملات مورد نیاز)ازگچ استفاده می شود.

بلوک سبک نوع فوم سقفی

نوع دیگری از انواع بلوک سبک، بلوک فوم سقفی است که با نام بلوک پلی استارین نیز شناخته می شود. بیشترین کاربرد این نوع بلوک در ساخت و ساز ساختمان های بسیار بلند است. در مراکز تجاری بزرگ از این نوع بلوک به مقدار زیادی استفاده می شود و مهم ترین دلیل آن هم کاهش وزن ساختمان است.

این مقالات را از دست ندهید:  عایق گرمایی، مهم ترین ویژگی بلوک سبک

بلوک سبک نوع سفالی در چه نوع ساخت و سازهایی مورد استفاده قرا گرفته می شود؟

خرید بلوک سبک از کیش

بیشتر افراد این نوع بلوک را با نام بلوک رسی نیز می شناسند. موادی که در ساخت بلوک رسی مورد استفاده قرار می گیرد، عبارت اند از آب و رس. ازاین نوع بلوک ها در قسمت هایی از ساختمان که باربر نیستند استفاده می شود. بلوک های رسی یا همان سفالی در دو نوع سقفی و دیواری تولید و در بازار مصالح عرضه می شود. در ساخت بلوک های سفالی سقفی یکسری شیار در سطح آن قرار می دهند که دلیل اصلی این کار، به وجود آوردن چسبندگی با ملات یا بتن است. جالب است بدانید تمامی بلوک های سفالی به دلیل تولید شدن در کارخانه، شکلی یکدست و یکسان دارند. همچنین برای اطلاع از ماهیت اجرایی بلوک سه جداره، مقاله جالب اجرای تاسیسات در بلوک های سه جداره چگونه است؟ را مطالعه کنید.

بلوک های سبک نوع هبلکس چه ویژگی هایی دارند؟

این نوع بلوک سبک کیش با استفاده از بتن متخلخل ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین ویژگی این بلوک ، مقاومت فوق العاده در برابر فشار است. ضخامتی که برای دیواره ی داخلی بتن هبلکس استفاده می شود ضخامتی برابر ده سانتی متر و ضخامت دیوار اطراف برابر با پانزده سانتی متر است. هبلکس در دو نوع اصلی اتوکلاوی و غیر اتوکلاوی تولید می شود و به طبع بلوکی که غیر اتوکلاوی باشد نسبت به نوع اتوکلاوی قیمتی ارزان تر دارد. این نوع بلوک وزن بسیار کمی دارد.

بلوک های سبک معدنی در چه ساخت و سازهایی استفاده می شوند؟

بلوک معدنی نیز در دسته ی بلوک های سبک قرار می گیرد. با توجه به این که در ساخت این نوع بلوک از مقدار خاصی سیمان استفاده می شود، به هر اندازه ای که سیمان بیشتری در ساخت این بلوک استفاده شود، مقاومت بیشتری نیز خواهد داشت. بلوک های معدنی دارای ویژگی های برتری همانند وزن پایین، عایق صوتی، و همچنین عایق گرمایی می باشند که در ساخت آن ها از استانداردهای خاصی استفاده شده است.
در صورت نیاز به هر نوع بلوک با کیفیت بالا می تواند به سایت iagco مراجعه کرده و با خیالی آسوده اقدام به خریداری بلوک با ویژگی های مورد نیاز خود نمایید. نکته ای که درارتباط با خریداری بلوک باید مورد توجه قرار گرفته شود این است که قبل از خریداری به طور کامل از معتبر بودن مرکزی که قصد خریداری بلوک را دارید اطمینان حاصل کنید. به همین دلیل ما به شما iagco را پشنهاد می کنیم تا با خیالی راحت اقدام به خریداری مصالح مورد نیاز خود کنید.

این مقالات را از دست ندهید:  بلوک سبک پوکه ای، مزیت های بلوک پوکه ای

نتیجه گیری

امروزه در امر ساخت و ساز از بلوک ها با ویژگی های متفاوتی استفاده می شود. یکی از بلوک هایی که در ساخت و ساز های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، بلوک سبک است. بلوک سبک خود نیز به چندین دسته تقسیم می شود و هر کدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند. همان طور که گفتیم از جمله بلوک های سبک می توان به بلوک های معدنی، هبلکس، سفالی و… اشاره کرد.
همچنین تفاوتی که در انواع بلوک های سبک وجود دارد، تفاوت در مواد مورد استفاده و شیوه ی ساخت آن ها است که سبب شده مقاومت، وزن، ابعاد و … در هر یک آن ها متغیر باشد.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید