عایق گرمایی بلوک سبک، مهمترین ویژگی یک بلوک

عایق گرمایی، مهم ترین ویژگی بلوک سبک

نکات مهم هنگام خرید بلوک سبک
نکات مهم خرید بلوک سبک چیست
بهمن ۲۲, ۱۳۹۹
بلوک سبک سه جدار
بلوک سبک سه جدار چیست و چه کاربردی دارد؟
بهمن ۲۴, ۱۳۹۹
نمایش همه

عایق گرمایی، مهم ترین ویژگی بلوک سبک

بلوک سبک عایق گرمایی

آیا بلوک سبک عایق گرمایی می باشد؟

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین مصالحی که در ساخت و ساز مورد نیاز است، بلوک های ساختمانی هستند که در انواع مختلفی تولید و مورد استفاده قرار گرفته می شوند. بلوک های ساختمانی با توجه به معیارهای تفاوتی دسته بندی می شوند و یکی از رایج ترین دسته بندی ها، بر اساس وزن آن ها است. دسته بندی بلوک ها بر اساس وزن به سه دسته ی بلوک سبک، بلوک نیمه سبک و در نهایت بلوک سنگین تقسیم می شوند.

در این میان، عایق گرمایی بلوک سبک یکی از مهم ترین و برترین ویژگی هایی است که سبب شده این دسته از بلوک ها، بیشتر از سایر بلوک های ساختمانی در سازه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته شوند. در یکی دیگر از مقالات اختصاصی Iacgo با شما عزیزان همراه هستیم و این بار می خواهیم یکی دیگر از ویژگی های فوق العاده و راضی کننده بلوک های سبک یعنی عایق گرمایی آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

عایق گرمایی بلوک سبک، روش اجرای بلوک سبک

 ویژگی به نام عایق بودن

هدر رفتن انرژی مصرف شده، می تواند هزینه های زیادی را به دنبال داشته باشند. از طرفی دیگر، تمام منابع سوخت فسیلی رو به اتمام هستند، از این رو یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چنین مشکلی، استفاده از مصالحی است که میزان هدر رفتن انرژی مصرف شده را به حداقل ممکن می رسانند. یکی از بهترین مصالحی که در ساخت و ساز با این هدف تولید و مورد استفاده قرار گرفته می شود، بلوک های ساختمانی سبک هستند.

این مقالات را از دست ندهید:  خرید بلوک سبک از قم + لیست قیمت - خرید آنلاین

استانداردهای زیادی در  ارتباط با عایق صوتی و حرارتی بودن مصالح ساختمانی در مقررات ملی آمده است که مبحث شماره ی 19 آن، مربوط به مصالح عایق حرارتی است. در این مبحث آمده است که تمام افراد فعال در زمینه ی ساخت و ساز، موظف هستند از مصالح ساختمانی استفاده کنند که عایق های حرارتی مناسبی باشند.

همچنین در این مبحث آمده است که تمامی افراد باید از مصالحی استفاده کنند که در نهایت، موضوع صرفه جویی در مصرف تمامی انرژی ها در یک ساختمان به وقوع بپیوندد. در واقع بلوک های عایق به بلوک هایی گفته می شود که با استفاده ازروش های جدید و به روز و همچنین استفاده از مواد مختلف همانند پوکه ها و…، علاوه بر کاهش وزن مرده ی ساختمان، از هدر رفتن انرژی های حرارتی جلوگیری می کنند.

بلوک سبک و نحوه پیاده سازی آن

همانطور که در قسمت های قبل اشاره کردیم، عایق گرمایی بلوک سبک به دلیل شیوه ی خاص مورد استفاده جهت تولید و همچنین استفاده کردن از موادی که در کنار کاهش وزن بلوک عایق حرارتی و وصوتی بودن را ارائه می دهند، وجود دارد. پوکه های معدنی و صنعتی که در بسیاری از موارد به جای سنگدانه در تولید بلوک سبک مورد استفاده قرار گرفته می شوند، وزن بسیار پایینی دارند و این موضوع می تواند وزن یک بلوک را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

روش اجرای بلوک سبک و پیاده سازی آن نیز بسیار راحت تر از سایر بلوک ها بوده و مهم ترین علت این موضوع نیز، وزن بسیار پایینی است که آن ها دارند.

این مقالات را از دست ندهید:  بلوک سبک قزوین + لیست قیمت و سفارش آنلاین

اولین نکته ای که درباره بلوک های سبک و نحوه اجرای آن باید بدانید، میزان چسبندگی زیادی است که بین بلوک و ملات وجود وجود دارد زیرا در تولید این دسته از بلوک ها، از مقداری آهک استفاده می شود.

علاوه بر عایق گرمایی بلوک سبک که سبب جلوگیری از هدر رفتن انرژی مصرف شده می شود، قابلیت برش این دسته از بلوک ها به شکل بدون دردسر و به راحت ترین حالت ممکن است. به طور کلی اجرا کردن تاسیسات مختلف و مورد نیاز در این دسته از بلوک ها به راحتی انجام می شود. علاوه بر این موارد، جالب است بدانید که بلوک سبک پس از اجرا شدن و نصب تاسیسات مختلف بر روی آن، بسیار ساده برش داده می شود و می توان لوله ی گاز، لوله ی آب، کابل برق و … را بر روی این دسته از مصالح نصب کرد.

به طور معمول بلوک های سبک با پایه ی سیمان تولید می شوند و علاوه بر مزیت های اشاره شده، دارای مزایای شرح داده شده نیز هستند.

  • عایق صوتی هستند.
  • عایق رطوبت هستند.
  • قابلیت برش را به ساده ترین حالت ممکن دارند.
  • دور ریزی بسیار کمی را در مقایسه یا سایر مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز دارند.
  • نیاز به مصرف ملات کم
  • با توجه به وزن بسیار پاینی که دارند، وزن مرده ی ساختمان را کاهش می دهند و هنگام اتفاق افتادن حادثه هایی همانند طوفان های شدید، زلزله و… خسارت های بسیار ناچیزی به ساختمان وارد خواهد شد.
  • سرعت اجرای بسیار بالایی دارند و این سرعت بالا به دلیل وزن پایین و راحتی جا به جایی است.
این مقالات را از دست ندهید:  تفاوت بلوک لیکا و بلوک هبلکس

مشاوره خرید بلوک

نتیجه گیری

بلوک های مورد استفاده در ساخت و ساز با توجه به معیارهای متفاوتی دسته بندی و مورد استفاده قرار گرفته می شوند. عایق گرمایی، یکی از بهترین و بی نظیرترین ویژگی های بلوک سبک محسوب می شود و دقیقا به همین دلیل است که جزو محبوب ترین مصالح ساختمانی قرار دارد. همچنین این نوع از بلوک ها علاوه بر جلوگیری از هدر رفتن انرژی مصرفی، مزایای دیگری همانند راحتی اجرا شدن، کاهش وزن مرده ی ساختمان، عایق رطوبت و … را نیز دارا است و به طور کلی مزیت های آن به گونه ای است که نمی توان به راحتی از کنار آن ها عبور کرد. همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که تمامی نکات ذکر شده درباره این بلوک و ویژگی های آن، کاملا براساس تجربه های چند ساله بوده و شما با اطمینان کامل به این مسائل، می توانید با خیالی راحت محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 3 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید