نیوجرسی | IAGCO

نیوجرسی

نیوجرسی ها از قطعات پیش ساخته بتنی هستند که به عنوان مانع بتنی با کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.نام تجاری نیوجرسی ها برای نوع دیواری آن  (new jersey wall) و برای نوع جداکننده و محافظ آن (new jersey barrier) نام گذاری می شود.قالب های نیوجرسی می توانند به یکدیگر متصل شده و مسافت های مشخصی را پوشش دهند.در واقع نیوجرسی ها بلوک های سیمانی سایز بزرگی هستند که وزن بالایی داشته برخورد هرگونه عامل خارجی(به طور مثال خودرو) به راحتی آن را تکان نخواهد داد.نوع طراحی هندسی این قطعات آماده به نحویست که هم وظیفه جداکننده را به خوبی به انجام می رساند و هم در صورت برخورد خودرو به آن کمترین صدمه به بلوک نیوجرسی و خودرو خواهد رسید.در ادامه به کاربری های گسترده نیوجرسی ها خواهیم پرداخت.

بلوک نیوجرسی

بلوک نیوجرسی

کاربری بلوک های نیوجرسی(new jersey block)

بلوک های نیوجرسی قالب های بتنی پیش ساخته ای هستند که در خیابان های سطح شهر(گاها جداکننده بین دو لاین) مشاهده نموده اید.اما کاربری های گسترده بلوک های نیوجرسی شامل :

 1. جداکننده معابر تردد خودرو و جدا کننده لاین های جاده ها
 2. مسدود سازی دور برگردان ها،معابر تحت فعالیت عمرانی،و هدایتگرخودرو ها در مکان های عمومی مانند جایگاه های پمپ بنزین
 3. هدایتگر جریان رودخانه های شهری برای جلوگیری از خسارات ناشی از طغیان آب در مواقع وقوع سیل
 4. محافظ در برابر حمله های مسلح و حفظ امنیت
 5. کمتر کردن خسارات وارده بر خودرو در صورت برخورد در مقابل گارد ریل و هدایت بهینه خودروی منحرف شده از مسیر جاده
 6. نوع طراحی هندسی بلوک های نیوجرسی به گونه ایست که در صورت برخورد خودرو از رو به رو و از کناره آن(به دلیل زاویه ملایم)کمترین صدمه بر خودرو و بلوک وارد شده و حکم برگردان خودرو را داشته است.

نیوجرسی جداکننده جاده

علت نامگذاری نیوجرسی

نیوجرسی نام یکی از ایالات کشور آمریکا بوده و موسسه علمی و فناوری استیونز(Stevens Institute of Technology)،اوایل سال 1950 و به دستور مدیریت بزرگراه های ایالات متحده آمریکا و به قصد چند خطه کردن(لاین بندی) بزرگراه ساخته شد.

مشخصات انواع نیوجرسی

 • بلوک های نیوجرسی از تیپ 1(سایز بزرگ)و تا تیپ 9 تقسیم بندی می شوند.
 • بلوک های نیوجرسی از نظر ابعاد طول از 400cm تا 600cm دسته بندی می شوند.
 • ارتفاع قطعات نیوجرسی از 80cm تا 100cm متغیر است
 • دیوار های نیوجرسی در وزن های 5 تن،3.3تن،0.9 تن،2.5تن،1.2تن،3.7تن،5.3تن و 4.6تن وجود دارند.
 • بلوک های تیپ 1 تا تیپ 9 برای کاربری های :بزرگراه،اتوبان و جاده های برون شهری و معابر بیرون شهری که تیر چراغ برق در آن ها تعبیه شده است وجود دارند.
 1.  
نیوجرسی به عنوان قطعات جداکننده مسیرهای ترافیک طراحی و تولید شده اند که در صورت برخورد خودرو به آن آسیب کمتری ببینند و همینطور مانع تصادف دو خودرو از روبه رو و با انحراف خودرو به سمت مقابل جاده می شوند.
سوالی دارید؟ تماس بگیرید