خرید بلوک سبک از قم + لیست قیمت - خرید آنلاین | IAGCO

خرید بلوک سبک از قم + لیست قیمت – خرید آنلاین

خرید بلوک سبک از کیش
خرید بلوک سبک از کیش + لیست قیمت
دی ۲۲, ۱۳۹۹
تفاوت بلوک لیکا و بلوک هبلکس
دی ۲۴, ۱۳۹۹
نمایش همه

خرید بلوک سبک از قم + لیست قیمت – خرید آنلاین

خرید بلوک سبک از قم

آیا می دانید بلوک سبک چه ویژگی هایی دارد و در چه قسمت هایی از یک سازه مورد استفاده قرار می گیرد؟

بلوک سبک، موضوعی است که در این مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم و هر آنچه که در ارتباط با این نوع بلوک و ویژگی های آن وجود دارد را شرح دهیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید.
به طور کلی یکی از مهم ترین مصالحی که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد، بلوک ساختمانی سبک است. این بلوک های ساختمانی در کارخانه بلوک سبک با توجه به مشخصه های متفاوتی دسته بندی می شوند که از رایج ترین آن ها می توان به قیمت بلوک سبک قم، جنس بلوک، ابعاد بلوک، نحوه ی ساخت و … اشاره کرد. ما در این مقاله در ارتباط با تقسیم شدن بلوک ها به انواع مختلف و ویژگی آن ها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

انواع بلوک های سبک قم کدام اند؟

انواع بلوک سبک قم

یکی از مهم ترین مسائلی که در ارتباط با ساخت و سازها توسط مهندسین مورد توجه قرار می گیرد، وزن ساختمان است. وزن ساختمان نیز دارای استاندارد ها و مقدار های مشخصی است که با به کارگیری مصالح مناسب تعیین می شود. در این میان، اگر از این بلوک در ساخت و سازها استفاده شود، اجزاء باربر سازه به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند و می تواند تأثیر بسیاری را در رفتار مناسب سازه در برابر اتفاق هایی همانند زلزله و … داشته باشد.
با توجه به این که بیشترین وزن یک ساختمان را، وزن دیواره های آن تشکیل می دهند، با استفاده از بلوک های از نوع سبک می توان میزان وزن کلی ساختمان را مقدار قابل توجهی کاهش داد.
به طور کلی بلوک های سبک قم به انواع مختلفی از جمله بلوک های هبلکس، بلوک های سفالی، سیمانی و … تقسیم می شوند که به صورت کامل و به همراه مزایا و ویژگی ها در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند.

بلوک نوع سبک معدنی در چه ساخت و سازهایی کاربرد دارد؟

بلوک معدنی در گروه بلوک های سبک قرار گرفته می شود و در ارتباط با مقدار سیمان به کار رفته در ساخت آن باید بگوییم که ارتباط نزدیکی بین محتوای سیمان بتن پومیس و سطح مقاومت بلوک ساخته شده وجود دارد. برای به دست آوردن مقدار مقاومت بیشتر در بلوک های سبک معدنی باید مقدار بیشتری از سیمان در ترکیبات آن استفاده شود.
همچنین اگر در استان اراک سکونت داشته و می خواهید بهترین نوع بلوک را تهیه کنید، سری به مقاله بلوک سبک اراک بزنید.

این مقالات را از دست ندهید:  معایب استفاده از بلوک هبلکس

مزایای بلوک هبلکس چیست ؟

یکی از انواع بلوک هایی که با استفاده از بتن متخلخل ساخته می شود و در ساخت و سازهای مختلف مورداستفاده قرار گرفته می شود، بلوک هبلکس است. تمامی افرادی که از این نوع بلوک در سازه های خود استفاده می کنند، دلایل خاص خود را دارند که مهم ترین این دلیل ها عبارت اند از: راحتی فراوان لوله گذاری و حتی سیم کشی ساختمان هایی که دیواره هایی ساخته شده با هبلکس دارند.
بلوک سبک قم مقاومت بسیار بالایی را در برابر حرارت دارد و به نوعی عایق حرارت محسوب می شود. علاوه بر راحت کردن تمامی فعالیت ها ساخت و ساز و عایق حرارت بودن، این بلوک ها عایق صدا نیز هستند و در صورت استفاده از بلوک های هبلکس در ساخت یک ساختمان دیگر به عایق کاری مجدد نیازی نخواهد بود.

بلوک های سبک سفالی به چند دسته تقسیم می شوند و چه کاربردهایی دارند؟

خرید بلوک سبک قم

بلوک های سفالی یکی از رایج ترین بلوک های مورد استفاده در ساخت و سازه های ساختمان ها بلند و در قسمت های غیر باربر هستند که در تولید آن ها از رس استفاده می شود. همچنین قالب هایی که جهت تولید این نوع بلوک ها استفاده می شوند، قالب هایی سوراخ دار هستند که سبب سبک شدن وزن بلوک ها می شود.
بلوک های تولید شده با رس یا همان بلوک های سفالی دارای دو نوع اصلی دیواری و سقفی هستند که با توجه به نام آن ها در ساخت سقف و دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. در ساخت بلوک های سقفی یکسری شیار بر روی سطح آن ها قرار داده می شود و مهم ترین دلیل این کار نیز افزایش سطح چسبندگی مورد نیاز بین بلوک و ملات است. جالب است بدانید به دلیل تولید شدن بلوک های سفالی در کارخانه با قالب های یکسان، شکلی یک دست و یک رنگ دارند.

این مقالات را از دست ندهید:  بلوک عایق حرارت، بلوک های سبک عایق حرارتی

بلوک نوع پلی استایرن در ساخت کدام قسمت ازیک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد؟

بلوک های پلی استایرن که با نام دیگر بلوک فوم سقفی نیز شناخته می شوند در دسته ی بلوک های سبک ساختمانی قرار گرفته می شوند. با توجه به اهمیت فراوان میزان وزن ساختمان های بلند، مصالح سبک مورد توجه قرار گرفته شده و سعی می شود در ساخت و ساز ها از مصالحی با وزن پایین و مقاومت بالا استفاده شود. بلوک های فوم سقفی نیز در ساختمان های بلندی که نباید وزن بالایی داشته باشند استفاده شده و سبب کاهش وزن ساختمان های تجاری و برج ها شده است. به طور معمول وزن یک بلوک فوم سقفی برابر با 15 کیلوگرم است.

بلوک از نوع سبک گچی در چه ابعادی تولید شده و چه ویژگی هایی دارند؟

گچ یکی از مصالح مورد نیاز در ساخت و ساز است که وزن بسیار پایینی دارد و از آن در ساخت بلوک های مختلف استفاده می شود. بلوک های گچی نیز جزء بلوک های سبک مورد استفاده در ساخت ساختمان ها بوده که دارای انواع بسیار مختلفی است. از مهم ترین ویژگی های بلوک سبک قم می توان به وزن بسیار پایین و سطح بسیار صاف آنها اشاره کرد.
برای قرارگیری هر چه بهتر و راحت تر بلوک های گچی از یکسری فاق و زبانه در ساخت آن ها استفاده شده است. برای استحکام بیشتر بین بلوک های گچی از یک نوع چسب مخصوص استفاده شده که البته چسب اشاره شده با گچ مخلوط شده و سپس به عنوان ملات استفاده می شود. بلوک های گچی با استفاده از استاندارد های مشخص شده تولید شده و می توان در ساخت این نوع بلوک ها از یکسری رنگ استفاده کرد که منجر به تولید بلوک های رنگی خواهد شد. البته این تنوع رنگ ها به دلیل کاربرد های بسیار متنوع بلوک های گچی است. همراهان عزیز توجه داشته باشید که همه بلوک های سبک باتوجه به محل سکونت شما موجود هستند و برای مثال اگر ساکن شهر کرج هستید، می توانید مقاله بلوک سبک البرز را مطالعه نمائید و یک خرید ایده آل را تجربه کنید.

این مقالات را از دست ندهید:  دلایل استفاده از میکروسیلیس در بلوک سبک

در ساخت بلوک های سیمانی از چه موادی استفاده می شود؟

شاید شما هم از این موضوع اطلاع داشته باشید که سیمان ماده ای است که می تواند استحکام یک بلوک را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد. به همین دلیل از بلوک های سیمانی در ساخت و سازهایی با استحکام بالا استفاده می شود. توجه داشته باشید که در بیشتر مواقع اندازه های بلوک سبک قم با توجه به نیاز مشتری در نظر گرفته شده و تولید می شود.

قیمت بلوک سبک چه مقدار است؟

قیمت بلوک های تولید شده به عوامل بسیار زیادی از جمله قیمت سیمان، پوکه های معدنی و … بستگی دارد. البته مواردی دیگر در میزان قیمت بلوک سبک تاثیر گذار است که از جمله ی این موارد می توان به هزینه های حمل و نقل و فاصله های موجود بین مرکز خریداری شده با فرد خریدار و … اشاره کرد. در صورتی که به خرید بلوک سبک قم نیاز دارید و می خواهید خریدی ایده آل با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت داشته باشید، بدون شک سایت iagco.ir می تواند انتخاب مطمئن و ایده آلی باشد که با مراجعه به این سایت می توانید قیمت ها و کیفیت های مختلف بلوک ها را با هم مقایسه کرده و با خیالی آسوده مصالح مورد نیاز خود را تهیه کنید.

نتیجه گیری
بلوک سبک قم یکی از رایج ترین مصالح مورد استفاده جهت ساخت وساز های مختلفی است. بلوک های سبک بیشتر در ساخت و سازهایی انجام می شود که وزن پایین ساختمان در کنار مقاومت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. بلوک های سبک انواع مختلفی از جمله بلوک های سیمانی، بلوک های سفالی، گچی، فوم سقفی و … دارد که هر کدام با توجه به ویژگی ها و مزایای خاصی که دارد در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفت =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید