خرید بلوک سبک رشت + لیست قیمت (خرید آنلاین) | IAGCO

خرید بلوک سبک رشت + لیست قیمت (خرید آنلاین)

ویزگی های بلوک سبک استاندارد
بلوک دارای استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟
بهمن ۲, ۱۳۹۹
آموزش اجرای والپست
آموزش اجرا والپست ها با توضیحات کامل
بهمن ۵, ۱۳۹۹
نمایش همه

خرید بلوک سبک رشت + لیست قیمت (خرید آنلاین)

خرید بلوک سبک از رشت

خرید بلوک سبک رشت به صورت آنلاین

کاربران عزیز با بررسی موضوع بلوک سبک و هر آنچه که در ارتباط با این موضوع وجود دارد، همراه شما هستیم. اگر کمی با حوزه عمران و ساخت و ساز آشنا باشید، به خوبی می دانید که امروزه بلوک های ساختمانی به یکی از مهم ترین مصالح ساختمان در صنعت ساخت و ساز تبدیل شده اند. بلوک های ساختمانی انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع ساختمان و کاربرد آن مورد استفاده قرار می گیرند. قبل از این که به بررسی هر موضوع و مسئله ای در این باره بپردازیم، بهتر است یک تعریف کلی از مهم ترین بلوک ساختمانی یعنی بلوک سبک ارائه دهیم تا درک مفهوم سایر توضیحات برای شما راحت تر باشد.

بلوک سبک چیست؟

خرید بلوک سبک از رشت

این بلوک ها یکی از رایج ترین نوع بلوک ها هستند که در صنعت ساخت و ساز به وفور مورد استفاده قرار گرفته شده و به دو دسته ی سبک و نیمه سبک تقسیم می شوند. هر کدام از بلوک های گفته شده در ساخت قسمت خاصی از یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و کارایی خاص خودشان را دارند.
مهم ترین دلیل استفاده از بلوک سبک رشت در ساخت و ساز های مختلف نیز، ویژگی های بسیار خاص و ویژه ای است که این نوع بلوک ها دارا هستند. به عنوان مثال بلوک هایی که به روش سنتی ساخته شده و مورد استفاده قرار گرفته می شدند، وزن بسیار زیادی داشتند و سبب افزایش وزن ساختمان و در نهایت افزایش سطح خسارت وارد شده به ساختمان هنگام وقوع حادثه هایی همانند زلزله می شدند.

اما برای تولید بلوک های از نوع سبک با وزن کم تر و کاهش میزان وزن مرده ی یک ساختمان، از موادی همانند پوکه ی صنعتی و … استفاده می شود.

قیمت بلوک سبک در بازار مصالح ساختمانی چه مقدار است؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که در ارتباط با بلوک سبک رشت وجود دارد، قیمت آن است. سوال هایی همانند آیا خرید بلوک سبک به صرفه تر از خرید مصالح قدیمی تری همانند آجر است یا خیر ؟ و … در این باره وجود دارد که در ادامه این مسائل چالشی را مورد بررسی قرار می دهیم.

این مقالات را از دست ندهید:  مقایسه بلوک پایه سیمانی و بلوک سیپورکس

نکته ای که در ارتباط با خرید و قیمت این نوع مصالح ساختمانی باید مورد توجه قرار گرفته شود، تأثیر بسیار زیادی است که عامل های مختلف بر روی قیمت این نوع مصالح ساختمانی دارد. به عنوان مثال مقدار و نوع مواد مورد استفاده در ساخت بلوک سبک رشت می تواند از مهم ترین عوامل تأثیر گذار در قیمت آن باشد. از دیگر عواملی که می تواند در کاهش یا افزایش قیمت مصالح ساختمانی تأثیر گذار باشد، ابعاد و وزن بلوک استفاده شده است. طبیعی است که بلوک های با ابعاد بزرگ، قیمت بیشتری نسبت به بلوک هایی با ابعاد کوچک تر داشته باشند. همچنین توجه داشته باشید که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های مختلف عمران، همواره از سایت IAGCO دیدن فرمائید و با دریافت اطلاعات بیشتر و مقایسه ی ویژگی بلوک های مختلف و دیگر مصالح ساختمانی، خریدی مطمئن و مناسب را برای خود رقم بزنید.

اجرای بلوک سبک به چه صورت انجام می شود؟

در این قسمت از مقاله سعی داریم به مراحل رایج استفاده از بلوک سبک رشت در ساخت و ساز اشاره کنیم، پس با ما همراه باشید.

خیساندن بلوک های سبک قبل از اجرا

یکی از مهم ترین فعالیت هایی که قبل از اجرای بلوک و ساخت و ساز باید انجام شده و مورد توجه قرار گرفته شود، خیساندن بلوک ها و تمیز کردن آن ها است. توجه داشته باشد که مهم ترین هدف از خیساندن بلوک ها در این مرحله افزایش میزان چسبندگی بین بلوک و ملات مورد استفاده در ساخت و ساز است. عمل خیساندن بلوک ها باید به صورت مرتب طی ساخت وساز تکرار شود تا پس از اجرای بلوک ها میزان رطوبت ملات مورد استفاده توسط بلوک ها جذب نشود و میزان چسبندگی ملات ازبین نرود.

قراردهی ملات

توجه داشته باشید که برای ساخت دیوار، ملات باید به شکلی خاص بین بلوک ها قرار گرفته شود. به این صورت که ملات مورد استفاده همانند دو نوار بر روی بلوک ریخته شده و در نهایت پخش می شود.
در صورت اجرای بلوک سبک به شکل اشاره شده در قسمت قبل، سطح عایق حرارتی و صوتی به در دیوار ساخته شده به بهترین شکل ممکن خواهد بود و دیگر ساختمان مورد نظر نیاز به عایق کاری مجدد نخواهد داشت، این موضوع یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از بلوک سبک رشت در ساخت و سازها است.
نکته ای که در ارتباط با روش ریخته شدن ملات ما بین بلوک های سبک وجود دارد، تفاوت در نوع ملات و ریخته شدن آن بین بلوک ها با توجه به نوع دیوار و باربر یا غیرباربر بودن دیوار است. به عنوان مثال در صورت باربر بودن دیوار در حال ساخت، ملات باید به طور کامل بر روی بلوک و جداره های داخی و خارجی آن ریخته شده و پخش شود و در نهایت بلوک های بعدی چیده شوند.

این مقالات را از دست ندهید:  خرید بلوک سبک از مازندران + لیست قیمت

افقی و قائم بودن بند ها

در این مرحله باید به مقدار زیادی شاقولی بودن دیوار، شمشه، ریسمان کردن کار و … باید مورد توجه قرار گرفته شوند.

توجه به عرض دیوار

یکی از مهم ترین نکاتی که در ارتباط با اجرای بلوک سبک رشت وجود دارد، برابر بودن عرض دیوار با ابعاد بلوک مورد استفاده است. به عنوان مثال در صورتی که عرض دیوار برابر با 2. سانتی متر است باید از بلوکی در ساخت این دیوار استفاده شود که عرضی برابر با 20 سانتی متر داشته باشد.

خودداری از خرد کردن بلوک ها

بلوک های سبک در هیچ نوع ساخت و سازی نباید خرد شده و مورد استفاده قرارگرفته شوند. این موضوع به نکته ای که در قسمت قبل نیز شرح داده شده مربوط می شود. در قسمت قبل نیز اشاره کردیم که عرض بلوک باید هم اندازه ی عرض دیوار باشد و مثالی هم زده شد، پس برای به دست آوردن اندازه ی بلوک مورد نیاز خود و با ضربه ای که به بلوک وارد می شود، امکان خرد شدن قسمت های بلوک وجود دارد و ضربه ساختار آن را از بین می برد.

نکات مربوط به چیدن بلوک ها

مهم ترین نکته ای که در ارتباط با چیدن بلوک ها وجود دارد این است که باید قبل چیدمان بلوک های میانی، بلوک های دو سمت دیوار چیده شود. توجه داشته باشید که یکنواخت بودن بلوک چینی از اهیت بسیار زیادی برخوردار است.
جالب است بدانید وبسایت IAGCO که در زمینه عمران و ساخت و ساز جزو اولین ها بوده و کارنامه درخشانی دارد، برای آن دسته از کسانی که در استان خراسان سکونت داشته و قصد تهیه بلوک سبک را دارند، یک صفحه مجزا با عنوان بلوک سبک خراسان طراحی نموده است که در صورت نیاز می توانید از آن بازدید کنید.

این مقالات را از دست ندهید:  بررسی و مقایسه بلوک لیکا با سفال

مهم ترین مزیت های بلوک از نوع سبک کدام اند؟

در این قسمت از مقاله به بررسی مهم ترین مزیت استفاده از این بلوک ها در ساخت و ساز می پردازیم.

وزن بسیار پایین

همانور که از نام این نوع بلوک ها مشخص است، وزن بسیار پایینی دارند و در کنار این وزن پایین، میزان استحکام آن ها بسیار بالا است.

عایق حرارتی و صوتی

در صورت استفاده از بلوک های از نوع سبک در یک سازه، می توانید تمامی ساختمان را از نظر صوت و حرارت عایق کنید. در چنین شرایطی ساختمان به هیچ گونه عایق کاری نیاز نخواهد داشت.

مقاومت بالا در برابر رطوبت و آتش

بلوک های سبک در برابر هر نوع رطوبت و آتش مقاومت بالایی دارند و یک عایق بسیار مطمئن به حساب می آیند.

نتیجه گیری
در این مقاله به بررسی کامل بلوک سبک و ویژگی های بی نظیر آن پرداختیم. در یک کلام باید گفت،این نوع بلوک یکی از انواع بلوک های ساختمانی است که در صنعت ساخت و ساز به مقدار قابل توجهی مورد استفاده قرار گرفته می شود و در طول یک دهه اخیر، به محبوبیت بسیار بالایی رسیده است.

wikipedia

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید