بلوک سه جداره - بلوک سبک سه جداره - خرید آنلاین

بلوک سه جداره – قیمت و خرید آنلاین بلوک

بروک پوکه ای و مزایای آن
بلوک سبک پوکه ای، مزیت های بلوک پوکه ای
اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۰
بلوک عایق صدا
بلوک عایق صدا، نسل جدید بلوک های سبک
اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰
نمایش همه

بلوک سه جداره – قیمت و خرید آنلاین بلوک

بلوک سبک سه جداره

مزایا و معایب بلوک سبک سه جداره

دنیای ساخت و ساز و پیشرفت های عمرانی موجب شده است تا سالانه میزان بسیار زیادی مصالح ساختمانی در کارخانه ها تولید و به بازار ارائه شود. کیفیت مواد اولیه استفاده شده برای ساخت یک ساختمان باید به اندازه ای باشد که مقاومت را تا سطح بالایی ارتقا ببخشد؛ از این رو مهندسین ناظر و پیمانکاران پروژه ها اقدام به سبک سازی سازه با بهترین مواد و مصالح روز دنیا می کنند.

یکی از مصالح اساسی در آپارتمان سازی، بلوک است که از قالب بندی مواد بتنی به دست می آید. این بلوک های تولیدی دارای انواع مختلفی از جمله بلوک های سبک هستند که به منظور سبک سازی سازه به کار می روند. مواد اصلی تشکیل دهنده این نوع از بلوک، سیمان وماسه است که به نسبت های معینی با هم ترکیب می شوند.

گاهی به منظور مقاوم سازی بیشتر، دیگر افزودنی ها را در ترکیب بتن به کار می برند تا ضمن پایین آوردن وزن بلوک، استحکام آن افزایش پیدا کند.

یکی از انواع بلوک های سبک، بلوک سبک سه جداره است که در ادامه قصد داریم در مورد این نوع بلوک و موارد استفاده آن بیشتر توضیح دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

آشنایی بیشتر با بلوک سبک سه جداره

آشنایی بیشتر با بلوک سبک سه جداره

همانطور که عنوان کردیم یکی از انواع بلوک های سبک، بلوک سبک سه جداره است که دارای سه دیواره مجزا با وزن بسیار پایین است. سبک سازی این بلوک ها می تواندعلتی بر مقاومت بالای آن ها در مجاورت با فشار وضربه باشد. در هنگام تولید این محصول برای کاهش وزن آن تا حد امکان دانه های ریز در ترکیب بتن حذف می شوند.

حداکثر چگالی که برای این بلوک ها در نظر گرفته شده در حدود 1700 بر متر مکعب خواهد بود، یعنی چگالی محصول از این مقدار بیشتر نخواهد شد.

به دلیل ساختار بی نظیر بلوک سبک می توان از آن به عنوان نوعی عایق صوتی و حرارتی در ساختمان استفاده کرد. در مجموع می توان گفت که هدف اصلی از به کار بردن بلوک های سبک سه جداره در ساختمان سازی، بالا بردن کیفیت و حفظ انرژی است.

با موارد کاربرد بلوک های سبک آشنا شوید!

کاربرد بلوک سبک سه جداره

همانطور که می دانید ایران یک کشور زلزله خیز بوده که گاهی خرابی های زیادی را به بار آورده و ضررهای جانی ومالی را به هموطنانمان وارد کرده است؛ از این رو شیوه ساختمان سازی و میزان مقاومت مصالح به کار برده شده در آن بسیار حائز اهمیت است و می تواند هزینه های ناشی از بازسازی ساختمان را کاهش دهد.

این مقالات را از دست ندهید:  مزایای قطعات پیش ساخته بتنی

مقاومت ساختمان همچنین باعث جلوگیری از خسارت های جانی می شود.

استفاده از بلوک پوکه معدنی باعث افزایش مقاومت ساختمان شده و تا حدود زیادی بار اضافی وارد بر ساختمان را کاهش می دهد. این بلوک ها با رعایت استاندارد های بین الملی ساخته می شوند وبا هدف افزایش طول عمر سازه به کار می روند.

اگر در ساخت یک ساختمان از بلوک های سبک استفاده شده باشد در صورت وارد شدن نیروی ناشی از زلزله، سازه می تواند این نیرو را کاهش داده و آن را به پایین ترین حد برساند.

مشخصات ساختاری وفیزیکی بلوک سبک سه جداره

مشخصات فیزیکی مجموعه بلوک های تولیدی در هر کارخانه ممکن است با کارخانه دیگر متفاوت باشد اما در مجموع ویژگی های استاندارد بلوک های سبک سه جداره عبارتند از:

 1. ترکیب بلوک سبک پوکه ای را، آب وسیمان به همراه میزان مجاز آب تشکیل می دهد.
 2. ابعاد استاندارد در نظر گرفته شده برای این محصول 20*15*50 است.
 3. وزن بلوک سبک سه جداره کمتر از 12 کیلوگرم می باشد وبه سبب همین وزن سبک، مقاومت محصول بالا می رود.
 4. میزان مقاومت فشاری در نظر گرفته شده برای این بلوک ها در حدود 25 کیلوگرم خواهد بود.
 5. یکی از ویژگی های مهم بلوک سبک سه جداره قابلیت عایق بودن آن است که این مقدار به حدود 49 دسی بل می رسد.
 6. مقدار عایق حرارتی محصول میزان 0.09 تعیین می شود.
 7. از لحاظ شکل ظاهری، بلوک های سبک به صورت قالب های مستطیلی برش داده می شوند و اغلب برای دیوار چینی در دسترس عموم قرار می گیرد.

آنچه باید درباره بلوک سبک هلبکس بدانید!

یکی از انواع بلوک های سبک سیمانی، بلوک هلبکس است که دارای مقاومت بسیار بالا در برابر فشار و ضربه خواهد بود. خاصیت عایق صوتی و عایق حرارتی از ویژگی های خاص این نوع از بلوک است که در صنعت ساختمان سازی بسیار موثر واقع می شود.

طراحی بلوک هلبکس به گونه ای انجام شده که کار با آن بسیار راحت صورت می گیرد، به نحوی که می توان سیم های برق را به سادگی از میان شیار های آن عبور داد.

ترکیب به کار رفته در ساخت بلوک های سبک هلبکس شامل سیمان، پودر آلومینیوم و همچنین آهک است که در شرایط خاصی به شکل مد نظر در می آیند. شرایط ویژه برای قالب گیری بلوک های سبک هلبکس در دمای 200 درجه سانتیگراد به همراه فشار 12 اتمسفر مهیا می شود.

این مقالات را از دست ندهید:  قیمت بلوک سبک، خرید بلوک سبک ساختمانی

چرا از بلوک های سبک هلبکس استفاده می شود؟

چه لحاظ ساختاری و چه از لحاظ مالی دلایل زیادی برای استفاده از بلوک های سبک هلبکس وجود دارد که در ادامه چند مورد از آن ها را بررسی می کنیم.

 • این بلوک های سیمانی دارای وزن بسیار سبکی هستند به گونه ای که جابه جایی آن ها بسیار راحت بوده و همچنین استحکام را افزایش می دهند.
 • در سازه ای که بلوک های هلبکس استفاده شده، مصرف فولاد به شدت کاهش پیدا می کند.
 • قابلیت برش کاری این محصول از دیگر مزایای استفاده از آن خواهد بود.
 • باتوجه به ویژگی عایقی بلوک، مصرف هزینه های ناشی از انرژی کاهش پیدا می کند وهمچنین در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می شود.
 • سرعت کار با بلوک در مقایسه با سایر مصالح بالاتر است و همین موضوع سبب صرفه جویی در زمان ساخت آپارتمان می شود.
 • در هنگام استفاده از بلوک هلبکس هیچ ضایعاتی تولید نمی شود بلکه از آن به صورت پوکه استفاده خواهد شد.
 • توجه داشته باشید که از این بلوک به عنوان دیوارهای باربر نمی توان استفاده کرد.

خرید بلوک سبک سه جداره

بلوک سبک clc

از دیگر انواع بلوک های سبک بتنی پر کاربرد می توان به بلوک سبک clc اشاره کرد که از فوم در ترکیب سازنده آن استفاده شده است و به همین دلیل از آن به نام فوم بتنی نام برده می شود. وجود این فوم در ترکیب بتن موجب شده تا حباب های کوچکی در داخل آن به وجود آید که حجم محصول را بالا برده و چگالی را پایین می آورد.

از جمله کاربرد های بلوک clc می توان به استفاده از آن در کارهای ساختمانی و همچنین دیوارچینی اشاره کرد که در این موارد از بلوک به جای آجر استفاده می شود. دیگر ویژگی ها و خصوصیات بلوک های سبک clc عبارتند از:

• عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی
• ساختار متخلخل و اسفنجی
• مقاومت بالا در برابر زمین لرزه
• سازگاری بالا با محیط زیست
• قابلیت سرعت اجرای بالا
• کاهش هزینه های مصرفی
• سطح جذب آب پایین
• تحمل فشار بالا
چند نمونه از موارد کاربرد بلوک های clc
1. قابلیت جایگزینی با سفال
2. استفاده در کف سازی ساختمان
3. دیوارچینی
4. ساخت مراکز مهمی از جمله بیمارستان، ساختمان های تجاری، درمانگاه و کتابخانه ها
5. قابلیت استفاده به عنوان عاملی مهم در زیر سازی جاده

این مقالات را از دست ندهید:  شن و ماسه چگونه شکل می گیرد

مطلب پیشنهادی: بلوک سبک دوجداره

بلوک باغی

یکی دیگر از پر مصرف ترین و مهم ترین مصالح ساختمانی استفاده شده در پروژه های ساختمانی جدید، بلوک های باغی هستند که قابلیت به کار گیری در ساخت برج های چند طبقه را نیز دارند. این محصولات که به بلوک های سیمانی سنگین معروف هستند، از ترکیب سیمان وماسه به همراه مقدار مناسبی آب تهیه می شود.
علت نامگذاری بلوک های سیمانی سنگین به بلوک های باغی این است که در متراژهای بالایی مانند باغ، استفاده از این محصولات کارایی بیشتری دارد؛ چرا که سرعت اجرای آن بسیار بالا است.

آشنایی با ویژگی های خاص بلوک باغی

 • بلوک باغی دارای وزن بالا ونیز حجم زیادی است و به همین دلیل سرعت اجرای سازه به وسیله این محصول نسبتا بالا است.
 • از آنجاییکه وزن بلوک های باغی بالا است، استفاده از آن در ساخت سازه هایی با وزن سنگین مناسب نیست.
 • مقاومت این بلوک های سنگین بسیار بالا است، به طوریکه در برابر رطوبت و یا فشار از خود مقاومت نشان می دهند. در ساختمان هایی که از این بلوک ها در مرحله ساخت استفاده شده طول عمر سازه بسیار افزایش می یابد.
 • بیشترین کاربرد بلوک های سنگین، در مراحل دیوار چینی است. همچنین برای حصارکشی ونیز دیوارکشی نیز از این مصالح استفاده می شود.

بلوک های بتنی سنگین چند نوع مختلف دارند؟

بلوک های بتنی سنگین بر اساس مواد اولیه ای که در ساخت آن ها به کار رفته دارای دونوع مختلف هستند. یکی از این بلوک ها تحت عنوان بلوک های باغی طبیعی، از ترکیب ماسه و سیمان تهیه شده است. در مقابل در نوع دیگری از این بلوک ها، مواد افزودنی به کار رفته که وجود این مواد موجب تقویت بلوک و استحکام آن در برابر عوامل خارجی می شود.
در مقایسه این دوبلوک می توان گفت که بلوک های دارای مواد افزودنی از استحکام بالاتری برخوردار هستند و نیز استفاده از آنها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است.همچنین ماندگاری و طول عمر سازه های حاصل از این بلوک ها بیشتر خواهد بود.

درمورد بلوک های سبک باید گفت این نوع بلوک ها عایق حرارتی بسیار خوبی هستند، شما می توانید اطلاعات بیشتر درمورد این ویژگی را در مقاله “ بلوک سبک عایق حرارتی ” مطالعه کنید.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید