تفاوت بلوک 3 جدار با 2جدار چیست؟ | IAGCO

تفاوت بلوک 3 جدار با 2جدار چیست؟

دیوار محوطه باغ
اجرای دیوار محوطه باغ و دیتیل اجرای آن 
دی ۲۰, ۱۳۹۹
خرید بلوک سبک از کیش
خرید بلوک سبک از کیش + لیست قیمت
دی ۲۲, ۱۳۹۹
نمایش همه

تفاوت بلوک 3 جدار با 2جدار چیست؟

تفاوت بلوک های 3 جدار با بلوک 2 جدار

کاربران عزیز و محترم امروز با بررسی موضوع جذاب تفاوت بلوک های 3جدار با 2جدار و شرح هر آنچه که در ارتباط با این موضوع وجود دارد با شما همراه هستیم.

به طور کلی بلوک از مهم ترین مصالح مورد استفاده در ساخت و سازهای ساختمانی به حساب می آید. امروزه تنوع بلوک های ساختمانی تولید شده و مورد استفاده در سازه ها به مقدار زیادی افزایش پیدا کرده است که از مهم ترین های آن می توان به بلوک های 2جدار و 3جدار اشاره کرد. در صورتی که در ارتباط با تفاوت های بین بلوک 2جدار و 3جدار سوال هایی دارید، مطالعه ی این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

بلوک 2جدار چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بلوک سبک سه جدار

قبل از بررسی هر موضوعی و شرح دادن تفاوت بلوک های 2جدار و 3جدار بهتر است یک تعریف کلی و قابل فهم از هر دو بلوک ساختمانی داشته باشیم تا تفاوت های این دو بلوک به شکل بهتری مشخص شود. یکی از انواع بلوک های ساختمانی، بلوک های 2جدار است که به مقدار زیادی در ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرد.

بلوک های ساختمانی 2جدار نیز دارای انواع مختلفی با ویژگی های خاص خود هستند که در ادامه به صورت کامل آنها را شرح می دهیم. قبل از آن توجه داشته باشید که از این بلوک ها در قسمت های مختلفی از یک ساختمان استفاده می شود. البته باید توجه داشته باشید که کاربری ساختمان تاثیر بسیاری در انتخاب نوع بلوک ساختمانی دارد. معمولا بلوک های از نوع دوجدار برای ساخت دیوارهای جداکننده، دیوارهای اصلی و … مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتری در زمینه ی اجرای تأسیسات بلوک های از نوع 3جدار، مقاله ی اجرای تاسیسات در بلوک های سه جدار چگونه است؟ را مطالعه کنید.
از مهم ترین ویژگی های بلوک از نوع 2جدار می توان به موارد شرح داده شده در قسمت زیر اشاره کرد.

شما می توانید جهت مشاهده قیمت بلوک سبک از فروشگاه وبسایت IAG دیدن نمایید.

وزن بلوک 2جدار

جالب است بدانید در برابر مقاومت بالایی که این نوع بلوک ها دارند، وزن زیادی ندارند. وزن این بلوک ها با توجه به مواد مورد استفاده در ساخت آن ها متفاوت است. به عنوان مثال بلوکی که از سیمان و آب ساخته می شود وزنی بسیار متفاوت با بلوکی که به علاوه ی سیمان و آب در ساخت آن از پوکه نیز استفاده شده است، خواهد داشت. به همین دلیل نمی توان وزن دقیقی برای بلوک های 2جدار مشخص کرد. در ارتباط با این وزن ها باید بگوییم که وزن ها و ابعاد بلوک ها طبق یکسری از قوانین و تحت نظر سازمان نظام مهندسی مشخص می شوند.

این مقالات را از دست ندهید:  نکات دیوار چینی با آجر سفالی

ابعاد بلوک 2جدار

همانطور که در قسمت های قبل اشاره شد با توجه به این که از بلوک های ساختمانی 2جدار در قسمت های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، در ابعاد متفاوتی نیز تولید می شود. این بلوک یکی از بهترین بلوک های مورد استفاده جهت ساختن دیواره های داخلی ساختمان است که توانایی و مقاومت زیادی در برابر عوامل مخرب دارد.

میزان مقاومت فشاری

از هر بلوکی با توجه به میزان مقاومتی که دارد در ساخت قسمت های مختلفی از یک ساختمان استفاده می شود. بلوک های از نوع 2جدار با توجه به مواد مختلفی که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد، دارای سطح مقاومت فشار بالا و بعضا متفاوتی هستند.

بلوک 3جدار چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

با توجه به این که برای درک تفاوت بلوک های 3جدار و 2 جدار به اطلاع داشتن از ویژگی های بلوک های 3جدار و 2 جدار نیاز خواهید داشت، در این قسمت از مقاله به بررسی ویژگی های بلوک 3جدار می پردازیم، با ما همراه باشید.

همانطور که از نام این بلوک مشخص است در ساختمان آن از سه جدار یا همان دیواره استفاده شده است تا علاوه بر افزایش سطح مقاومت فشاری آن، بتوان عایق های حرارتی و موارد این چنینی را در ساختمان افزایش داد. به طور کلی از این بلوک ها در ساخت قسمت های مختلفی از یک ساختمان همانند دیوار های داخلی، دیوار های بین واحد های مختلف که به عایق صدا و حرارت نیاز بیشتری دارند، دیوارهای جانبی، چاله آسانسور و… استفاده می شود.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که دیوارهای 3جدار دارند این است که می توان از آن ها برای ساخت موارد تأسیساتی نیز استفاده کرد و تمامی مراحل ساخت یک ساختمان به راحت ترین حالت ممکن پیش می رود. بلوک های از نوع 3جدار دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نیاز و مکان ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرند. بلوک هایی همانند بلوک 3جدار 10 سانتی، بلوک 3جدار 15 سانتی، بلوک چدار 20 سانتی و … از انواع بلوک 3جدار هستند. در ادامه به صورت کامل به تفاوت بلوک های 2جدار با 3جدار می پردازیم.

این مقالات را از دست ندهید:  فروش شن و ماسه در تهران

تفاوت بلوک های 3جدار و 2جدار کدام اند؟

تفاوت بلوک های سه جدار با دو جدار چیست

با توجه به این که در قسمت های قبل به صورت کامل ویژگی ها و موارد استفاده از بلوک 3 جدار و 2جدار را شرح دادیم، در این قسمت از مقاله با بررسی تفاوت بلوک های 3جدار با 2جدار با شما همراه هستیم.

سطح مقاومت فشاری اولین تفاوت بلوک 3جدار با 2جدار

بلوک 2جدار با توجه به ابعاد کوچک تر و همچنین دوجداره بودن آن ها نسبت به بلوک از نوع 3جدار دارای مقاومت فشار کم تری هستند و این می تواند اصلی ترین دلیل استفاده بیشتر این بلوک ها در ساخت دیوارهای جدا کننده و … باشد. این در حالی است که سطح مقاومت فشاری در بلوک 3جدار بیشتر است.

سطح عایق صوتی، دومین تفاوت بلوک 3جدار با 2جدار

توجه داشته باشید، به هر اندازه ای که جدار افزایش پیدا کند، دیواری که با استفاده از بلوک مورد نظر ساخته می شود می تواند در برابر صوت عایق باشد و این مهم ترین دلیل استفاده از بلوک از نوع 3جدار در ساخت دیوارهای جداکننده ی واحد ها در ساختمان های بزرگ است. البته این به معنای عایق نبودن بلوک 2جدار نیست، اما بلوک های 2جدار صدای بیشتری از بلوک های از نوع سه جدار را از خود عبور می دهند. در صورتی که در ساخت یک ساختمان از بلوک های سه جدار با کیفیت بالا استفاده شود، دیگر نیازی به عایق کاری نخواهد بود.

عایق حرارتی

یکی از مهم ترین دلیل های استفاده از بلوک از نوع 3جدار و 2جدار، عایق بودن آن ها در برابر حرارت است. البته یکی از تفاوت هایی که بین این دو بلوک وجود دارد نیز سطح عایق بودن آن ها است. با توجه به این که ضخامت و تعداد جدار در بلوک از نوع 3جدار بیشتر از بلوک 2جدار است، به طبع توانایی بیشتری در جلوگیری از انتقال حرارت خواهد داشت.

آیا سطح مقاومت از دیگر تفاوت های بلوک 3جدار با 2جدار به حساب می آید؟

در قسمت های قبل نیز به وجود تفاوت در نیاز قسمت های مختلف ساختمان به سطح مقاومت اشاره کردیم. توجه داشته باشید که سطح مقاومت بلوک ها به مقدار قابل توجهی به ابعاد آن ها و مواد مود استفاده در ساخت بلوک ها بستگی دارد. بلوک های سه جدار با توجه به دارا بودن 3 جدار و استفاده از پوکه های صنعتی و سیمان و … نسبت به وزن مناسبی که دارند مقاومت بالایی نیز دارند. البته هر کدام از بلوک های از نوع 3جدار و 2 جدار دارای انواع مختلفی هستند و در نتیجه می توانند سطح مقاومت متفاوتی داشته باشند.

این مقالات را از دست ندهید:  قیمت بلوک سبک، خرید بلوک سبک ساختمانی

تفاوت بلوک های 3جدار با 2جدار از نظر میزان سرعت اجرا به چه صورت است؟

در بسیاری از ساخت و ساز ها سرعت اجرا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سرعت اجرای بلوک های سه جدار معمولا بیشتر از بلوک های 2جدار است و به دلیل وجود شیارهای موجود در ساختمان آن ها امکان انجام دادن سایر فعالیت ها هانند سیم کشی و … راحت تر است. البته این به معنای کند بودن سرعت اجرا در بلوک های 2جدار نیست.

تفاوت بلوک از نوع 3جدار با 2جدار از نظر میزان کارپذیری چیست؟

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که بلوک ها باید داشته باشند، کارپذیری است. کارپذیر به بیان ساده به تمامی فعالیت هایی گفته می شود که می توان بر روی یک بلوک انجام داد. به عنوان مثال بلوک های 3 جداره ای که در ساخت آن ها از مقدار مناسبی مواد استفاده شده است، به راحتی می توان فعالیت هایی همانند کوبیدن میخ و … را بدون کوچک ترین شکستگی و یا دور ریختنی انجام داد. تفاوت بلوک های سه جدار و دو جدار از نظر سطح کارپذیری نیز مورد بررسی قرار گرفته می شود که مقدار آن در تمامی بلوک ها متفاوت بوده و به مقدار قابل توجهی به نوع مواد به کار رفته در آن بستگی دارد.

نتیجه گیری

بلوک های ساختمانی از مهم ترین مصالح مورد نیاز جهت ساخت و ساز است که انواع مختلفی دارد. بلوک 3جدار و 2جدار نیز از انواع بلوک های رایج و پرکاربرد در ساخت و ساز به حساب می آید. به همین دلیل در این مقاله به بررسی تفاوت هایی که بین این دو بلوک ساختمانی وجود دارد پرداختیم. به طور خلاصه از مهم ترین تفاوت هایی که در این نوع بلوک ها وجود دارد می توان به وزن بلوک ها، میزان مقاومت، تفاوت در سطح عایق حرارتی و صوتی و … اشاره کرد.
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین خریداری بهترین بلوک 3جدار و 2جدار با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به وبسایت iagco.ir مراجعه کرده و خریدی ایده آل را داشته باشید.

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 17 =

سوالی دارید؟ تماس بگیرید